5 Dog Friendly Ide Për Një Data e Parë

Rifreskimi i fundit: shtator. 17 2020 | 2 min lexuar

Nëse ideja e një datë të parë të mbushur me të gjatë, pushimeve të çuditshme dhe bisedat që të ndalet para se ata të fillojnë nuk apel për ju, pastaj e konsiderojnë duke planifikuar një datë të parë që përfshin qentë tuaj dhe datën tuaj. Sjellja qentë tuaj mund të mbani silences vështirë në gji dhe të ju jap edhe një sy brenda në personaliteteve tuaj. Por ku duhet të shkoni? Konsiderojnë këto pesë data ide qen-miqësore.

Ha drekë në një restorant të qen-miqësore: Grabbing darkë në një restorant është një ide e mirë-veshur për një datë të parë. Pra, pse të mos shtoni një kthesë për të nga ngrënie në një restorant qen-miqësore? Për të gjetur një restorant qen-miqësore në zonën tuaj, përdorni favorite search engine tuaj ose kërkoni qen të preferuar dyqan tuaj Boutique për këshilla.

Marrë pjesë në një koncert në natyrë: Nëse kjo është vallëzimi në një grup të mbuluar të luajtur hitet e bandave të njohura ose duke dëgjuar një orkestër kamertale të luajtur muzikë klasike, marrë pjesë në një koncert në natyrë në një datë të parë është një mënyrë e madhe për të përfshirë qentë tuaj. Nëse është e mundur, të sjellë një shportë piknik dhe përfshijnë disa trajton qen-miqësore, shumë. Vetëm sigurohuni që vendi koncert lejon qentë; ju nuk doni të mbërrijë me pooches tuaj vetëm për të gjetur se ata nuk mund të marrë pjesë.

Explore qytetin tuaj në këmbë: Nëse koha është i këndshëm, pastaj e konsiderojnë takim me qentë tuaj në një pikë referimi të shquar dhe të eksploruar zonën. Në këmbë është një mënyrë të relaksuar për të njohur njëri-tjetrin, ndërsa gjithashtu duke i dhënë qentë tuaj ushtrimin e tyre. Mos harroni çanta mut!

Takohen në një park qen: Për një datë të parë të rastit dhe të shpejtë, sugjerojnë takim me qentë tuaj në park qen lokale. Ju dhe qentë tuaj mund të merrni stërvitje duke luajtur një lojë të kapur. Takim në park qen mban datën relaksuar, shumë; në qoftë se ju goditi atë, ju mund të sugjeroj të nisej jashtë për darkë, por në qoftë se nuk e ndez saktësisht fluturojnë, ju vetëm mund të kokë në shtëpi. Mbani ujë në shishe në dorë për ju dhe qen tuaj, dhe ndoshta disa trajton për qentë tuaj. Para se ju kap atë treshe, megjithëse, kontrolloni parë për të parë nëse park qen kërkon një licencë të veçantë apo tag, ose në qoftë se ju duhet të paguani një tarifë më parë.

Marrë pjesë në një klinikë qen: Nëse kjo është një klasë me këshilla mbi grooming ose një klasë palestër me qenin tuaj, marrë pjesë në një klinikë qen të fokusuara me datën tuaj është një mënyrë e madhe për të njohur njëri-tjetrin në një mjedis të qetë dhe të rehatshme. Për të gjetur një klinikë qen në zonën tuaj, ju mund të filloni duke kontrolluar strehë kafshë apo qen specialitet lokal dyqan tuaj.

Kur planifikoni një datë të parë me që dikush të veçantë dhe qeni i tyre, sigurohuni që ata të ndjehen rehat duke sjellë qenit e tyre së bashku. Disa qentë nuk mund të jetë i këndshëm në turmat ose me qentë e tjera.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio