5 Këshilla vepruese për të tërhequr Gruaja e ëndrrave tuaja

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 04 2020 | 3 min lexuar

A ndiheni i trembur përpara grave dhe dështojnë për tërheqjen e tyre?

A vuani nga nën besimin para tyre?

Nuk është lajm i mirë për ju. Ju nuk jeni i vetmi që mendon të njëjtën gjë. Siç shkon duke thënë famshme

“Femrat janë si mazes, nëse ju i kuptoni ato, ju kuptojnë botën”.

Historia ime me gratë:

Unë kam qenë gjithmonë një nga ata djemtë i hollë dhe të padëshiruar të gjithë së bashku vitet e mia të shkollës së mesme. Unë nuk e di se çfarë të thotë apo të bëjë që të jetë i famshëm me gratë.

Pyetja e vetme që gjithmonë e shqetësuar mua ishte se si për të tërhequr gratë? Të gjithë miqtë rreth meje kishte girlfriends ndërsa unë kurrë nuk mund të bëjë lëvizjen e parë për të kërkuar një vajzë jashtë.

Fillimisht kam vuajtur nga frika e refuzimit. Më vonë kam gjetur se shumica e vajzave rreth meje ishin të angazhuar tashmë dhe kështu unë kam qenë jashtë opsione.

Kjo vazhdoi të ndodhë për shumë kohë derisa vëllai im madhor më dha disa këshilla. I pasuan ata në çast dhe fitoi famë në mesin e vajzave.

Sot, Unë kam një grua dhe e kanë datë gra të ndryshme. Përvoja ime me gratë që merren më ke bërë një ekspert në artin e tërheqjen e grave. Disa nga këto këshilla që mund t'ju ndihmojnë në këtë drejtim janë poshtë.

1. Të jetë i sigurt:

Besim është kryesisht e do dhe vlerësuar nga femrat. Ju duhet të ecin e kaluara çdo grua me një qëndrim të sigurt.

Një dialog pesimist që dëshmon se ju vuani nga kompleksi i inferioritetit është një kthesë e madhe off për gratë.

Gratë si burra ata mund të varen nga. Kështu, gjithmonë të përpiqet për të siguruar që gratë të marrë të dini se ju jeni të fortë dhe i besueshëm. A bit e vetë lavdërim gjithashtu mund të ndihmojë për të tërhequr gratë.

2. Kompliment gratë:

Femrat absolutisht dashuri komplimente. Kjo është ndoshta më e mirë dhe më të provuar gjerësisht metodë për të tërhequr gratë.

Ju mund të kompliment e saj në mënyrën se si ajo duket, në rrugën ajo ecën, Bisedimet, dresses apo buzëqesh. Në parim, çdo gjë që ju kompliment e saj gati do të të bëjë të lumtur të saj.

Shumë gra absolutisht dashuri komplimentet për bukurinë e saj e brendshme. Kështu që ju mund të përpiqet vetëm komplimentuar gratë në natyrën e tyre të butë dhe të dashur, zemra dashur dhe gjëra të tjera të tilla dhe menjëherë të marrë vëmendjen e tyre.

3. Të jetë një dëgjues i mirë:

Një ndryshim themelor në mes burrave dhe grave është, kur njerëzit ju tregojë për një problem, ata presin që ju të dalë me një zgjidhje të mundshme.

Megjithatë, kur femrat ju tregojë për një problem, ata vetëm duan që ju të dëgjoni problemit dhe rri me turinj me të.

Femrat kanë pak ose asnjë interes në lidhje me zgjidhjen e problemeve. Prandaj, ju mund të tërheqë ata në masë të madhe nga vetëm duke qenë një dëgjues i mirë dhe kreditimi veshët tuaj për të gjitha që ata kanë për të thënë. Kjo do t'i bëjë ata të mendojnë se ju me të vërtetë doni dhe kujdeseni për ta.

4. Për t'u dhënë atyre dhurata:

Dhuratat e bëjnë gratë më të lumtur. Një nga përgjigjet më të rëndësishme në pyetjen se si për të tërhequr gratë është për t'i dhënë atyre dhurata në çdo rast të mundshëm. Sipas gratë, një rast të thjeshtë si kontakt i parë duhet të festohet.

Prandaj, ju këshillojmë që të mbani një ditar për të ju kujtoj të datave për më të vogël të ngjarjeve. Jepni grave dhurata për të festuar jubileve javore ose mujore të këtyre ngjarjeve për tërheqjen e tyre në çast.

5. Bëhu kalorësiak:

Kalorësi është vlerësuar në masë të madhe nga gratë në të gjithë. Sigurohuni që ju të mos harroni pak detaje të kalorësisë si duke hapur derën e makinës për të, ose duke pritur derisa ajo ulet në restorant për të tërhequr atë. Asnjëherë mos shaj në e saj apo ndonjë grua tjetër, në praninë e saj. Kjo do t'ju ndihmojë që të keni një përshtypje shumë të fortë mbi gruan që ju doni të bindë.

Përfundim:

Ideja një përmbyllës mbi se si për të tërhequr gratë është për të të treguar atyre anën tuaj emocionale. Gratë simpati burra të fortë dhe emocione janë një mit.

Çdo grua i pëlqen një njeri që do të qajë në shpatullat e saj. Prandaj, kur është e mundur, tregojnë asaj anën tuaj emocionale.

Merrni e saj në filma romantike, darka qiri të lehta. Kam provuar të gjitha këto dhe fituar shumë data të gjithë edhe pse jeta ime.

Megjithatë, metodat e wooing dhe tërheqjen e grave të ndryshojnë nga një grua në tjetrën. Specifikim i duhur do të më ndihmojë ju udhëzojë më mirë në këtë drejtim në mënyrë të ndjehen të lirë për të bërë pyetje të mëtejshme.

Të pastaj, Best of Luck!


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio