5 Dating tabutë Ju duhet Pushim dhe Run Away From

Rifreskimi i fundit: prill. 05 2020 | 2 min lexuar

Pse duhet një jetë bogged poshtë nga tabuve takim? Shpesh këto tabu të ndaluar njerëzit nga vijnë të gjithë personin e duhur në kohën e duhur; me normë të tillë të shtuar të ndarë ulje dhe Divorcet, kjo është vetëm i pafalshëm. Kështu, gjëja e parë që duhet të bëni para se të shkojnë jashtë në një datë po i shkel këto tabu. Këtu janë disa tabu dating ju duhet të shpëtoj prej.

1 Oh! Ky njeri duket e mirë, por është shumë më e shkurtër se unë,.

Çfarë është në lartësi? Si mund një marrëdhënie të shkojnë keq vetëm për shkak se njeriu është më i shkurtër se gruas? Në vend të kontrolluar në lartësinë e një njeriu, ju duhet t'i kushtojnë më shumë vëmendje për shëndetin e tij, person, Edukimi dhe zgjuarsi. Sigurisht ju mund të shkoni për cilësitë më sipërfaqësore si duket e mirë dhe vitalitet (po për ato raste keq), por duke e bërë vendime bazuar në lartësinë e një njeriu nuk është vetëm e vlefshme.

2 Unë kurrë nuk duhet të jetë një marrë iniciativën.

Kjo është një tabu takim që pengon madje disa prej zgjuar dhe gratë coolest. Kjo tabu në të vërtetë rrjedh nga një mit që sugjeron femrat preferojnë takim i sigurt, njerëzit e fortë të cilët janë shko-grumbulluesve dhe njerëzit janë mashtruar më lehtë nga gratë që i bëjnë ata të ndjehen të fortë, besim dhe shko-marrjen. Kjo është vetëm mbeturina.

Është absolutisht e gabuar të supozohet se të gjithë njerëzit janë të njëjtë. Ka shumë, dhe po shumtë, të cilët për shkak të frikës të rëndë të refuzimit kurrë pyes gratë jashtë; Gratë gjithmonë duhet të marrë iniciativën e parë le të jetë duke u kërkuar atyre jashtë apo seks. Kjo, megjithatë, në asnjë mënyrë nuk përcakton faktin se njerëz të tillë nuk mund të jenë partnerë të mëdha të jetës ose (në qoftë se ju nuk jeni në kërkim që tani) mates dating.

3 Ai është i kërkuar mua për të ndarë faturën; ai duhet të ketë respekt të vërtetë për gratë.

Jo domosdoshmërisht; tjetër se humbur shansin për të shfaqë dashur veten e tij, duke dashur për të ndarë burrat e faturave përfundon duke demonstruar një kopracisë brendshme. Qëndro larg nga njerëz të tillë.

4 Është vetëm data jonë e parë; si mund të ketë marrëdhënie seksuale?

Gratë të shqetësuar nga ky takim tabu tmerrshme të supozojmë se njerëzit kurrë nuk mund të respektojnë gratë që të merrni intime në natën e parë dhe kështu kurrë nuk bie në dashuri me ta.

Këto gra duhet të kujtojmë se marrëdhëniet e mëdha janë shpesh rreth një shkëndijë të menjëhershme apo kimi. Vetëm për shkak se keni pasur marrëdhënie seksuale në një datë të parë, ju nuk do të bëhet e lehtë. Sex në të parë-date mund të jetë një tregues i faktit se ju dhe shoku i juaj i ri dating janë gelling vërtetë mirë së bashku.

5 Ky djalë është shumë tërheqës, por ai është kolegu im.

Tabu thotë se marrëdhëniet romantike mes kolegëve shpesh janë jetëshkurtër për shkak të faktorëve si xhelozi, çmenduri, favorizimi dhe thashetheme. Shumë gjithashtu të kenë turp nga marrëdhënie të tilla si ato frikësohen se një thyerje mund të bëjë jetën në vendin e punës absolutisht e mjerueshme për to.

Të hequr qafe këtë tabu sa më shpejt të jetë e mundur si ju mund të gjeni një partner të përsosur të jetës në workmate tuaj. Gjëja më e mirë për marrëdhënie të tilla është se dy prej jush do të merrni për të shpenzuar shumë kohë me njëri-tjetrin; ju mund të udhëtojnë së bashku për të dhe nga puna, ju mund të keni drekë tuaj së bashku, të marrin pjesë në zyre të bashkohemi dhe kështu me radhë. Vetëm sigurohuni se dallimin tuaj personale (kur ka ndonjë) nuk ndikojnë punën.

Kurrë mos të lejojë këto tabu për të luajtur role të mëdha kur marrin vendime për dikë. Duke bërë kështu që vetëm do të bëjë që ju të presë më shumë për martohem shpirti yt.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio