5 Mënyrat krijuese për të Thuaj Unë të dua

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

“Unë të dua”, ka disa fjali të tjera që është aq i pastër dhe sa kuptimplotë si ky. Këto tri fjalë janë shpesh të mjaftueshme për të ndriçohet deri disponimin e dashur tuaj; megjithatë, në qoftë se ju të miratojë disa mënyra kreative për të thënë “Unë të dua”, zbardhje dhëmbësh në fytyrën e saj me siguri do të jetë edhe më i gjerë.

Keni një sy në këto pesë mënyra krijuese e uttering tri fjalët hyjnore; ju me siguri do e doni duke u përpjekur disa nga, nëse jo të gjitha.

1. Thuaj me një dhuratë: Ju duhet të pyesin se si kjo mënyrë është më kreative që ajo është ndoshta më i vjetër dhe mënyra më e përdorur gjerësisht për të thënë të dua. Kjo ide është e ndryshme për shkak se ju nuk janë të këshilluar që të marr vetëm ndonjë dhuratë, dhuratë diçka juaj i dashur se ka kujtime të bashkangjitur me të.

Ajo mund të jetë një kolazh i fotografive tregon momentet e mëdha të dy prej jush kaluan së bashku, ose mund të jetë palë e parë e turi kafe keni blerë kur ju keni filluar duke jetuar së bashku (sigurohuni që ju të personalizoni atë pak duke shkruar disa gjëra të bukur mbi to; në qoftë se ju nuk jeni shumë i mirë në shkrim një i thjeshtë “Unë të dua” do të bëjë.

Dhuratë me siguri do të bëjë partneri juaj emocional dhe se është momenti i duhur për të thënë të dua.

2. Ju mund të gatuaj për të,: Kombinimi i cookies të zemrës-formë dhe një filxhan i caffè kafe moka me fjalët “Unë të dua” shkruar në të duke përdorur çokollatë do të punojnë e madhe.

Mbajeni dorën e saj, them të dua, dhe të ofrojë asaj një gllënjkë e kafe moka caffè. Ajo patjetër do të kujtohet momenti për vitet që vijnë.

3. Përdorni shënimet që ngjitet: A doni juaj i dashur për mëngjes për të filluar dëgjuar tri fjalë ngushëlllues? Vetëm të bëjë një kolazh formë zemre në pasqyrë banjo duke përdorur shënime të kuqe ose rozë ngjitet dhe shkruaj unë të dua mbi të.

Duke bërë kështu që ju do të jetë në gjendje për të siguruar që para se të shohim fytyrën e saj, gruaja juaj apo partneri sheh fjalët bukur; atëherë ndiqni atë me një përqafim të ngrohtë nga prapa dhe murmurisni fjalët “Unë të dua” në veshin e saj.

4. Ndihmën e saj të marrë të gatshme për punë: Kjo do të ishte një mënyrë e madhe për të thënë të dua veçanërisht në qoftë se gruaja juaj apo partneri ka një ditë plot tension përpara.

Zgjidhur rrobat e saj, të përgatisë një mëngjes të thjeshtë për të saj, ndihmën e saj për të marrë çantën e saj zyre të gatshëm dhe të thonë se unë të dua vetëm para se ajo të niset për punë.

Nëse keni kohë, ju gjithashtu mund të bjerë atë në zyrë para se të nisej drejt vendin tuaj të punës.

5. Rekord: Kjo është një mënyrë e madhe për të përcjellë mesazhin e dashurisë pa marrë parasysh nëse ju jeni duke thënë se për herë të parë ose për herë të n-. Ajo mund të jetë një video incizim ose një audio incizim i dashur juaj do të love it.

Sytë e tu duhet gjithmonë të jetë duke thënë “Unë të dua” për personin që e doni, por uttering atë nga koha në kohë është gjithashtu shumë e rëndësishme; duke u përpjekur nga mënyrat e mësipërme të duke thënë tri fjalë qiellore, ju vetëm do të bëjë lidhjen në mes të dy edhe më të fortë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio