5 I çmendur (Por True) Gjërat Rreth Dating Ju duhet të dini!

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Ajo mund të jetë me të vërtetë interesante kur ju bëni disa kërkime dhe të gjeni gjëra që ju kurrë nuk e dinte në lidhje me këtë botë të takim. Disa fakte ju lexoni mund të ndihmojë të shkaktojë tuaj për të marrë çelësin e shtëpisë apo ftesat e dasmës, ndërsa të tjerët mund të luftojnë ose edhe vetëm interesante. Rri duarkryq, gëzojnë dhe të jetë i habitur nga këto pesë fakte takim!

Romances Workplace nuk janë vetëm një mënyrë për të Pass Dita!

Marrëdhëniet me origjinën në marrëdhëniet e vendit të punës çuditërisht kanë një shkallë shumë të lartë të suksesit me të për 40% i romances punës duke i dhënë fund në martesë e cila është befasuese në kuptimin e ka pasur shumë njerëz që në vend nuk do të jetojnë në çdo të tjerët’ xhepat në atë mënyrë, por në të njëjtën kohë ajo nuk është krejtësisht e habitshme. Ju ndoshta e doni atë që bëni. Ata ndoshta kanë shumë kështu që ju tashmë keni diçka të përbashkët me njëri-tjetrin dhe keni shpenzuar aq shumë kohë së bashku se në qoftë se ka një tërheqje nga të dyja anët ka një shans të mirë ai ndoshta do të rritet në dashuri.

Make-Up Ndihmon!

TLC dhe Chemistry.com stats në të kaluarën kanë treguar se një grua në një bar do të bisedoi deri një mesatare prej gjashtë minuta më shpejtë në qoftë se ajo është veshur me make-up. Unë mendoj se për pjesën më të madhe nëse dikush idhujt dikë dhe ata janë pak përpara apo llafazan ata do të bisedojnë ju deri gjithsesi por në duke thënë se unë mendoj se kjo mund të ndihmojë. Ju mund të mbulojë deri blemishes dhe të ndjehen të gatshëm tuaj për të marrë në botë. Nëse ajo është se besimi apo fakti spote tuaj nuk tregojnë ju merr personi që ju dëshironi është i hapur për debat!

Fantasies seksuale!

ABC raportoi se fantazi seksuale më të zakonshme është që ka marrëdhënie seksuale jashtë në 57% ndërsa 14% kanë pasur një treshe dhe 21% prej tyre kanë menduar për këtë. Më pak se një e pesta tha se ata kanë mashtruar në partnerin e tyre, por rreth një e treta e tyre kanë fantasized rreth mashtrimit. Pak më shumë se gjysma e amerikanëve thonë se ata janë të hapur dhe për të diskutuar këto fantazitë me partnerët e tyre. Unë mendoj se është e madhe që aq shumë janë duke qenë të hapur me partnerët e tyre rreth çfarë excites ato seksuale por unë mendoj unë se ata ndoshta duhet të mbajë prapa “Unë fantasized për cheating mbi ju dashur.” linjë!

Tre nuk është një Crowd!

Dikush e ka të vështirë që të filloj një bisedë në një ngjarje sociale në qoftë se ka dy miq në këmbë së bashku dhe ata janë tërhequr për një prej tyre. Ata nuk duan mik tjetër të ndihen të braktisur nga miku i tyre. Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për të gjetur se dikush të veçantë të sjellë dy shokët së bashku!

Martesa Stats!

New York dhe Washington kanë banorët më të shtetërore që janë të pamartuar. Ish është 50% dhe fundit është 70% kështu që të marrë përsipër në Nju Jork dhe Uashington për të bërë përshtypje! Në kushtet e shteteve me përqindje më të lartë të martesës ka Idaho dhe Utah në 60% dhe 59%.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio