5 A e dhe Don'ts e suksesshëm Online Dating

Rifreskimi i fundit: tetor. 15 2020 | 3 min lexuar

Online Dating është bërë një nga mënyrat më popullore për të përmbushur njerëz të rinj. Online Dating, si çdo gjë tjetër, ka pikat e saj pozitive dhe negative. Pra, si mund ta bëjnë atë një sukses për veten tuaj? Ky artikull përshkruan 5 bëni dhe Don'ts që do t'ju ndihmojë të lundruar në internet dating pak më mirë.

I: Plotësoni profil takim jashtë

Është e rëndësishme për t'iu përgjigjur pyetjeve në një profil takim. Kjo është njerëzit e parë shans merrni për të mësuar pak për ju,. Ju nuk keni për të të treguar historinë tuaj të tërë jete, por ju nuk doni të jepni të paktën një çift fakte të rëndësishme. Në lidhje me mua seksion përmend ju doni të përmend nëse ju punoni ose shkoni në shkollë, çfarë ju të gëzojnë të bërë në kohën tuaj të lirë, dhe përmend diçka pak të veçantë që përcakton ju pavarësisht nga të tjerët. A ju vullnetar në një mensë për të varfërit dy herë në muaj? A i përkisni një klub libër që vetëm lexon klasike? Përmend atë! Kjo mund të duket si një gjë e vogël për ju, por për dikë duke lexuar tek profili yt kjo do t'ju ndihmojë të dal nga të tjerët.

Mos: Flisni për shpresat tuaja dhe ëndrrat për një marrëdhënie

Është e përkryer gjobë për të përmendur nëse ju jeni duke kërkuar për një marrëdhënie rastësor ose diçka më afatgjate. Ju dëshironi për të takuar dikë që dëshiron të njëjtën gjë. Nëse ju filloni duke folur për mënyrën se si ju jeni do të kalojnë Krishtlindjet tuaj të parë së bashku, çfarë lloj të dasmës që ju keni qenë të ëndërroja të, ose sa fëmijë dëshironi të keni, ju jeni do të trembë datat e mundshme off. Lini këto biseda për më vonë, kur ju keni bërë më serioz.

I: Shto fotot e fundit

Ju mund të preferojnë atë foto të ju marrë tre vjet më parë në park që ju bëri të ndjehen si një gjyle, por është e rëndësishme për të përdorur një foto më të fundit. Njerëzit ndryshojnë me kalimin e kohës edhe pse ju mund të argumentojnë ju ende duket shumë e shumë si atë foto e vjetër. Ngjyra e flokëve tuaj, gjatësi, dhe stilit kanë ndryshuar ndoshta. Ju mund të keni rënë ose të vënë në një paund disa. Edhe stilin tuaj personal mund të ketë ndryshuar. Nëse ju postoni një foto dhe të takuar dikë në person, ju e dini se ata do të jenë duke pritur personin në foto. Mendoni se si ju do të ndiheni, nëse personi që ju të takohen kishte një foto të vjetër dy vjeçare ku ai kishte një flokë pak më shumë dhe një më pak bark të vogël. Ajo nuk i bëjnë njerëzit sipërfaqësore të duan të dinë se kush ata janë takim.

Mos: Presin shumë gjatë për të përmbushur

Online dating sites mund të jetë një vend i madh për të takuar njerëz të rinj, por ju ndoshta nuk dëshironi marrëdhënie të qëndrojnë në internet për muaj në fund. Është e rëndësishme për të marrë marrëdhënien tuaj të re nga online për të në njeri. Pasi të keni shkëmbyen email dhe tekste ju mund të lëvizin për në hapin e ardhshëm, i cili është duke folur në telefon. Nëse ju ende ndjehen lidhjen dhe duan për të përmbushur, të bëjë një datë! Nëse jetoni larg dhe nuk mund të përzënë për të plotësuar njëri-tjetrin, të paktën Skype deri sa ju mund të.

I: Trust gut tuaj

Nëse ju merrni një ndjenjë qesharak për dikë për shkak të diçka e ai është duke thënë apo duke bërë nëpërmjet një sfond kontrolloni ju keni gjetur diçka që nuk shtoni deri, besojnë se ndjenja. Ju me siguri mund të bëni pyetje në lidhje me të, por në qoftë se ju ende ndjehen si diçka është jashtë, është koha për të mbështetur larg dhe do të takohet me njerëz të rinj. Ju nuk duan të shpenzojnë fillimin e një marrëdhënie të re zgjidhja gënjeshtra dhe faktet dhe vazhdimisht pyesin nëse gjë tjetër nga goja e tij është një e pavërtetë. Gjithmonë besim ndjenja juaj gut.

Online dating nuk do të jetë gjithmonë një udhëtim të qetë. Ju do të bëni gabime dhe e di më mirë për kohën e ardhshme.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio