5 Lira Data Winter Ide

Rifreskimi i fundit: tetor. 14 2020 | 2 min lexuar

Tis sezonit për gëzim pushime, fun dimrit dhe kaluar kohë me të dashurit. Nëse ju jeni një student si mua, i cili është duke luftuar për të edhe të përballojë blerjen e letër higjienike, atëherë ju jeni në kërkim për datat e dimrit që janë të dy të kënaqshme dhe nuk do të thyejnë portofolin tuaj. Ju jeni me fat. Këto pesë idetë e data janë të lira dhe do të ngrohtë marrëdhënien tuaj kjo festë.

1. Bëni një shtëpinë xhenxhefil së bashku

Kënaq në dhëmbin e ëmbël, dhe le të shkëndija për t'u ngjitur me ndërtimin e një shtëpie Gingerbread. Shqetësuar në lidhje me mungesën tuaj të talenteve të inxhinierisë? Gajle jo më shumë, ka këto kits mëdha kek me xhenxhefil të cilat përfshijnë të gjitha materialet që ju duhet, dhe një fletë të lehtë për ta lexuar udhëzim (shumica e tyre edhe të përfshijë fotografitë). Që kushton më pak se $20, kits janë në dispozicion në supermarkete më të madhe, dyqane artizanale, dhe madje edhe në internet. Vendos në disa meloditë e pushime dhe për të marrë ndërtimin e! Pjesa e dytë i shkëlqyer i grumbulluar këtë krijim ushqimor është kryevepre atë dhe devouring atë së bashku. Definitely një premtim i ushqimit të madhe dhe një kohë e madhe.

2. Çokollatë e nxehtë, ëmbëlsitë dhe një film festë

Asgjë nuk mund të ftohtë si një pije të nxehtë dhe pasionin e zjarrtë të dashurisë. Mirë ndoshta shumë intensive. Çfarë dua të them është se cuddling me dikë tuaj të veçantë dhe duke shijuar një filxhan çokollatë të nxehtë mund të ngrohtë insides tuaj nga moti i ftohtë e dimrit. Shto në një film klasik pushime të tilla si Njëmbëdhjetë, Kjo është një Wonderful Life, Faqja Alone, Si Stole Grinch Krishtlindjeve ose Një histori e Krishtlindjeve dhe kjo është data e fundit natë. Kushton shumë pak, ju mund të kurseni të holla, ndërsa duke u bërë më të pasur në kohë të cilësisë dhe afërsinë me një tuaj të dashur.

3. Shkoni për një shëtitje natë për të parë të gjitha dritat e bukur

Dekorata festive janë një pjesë e asaj që e bën dimër kaq e bukur. Nuk ka rëndësi se ku jetoni, ka të ngjarë të jetë shtëpi pas shtëpie, rrugë pas rruge rreshtuan me drita, stoli, garlands dhe të gjitha gjërat e gëzueshme. Prisni deri në mbrëmje dhe pastaj shkoni për një qendër të qytetit shëtitje ose në lagjen tuaj dhe të gëzojnë duke kërkuar në dritat e bukur pushime dhe dekorime (shohim se sa i atyre marrëveshjeve të mëdha inflatable ju mund të gjeni). Ju mund edhe të bëjë atë në një lojë duke votuar në të cilën shtëpi e ka më të mirë përbërje pushime. Kushton asgjë, kjo datë e thjeshtë lehtë mund të lehta deri marrëdhënien tuaj.

4. Aventurat Snow

Merrni përparësi të batanije e dëborës dhe pako up me një të dashur për disa aventura jashtë në të madhe jashtë. Shko ski kryq vendit, hiking ose Shoeing borë në park tuaj lokal ose shtigje. Gëzojnë fluturues poshtë kodrat dhe reliving fëmijërinë tuaj me një ditë e tobogganing. Të ndërtuar një burrë dëbore së bashku ose një fortesë ose shkoni patinazh në një shesh patinazhi akull në natyrë. Kushton shumë pak, natyra mund të provojë të jetë një nga fushat e lojës më të mira për marrëdhëniet në shpëtim.

5. Vepra artizanale DIY

Interneti mban të panumërta të lirë DIY ide artizanale festë dhe udhëzime. Zgjidhni një çift ato interesante dhe kokë e në një dyqan artizanal ose përdorin materiale që keni gënjyer rreth shtëpisë dhe për të marrë dinak! Nëse ju kurrë nuk kanë qenë një tifoz i artit dhe vepra artizanale përsëri në shkollë publike, vetëm mos harroni se është gjithmonë mirë për të provoni diçka të re, dhe hap jashtë zonës tuaj rehati. Përveç kësaj ju do të keni partnerin tuaj në krim për t'ju ndihmuar jashtë.

Këto pesë idetë e data janë të lira, zgjuar dhe do të garantojë një kohë të mirë për ju dhe një tuaj të dashur gjatë këtij sezoni dimëror. Enjoy pushimet dhe të gëzojnë marrëdhënien tuaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio