4 Hapat për Send Mesazhin Perfect Parë për një grua

Rifreskimi i fundit: nëntor. 29 2020 | 4 min lexuar

A doni të gjeni gruan e ëndrrave tuaja përmes online takim? I madh, të gjithë ju duhet të bëni është për të ngritur një profil në një nga shumë të popullarizuar faqet online takim dhe të kërkoni nëpër profilet e femrave të regjistruara.

A jo vetëm të kenë një vështrim në fotot e tyre. Ajo është gjithmonë e këndshme për të parë një foto të bukur, por në qoftë se ju doni të gjeni nëse ju mund të bëhet për njëri-tjetrin, ju duhet të lexoni profilin e saj dhe të shohim nëse ju keni të njëjtat interesa, hobi dhe besimet.

Pasi të keni shikuar përmes një çift të profileve dhe e gjeti të paktën një vajzë që ju jeni të interesuar në, se është koha për të shkruar mesazhin tuaj të parë të saj. Kjo është zakonisht pjesë ku shumica e njerëzve e bëjnë të paktën një gabim. Pa marrë parasysh nëse ju i afroheni një vajzë online ose offline, duke filluar bisedën në mënyrë të drejtë është absolutisht e rëndësishme.

Ju mund të ndjeni turp për atë që unë jam duke shkuar për të ju pyes tani, por në qoftë se ju jeni të gatshëm për të përmirësuar jetën tuaj takim, ju duhet të përgjigjet në pyetjen e mëposhtme me ndershmëri:

A keni shkruar ndonjëherë një mesazh parë për një vajzë që keni përdorur para se të kontaktoni një tjetër vajzë? Ndoshta mesazhi juaj dukej si kjo:

Hej,

Unë kisha një vështrim në profilin tuaj dhe unë mendoj se ju jeni me të vërtetë e bukur.

Si jeni?

Nëse ju zakonisht shkruani mesazhe si ky, ju nuk keni për të pyes veten pse përpjekjet tuaja online takim nuk janë veçanërisht të suksesshëm. Ju nuk do të lë përshtypje një grua duke shkruar asaj të njëjtin mesazh se dhjetë djemtë e tjerë e dërgova para.

Në mënyrë që të ngrihem në qiell online dating suksesin tuaj ju keni për të vendosur veten larg nga masa e njerëzve që gjithmonë të përdorin të njëjtat linja dhe të njëjtat mesazhe të standardizuara. Pasi të keni vendosur veten larg, ju do të keni asnjë konkurrencë më.

1. Personalizoni mesazh

Gabimi i parë që një shumë e burrave të bërë në lidhje me online takim është se ata as nuk investojnë kohë për të parë për emrin e saj të vërtetë, ose të paktën të personalizosh mesazhin me pseudonimin e saj. Disa gra mund të quajnë veten "sweet89", por kjo nuk do të thotë që ju nuk do të gjeni emrin e saj të vërtetë në profilin e saj dating.

Unë kam parë një shumë e online takim profilet e grave që shkroi poshtë emrin e tyre të vërtetë diku në profil, edhe në qoftë se ata kanë përdorur një emër të rreme si pseudonim i tyre. Duke vënë në përpjekje për të gjetur emrin e saj të vërtetë, ju tregojnë se ju keni lexuar profilin e saj. Shumë gra nuk e marrin këtë të dhënë dhe në qoftë se ju jeni një nga djemtë e pakta që në të vërtetë kujdesen për më shumë se foto e saj, ata janë krejtësisht të goditur.

Përveç se, ne qeniet njerëzore duan të dëgjojnë emrin tonë. Edhe në qoftë se ajo është vetëm mesazhi juaj i parë, ajo do të ndjeni një lidhje të fortë emocionale në qoftë se ju të trajtuar atë me emrin e saj. Në rast se ju nuk e gjeni emrin e saj të vërtetë, ju duhet të paktën të personalizoni mesazhin tuaj me pseudonimin e saj, në vend të përdorimit të një gjenerik "hey ".

2. Kompliment Individual

Çfarë është kompliment më i mirë që ju mund të jepni për një grua? Një që është i sinqertë dhe se ajo nuk e ka dëgjuar një milion herë para. Është shumë e mundshme që një grua të bukur për një online dating site merr shumë mesazhe nga djemtë.

Shanset janë të larta se ata të gjithë të them e saj si të bukur dhe cute ajo është. Nëse ju jeni vetëm një tjetër djalosh i cili shkruan njëjtën linjë e saktë se dhjetë djemtë e fundit ka shkruajtur saj, ajo ndoshta nuk do të përgjigjen. Çfarë nëse ju them atë që ju mendoni se ajo është e bukur, sepse sytë e saj të gjelbër duken miqësor dhe buzëqeshja e saj i bërë ju buzëqeshni shumë?

Kjo është diçka që të dhjetë djem që shkroi atë para se nuk ka thënë. Dhënia e një grua e një kompliment individual është gjithmonë më mirë se duke thënë të njëjtat gjëra që djemtë e tjerë tashmë i tha asaj. Ajo tregon atë pikërisht pse ju jeni tërhequr për të dhe jo për qindra të tjerë të grave të cilët gjithashtu kanë fotografi të mira.

3. Pse është ajo Speciale?

Në rregull, Unë e di që ju doni të shkruani atë sepse ju janë tërhequr tek ajo, ose të paktën në foto ajo tregon në profilin e saj, por çfarë janë arsyet e tjera pse ju doni të merrni të dini atë? Buzëqeshje Na vjen keq por një e bukur dhe flokë të gjatë flokëverdhë nuk duhet të jenë të vetmet arsye pse ju doni të merrni të dini një grua në një online dating site.

Ajo do të ndjehen të veçantë kur ju të ndryshojë kompliment tuaj të përgjithshëm në një kompliment personale, por ajo do të ndjehen edhe më mirë kur ju shkruajë disa arsye pse ajo hipnotizuar ju, që kanë të bëjnë asgjë me pamjen e saj fizike.

Nëse shtoni një apo dy arsye pse ju janë të interesuar në e saj, që janë të lidhura drejtpërdrejt me tipare të personalitetit dhe hobi se ajo e shënuar në profilin e saj, shanset tuaj për të marrë një përgjigje pozitive do të jetë jashtëzakonisht i lartë.

Gratë duan të ndihen tërheqës, por ata gjithashtu duan të takohen njerëz të cilët janë të interesuar në më shumë se pamjen e tyre fizike. Duke i thënë asaj në mesazhin tuaj të parë se ju jeni të interesuar në duket e saj dhe personalitetin e saj, ju vendosur veten larg nga të gjithë djemtë që e tregojnë atë se sa e bukur ajo është, edhe pa e vërejtur faktin se ajo ka shkruar në profilin e saj se sa ajo pëlqen të marrë kujdesin e njerëzve të tjerë.

4. Pse A Ju Perfect për njëri-tjetrin?

Tani ju keni pothuajse gjithçka që ju nevojitet për mesazhin e përsosur e parë. Ka vetëm një përbërës që ende mungon. Ajo e di që ju pëlqen duket e saj dhe personalitetin e saj, por ajo gjithashtu e di pse ju pëlqen personalitetin e saj?

Është shumë e qartë se pse ju jeni tërhequr për të duket e saj, por kjo nuk është se e qartë se pse ju jeni të interesuar në personalitetin e saj. Natyrisht mund të shkruaj se ju dua faktin se ajo është e mirë-udhëtuar, por si mund ajo të jetë i sigurt se ju nuk e bëni vetëm gjalpë e saj deri, edhe pa e thotë atë.

Gjëja e fundit që ju duhet të bëni në mënyrë të plotë mesazhin e përsosur e parë është të them e saj pse ju si hobi e saj dhe personalitetin e saj. Pasi të keni thënë asaj se ju vlerësojmë pasionin e saj për udhëtime, sepse ju keni udhëtuar tashmë në të gjithë Azinë dhe duan të udhëtojnë për në Amerikën e Jugut vitin e ardhshëm, ajo do të kuptojë pse ju janë të përkryer për njëri-tjetrin.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio