5 Mitet Rreth Dating Kjo Gjithkush Mendon janë të vërteta

Rifreskimi i fundit: Aug. 06 2020 | 3 min lexuar

Nga Sitcoms në komeditë romantike në histori nga miqtë, ne të gjithë e dimë disa nga të vërtetat universale-njohura rreth takim. Megjithatë, sipas shkencës më të madhe të këtyre “të vërteta” janë të gabuara. Kështu që ju në të vërtetë e di më pak për romancë se keni menduar ju e bëri, deri tani.

Mit #1: Gamers janë në fakt të virgjër vetmuar.
Nëpërmjet Hollywood, ne të gjithë e dimë “nerdy gamer kurrë nuk ka prekur një rrotë” stereotipi. Më kështu, kur dëgjojmë fjalën gamer, ne priren të mendojnë për një njeri shumë të hollë ose yndyrë romancë e të cilit përbëhet nga Xbox biseda ndodh në bodrumin e prindërve të tyre. Sipas shkencës, këta lojtarë nerdy kanë më shumë gjasa për të dalë në datat se sa jo-lojtarë. Më shumë, me tregun në rritje e lojrave përveç rritje në lojra multiplayer, lojrave është bërë në të vërtetë një shkelës popullor akull. Edhe, le të mos harrojmë për lojëra online ku njerëzit kanë takuar dhe të rënë në dashuri.

Mit #2: Online Dating është jo vetëm një mjet i fundit, por ajo vetëm tërheq humbës.
Për fat të keq, për shkak të përpjekjeve të dëshpëruara të marketingut përveç profileve të rremë, online takim ka marrë një rap keq për vite. Në mënyrë tipike, në mendjet tona është e drejtuar si përpjekje të minutës së fundit për të gjetur martohem shpirti yt; megjithatë, këto këndvështrime janë të gabuara. Ka patur studime të kohëve të fundit që kanë treguar se një në pesë përdoruesit dating site gjejnë martohem shpirti e tyre në internet. Edhe, 94% e njerëzve të cilët krijojnë një marrëdhënie online do të dalë në një datë të dytë, cila është mënyra më shumë se përqindja e njerëzve që takohen offline. Pse është ky? Sepse online takim është nëpërmjet një kompjuteri, njerëzit kanë tendencë të jenë më të sinqertë dhe upfront si ata janë “duke folur në një kompjuter”. Mendoni për këtë, do të derdh guxim tuaj dikujt qe sapo u takuan në një bar? Një tjetër arsye e madhe për datën në internet është se ajo është e vetëqëndrueshme dhe duke u bërë gjithnjë e më popullore. Shanset që ju do të takohen dikë që ka interesat tuaja të njëjta është shumë e lartë.

Mit #3: Në marrëdhënie, gratë janë emocional dhe burrat janë logjike.
Ne kemi parë të gjithë filmat e panumërta dhe tregon që zënë gratë duke shpërthyer në lot mbi një djalë apo dissecting marrëdhënien ndërsa njeri duket të jetë i pavëmendshëm dhe i sjellshëm, ndërsa gjithmonë duke fituar zemrën e gruas. Shkenca thotë se burrat janë të prekur më shumë emocionalisht nga marrëdhënie dramë se sa gratë, ata thjesht nuk e tregojnë atë. Gratë në përgjithësi kanë tendencë që të ketë lidhje të ngushta me familjen dhe miqtë e lejuar për një shumë të mbështetjes emocionale veçanërisht kur bëhet fjalë për telashe guy. Guys priren të vetëm të besoj në partnerët e tyre duke e bërë një luftë veçanërisht e vështirë për ta.

Mit #4: Feminizmi vret romancë.
Me stereotipin që feministet janë femra të pavarura që nuk kanë nevojë për një marrëdhënie ose njeri për të përfunduar ato janë të ndjeshëm gjatë shumë brezave, ajo është në të vërtetë i gabuar. Gratë që e konsiderojnë veten feministe janë më shpesh sesa jo në një marrëdhënie heteroseksuale. Burrat të cilët janë të martuar në një feministe kanë raportuar se jeta e tyre seksi është më e kënaqshme se sa ata që nuk janë të. Kështu, ndërsa feministet janë parë zakonisht si fanellë, gratë prej burri që në të vërtetë nuk është rasti.

Mit #5: Çiftet që jetojnë së bashku para martesës janë të përgatitur më mirë.
Shoqëria ka lëvizur larg nga fakti se një çift i pamartuar duke marrë një vend së bashku jeton në mëkat. Por sot kjo pothuajse ka kuptim. Duket logjike për të lëvizur në me tuaj të tjera të rëndësishme përpara se të bëjnë një angazhim ligjor që mund të përfundojë në divorc. Kjo mënyrë, ju mund të gjeni nëse z. E drejta është me të vërtetë Mr. E drejtë. Sipas shkencës, çiftet që kanë jetuar së bashku para martesës ose angazhimit të ketë një normë më të lartë divorc dhe kënaqësi më të ulët martesore. Çiftet të cilët luajnë shtëpi para angazhimit janë veçanërisht të dënuar në qoftë se ata e bëjnë këtë për të provuar lidhjen e tyre. Nëse ju ndjeheni si testimi partnerin tuaj atëherë shanset janë që ju nuk jeni me një të drejtë. Një tjetër faktor që mund të hyjë në lojë është nocioni i zgjidhjes. Çiftet, në ditët tona, trajtojnë jetojnë së bashku si një tjetër hap në procesin dating. Pasi ata të fillojnë të jetojnë së bashku, ata e gjejnë pothuajse të pamundur për të prishur si financiarisht dhe emocionalisht ata kanë vendosur.

Dhe nuk keni atë, tani ju e dini më shumë për romancë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio