5 Arsyet Pse Datat Mëngjesi parë janë Brilliant

Rifreskimi i fundit: Jan. 20 2021 | 2 min lexuar

Ata janë presion të ulët:

Takim në mëngjes do të thotë se pritjet për "seriozitetin" e datës mund të jetë aq minimal sa të jetë e mundur në të dy anët. Nuk ka gjasa që ose ju do të ndiheni tepër i vështirë ose vetë të ndërgjegjshëm në një bubbling, mëngjes të fokusuara në restorant, si rast shumë i mëngjes është një që ka qenë tradicionalisht një çështje ulët kyç. Megjithatë, ndryshe nga vetëm takim për kafe, Datat mëngjes by default jap më të ndërtuar në mundësitë për marrjen e të dini quirks e personit tjetër. Nga mësuar nëse ata si ketchup mbi vezët e tyre për mënyrën se si ata ndihen në lidhje pancakes vs waffles, Datat mëngjes sigurojë lehtë "shko-në" tema bisedë kur as prej jush mund të mendoj se çfarë të them.

Nuk ka asnjë shpresë për ndonjë gjë ndodh pas

Nëse është e pyesin nëse do të ketë një ftesë për banesën Data suaj ose një natë jashtë eksploruar qytetin së bashku, datat darkë janë të shoqëruara shpesh me një pasiguri për mënyrën se si / kur saktësisht natë do të përfundojë. Me datat mëngjes, nga ana tjetër, Ora përfundimtar mund të jetë mjaft e lehtë të para-planifikuar. Në të vërtetë, ajo mund edhe të jetë pjesë e krijimit të datës kohën fillestare. Për shembull, sugjeruar një datë mëngjes në 09:00 do të mund gjithashtu të shoqërohet me një rastësor, "Unë kam marrë një lojë golf planifikuar për 11;"Kjo mënyrë, të dy ju jeni data juaj jeni në-e-di për sa kohë do të zgjasë data. Përveç kësaj, duke diskutuar secilin nga planet tuaja për pjesën tjetër të ditës mund të jetë një tjetër i lehtë "shko-në" temë e bisedës ndërsa ju chomp poshtë në biskota dhe lëng mishi.

Ata kanë një kod të lehtë-to-figura-out veshje

Zgjedhja e një veshje për një datë të parë mund të jetë dukshëm më shumë nervore wracking se duke zgjedhur artikuj nga veshjet tuaj për një intervistë pune. Mbresat e para janë pa dyshim të rëndësishme, por duke parafytyruar se si pëlqen të vishet mirë ose i rastësishëm ju duhet të jetë për një përshtypje takim të parë është shpesh shkaku i stresit padëshiruar për të gjitha palët e përfshira. Me mëngjesin, megjithatë, salcë gjerësisht është pothuajse sigurisht jashtë diskutimit. Ndërsa duke treguar deri në djersitje dhe një t-shirt ndoshta nuk është një plan i mirë ose, Datat mëngjes ende nga default diktojë një të relaksuar, i rastësishëm (por presentable) kod veshje.

Ata mund të jenë relativisht të lira

Ndryshe nga një datë darkë ku faturë mund të shtrihet nga appetizers për pije për entrees të desserts, Datat mëngjes janë pothuajse e garantuar të jetë goxha relativisht të përballueshme në shumicën e vende. I sigurt, add-ons për një projekt-ligj mund të përfshijë urdhërimin kafe ose portokalli lëng ose duke vendosur për një anë sallatë frutash në vend të Browns hash, por në përgjithësi, Datat mëngjes janë goxha të lehtë për të parashikojnë çmimin e. Ky është një bonus të dyfishtë për të dy ju dhe datën tuaj: Ju nuk do të rrënohet në një datë të mundshme të keq parë, dhe ai / ajo nuk do të ndjehen keq për ju shpenzimet e një shumë të majme për ta takuar / saj.

Ata janë çfarë bëjnë kampionëve ...

Në rregull, kështu që kjo mund të jetë pak e një shtrirje, por studimet tregojnë se të hahet një mëngjes të shëndetshëm në një rast të rregullt është i lidhur me shëndetin e mirë të përgjithshëm dhe një shans më të madh të të qenit në gjendje për të arritur qëllimet humbje peshe. Në të vërtetë, një nga "këshilla të mira" për duke u nisur në një udhëtim të suksesshëm humbje peshe është për të ngrënë mëngjes çdo ditë. Kjo është për shkak të hahet mëngjes nuk është vetëm një mënyrë e shijshme për të filluar ditën tuaj, por kjo është edhe një mënyrë yjor për të filluar metabolizmin tuaj jashtë mode saj natë agjërimit. Ta themi thjesht, duke i ftuar datën tuaj për mëngjes është një mënyrë e madhe për të thënë, "Hej, Unë jam dikush që kujdeset për shëndetin tim, dhe unë vetëm mund të kujdesen për tuajat tepër!"


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio