4 Zakonet e fuqishme e lumtur Relationships

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 02 2020 | 2 min lexuar

A keni marrë ndonjëherë kohë për të reflektuar mbi mënyrën modelet tuaja të sjelljes të ndikuar në jetën tuaj të dashurisë për të mirë apo për të keq? Ka gjëra që ju bëni në mënyrë të pandërgjegjshme që ndikojnë marrëdhënien tuaj në një mënyrë pozitive, ashtu siç ka disa rutinat që u bë një lloj natyre të dytë për ju, por përzënë arra tuaja partnere. Ndërsa të parat janë për të ruajtur, ju mund të konsideroni duke u shpëtoj e llojit të dytë të shprehive dhe të ushtrojnë disa praktika vetëm marrëdhënie të lumtur ketë sukses për ta kthyer në një zakon.

1. Treat partnerin tuaj me respekt

Respekti është një përbërës ndonjë marrëdhënie duhet të ketë, nëse ne po flasim për një hallakatje të shkollës së mesme, një një qëndrim natë apo një takim i rastësishëm. Trajtimi i partnerit tuaj me respekt të bëhet me rëndësi të madhe kur në një marrëdhënie serioze, veçanërisht në qoftë se ju doni të kthyer atë në një martesë të qëndrueshme gjatë gjithë jetës. Duke treguar respekt të barabartë për të treguar dashuri, ashtu si nuk e trajtuar partnerin tuaj me respekt në të vërtetë do të thotë të shprehur mosmiratimin tuaj, mungesa juaj e besimit ose pranimin.

Respektimi partnerin tuaj do të thotë duke treguar atyre se ju i doni ata për të cilët ata janë të. Ju mund të keni pikëpamje të ndryshme mbi jetën, por kjo nuk do të thotë se ju keni të drejtë të mosrespektimit atij / asaj. Kjo është diçka që ju duhet të mbani në mend sidomos kur dy prej jush nuk pajtohen për diçka. Lufton, edhe ato më të parëndësishme, janë momentet kur çiftet shpesh harrojnë se ata janë në fakt një ekip dhe duhet të sillen si të tillë.

2. Shkoni për shëtitje dorë për dore

Ky zakon do të ketë një ndikim të madh në gjendjen shpirtërore, në shëndetin tuaj, si dhe në marrëdhënien tuaj. Kjo është një mundësi për të marrë disa stërvitje para ose pas një ditë të ulur në zyrë dhe shans për të shpenzuar disa kohë të cilësisë si një çift. Duke ecur dorë për dore edhe promovon bisedë të këndshme si ajo është koha që ju të ketë sukses për të thyer me punët tuaja të përditshme dhe të qartë kokën tuaj së bashku.

3. Kalojnë mbrëmje së bashku larg nga TV

Watching TV mund të jetë një nga më të popullarizuar (nëse jo shumica e të gjithë) Aktiviteti rezervë kohë, por kjo sigurisht nuk të ndihmon si një çift. TV në të vërtetë tërheq të gjithë vëmendjen, duke vepruar si një ndalues ​​të komunikimit. Si ju ndoshta mund të lidheni me njëri-tjetrin, ndërsa duke parë TV? Si për turning off TV (të paktën nga koha në kohë), dhe kalojnë disa kohë të cilësisë si një çift? Ju mund të flasim për ditën tuaj, ju mund të strukem në divan, mbani mend ditën tuaj të parë ose të planifikoni pushimet tuaja të ardhshme. Çdo gjë që fokusohet në dy prej jush shkon.

4. Bëni gjestet e bukur për partnerin tuaj

Si në lidhje me sjelljen e kafe me burrin tuaj në mëngjes? Ose duke e quajtur nënën e tij për recetë dhe gatim pjatë e tij të preferuar të fëmijërisë? Si në lidhje me blerjen dashurën tuaj tortë e saj të preferuar? Ose edhe më të mirë, pjekje atë për të? Ajo nuk duhet të jetë diçka e madhe. Gjeste të vogla bukur të shprehur ndjenjat tuaja të dashurisë dhe respektit. Duke lënë shënime për njëri-tjetrin ose texting për të thonë se ju humbas atij / asaj një herë në një kohë janë zakone që mund të ndikojnë në mënyrë pozitive marrëdhënie juaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio