4 Këshilla për një datë të parë

Rifreskimi i fundit: korrik. 06 2020 | 3 min lexuar

Datat e para kanë potencial për të ndryshuar jetën tonë. Unë të kuptojë se në qoftë se ju jeni duke u përgatitur për një, Unë ndoshta e bëri vetëm rrokullisje e barkut, dhe për këtë unë kërkoj falje! Mënyra më e mirë për të hyrë në një datë të parë është për t'u çlodhur, kështu që të harrojmë të gjithë aspekt të jetës në ndryshim. Në vend të kësaj, le të përqëndrohet në bisedë.

Pra, shumë herë, ne mendojmë për datat e para si intervistat e punës, e cila sigurisht përcakton një humor solemn jo tërësisht e favorshme për argëtim, dhe reagimi më i zakonshëm në një intervistë për punë është nervozizmi, e drejtë? Kur ne jemi të shqetësuar, nganjëherë ne harrojmë mjeti më kritik bisedor si dispozicionin tonë: dëgjim.

Kjo mund të tingëllojë e thjeshtë, por kjo është amazingly rrallë në botën e sotme. Ne përqëndrohen aq shumë në përgatitjen e vërejtjet tona mprehtë ose ofrimit të përsosur që e lëmë pas dore për të akorduar plotësisht në të personit tjetër. Unë kam dëgjuar një shumë të madhe një oxhaku, dhe unë dua djemtë qesharake, por ajo që për djalë i cili në të vërtetë dëgjon atë që thoni? Mirë, ai është një portier. Nëse ai është qesharake, edhe, atëherë ju keni goditur seriozisht çmim i parë.

Meshkujt duan një grua që i dëgjon, shumë! Unë nuk jam duke folur për vetëm dëgjuar fjalët thotë ai, edhe pse ky është një hap i parë i rëndësishëm. Në fakt dëgjojmë fjalët e tij, toni i tij, gjuha e tij e trupit, dhe veprimet e tij. Gratë kanë tendencë për të i kushtoj vëmendje për këto gjëra shumë mirë, por në datat e para, ne shpesh merrni përqëndruar kështu në veten tonë (veshje tonë, flokët tona, ushqim në dhëmbët tona, Kush vendet, dhe reapplications kuq buzësh) që ne harrojmë se pse ne jemi me të vërtetë atje.

Dëgjimi me datën tuaj është e garantuar praktikisht për të ndihmuar rrjedhjen bisedë. aftësi të këqija dëgjim, Llojit A personalitete? Këtu është një formulë:

1. Pyetje: Nëse bisedimet tuaja datën rreth detyrave të punës ose të interesave personale se ju nuk e kuptojnë, ose urdhra diçka off menu ju kurrë nuk kam dëgjuar për, nuk ndihen pyetje pa kuptim të pyetur. Pyetni larg. Njerëzit duan për të shpjeguar atë që ata dinë shumë rreth, dhe ju keni kthyer vetëm datën tuaj në një ekspert, nëse kjo është në motorët e makinave apo Sushi. Kush nuk duan të ndjehen si një ekspert? Ne priremi që të flasin shumë më shumë në lidhje me pasionet tona, kështu që ju jeni marrë të dini atë person në një mënyrë kuptimplote.

2. Pushim: Lejimi kohën tuaj kohore për të përfunduar mendimet e tij ose të saj është shumë standarde - dhe mund të jetë e vështirë kur ju jeni të ngacmuar apo nervor - por duke marrë atë një hap më larg mund të vërtetë të japin informacion. Një mënyrë e madhe për të bërë këtë është duke marrë një gllënjkë të ujit si personi është duke përfunduar një mendim. Kjo u jep njerëzve një heshtje për të mbushur, dhe shumë herë ju merrni të dini më shumë rreth tyre nga këto inclusions.

3. Theksohet: Ndoshta ajo sapo përfundoi shkallën e saj, ose ndoshta ai është për një promovim. Mendoni se si ju do të ndjehen në atë pozitë. Ju ndoshta do të dëshironi të flisni për klasat tuaja të preferuara, çfarë ju doni të bëni në fushë, ose projektet që ju keni punuar në të rritet shkallë. Tani ju keni pyetje të mëdha. Ky është një rast ku të menduarit egoist mund të provojë shumë e dobishme për të mësuar në lidhje me dikë tjetër.

4. Përsëritje: Nëse ju jeni aq i shqetësuar dhe nervoz që ju keni brokoli mbërthyer në dhëmbët tuaj dhe thjesht nuk janë në gjendje të përqëndrohet në detajet e punës së tij ndërsa ndjenja verbërisht për kompakt në çantë tuaj, të paktën të përpiqet të marr në fjalët kyçe. A ai të thotë futja e të dhënave? Tani ju mund të bëni pyetje në lidhje me atë lloj të të dhënave, nëse kjo është diçka që ai e do, ose në qoftë se ai përdor sasi masive të caffeine për të mbijetuar atë. por sinqerisht, harrojmë kompakt kur ju mund të, dhe thjesht pyesni atë!

Sigurisht, pyetje në lidhje me manar Data suaj(s) është e rekomanduar. Nuk është një dashnor të kafshëve? kontrolloni, ju lutem. E them këtë me shaka (dhe lloj seriozisht.)

Gëzojnë datën tuaj të parë, relaksohuni, dhe të argëtohen! Vetëm mos harroni të dëgjoni. Jeta juaj mund të në ndryshim fakt, por hej, ka presion.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio