5 Hapat për Tejkalimi i barrierave Lidhja e Komunikimit

Rifreskimi i fundit: shtator. 26 2020 | 2 min lexuar

Çiftet në mënyrë të pashmangshme të hasni hiccups komunikimit gjatë rrugës, nëse ata janë të sapo takim apo festuar dekada së bashku. Këto missteps janë të vështira për të manovruar dhe kërkojnë përpjekje të ndërgjegjshëm nga të dy partnerët. Kujtuar këshilla e mëposhtme do të provojë të dobishme në këto mosmarrëveshjeve eventuale:

1. Shmangni trajtimin heshtur: Gratë dhe burrat që të dy janë fajtorë për këtë taktikë, dhe kjo është tepër e rrezikshme dhe shkatërruese. Mbylljen është në thelb mbylljen partnerin tuaj jashtë, dhe kjo nuk është e dobishme për trajtimin e çështjeve reale në dorë. Aq e vështirë sa mund të duket, përdorë fjalët tuaja për të treguar ndjenjat tuaja, dhe mos kini frikë për të marrë të veçanta. Mbaj mend, personi i duhur do të punojë me ju për problemet marrëdhënie, nuk përdorin ndjenjat tuaja si municion kundër jush.

2. Mos bëni supozime: Ngjashëm me trajtimin e heshtur, Supozimet janë një shembull i lënë mendimin e partnerit tuaj jashtë, dhe kjo nuk është thjesht e drejtë për të dyja personi. Ju mund të supozojmë se përgjigjet e tij të shkurtër do të thotë se ai ka humbur interesin, por ai mund të ketë vetëm një shumë në vazhdim e sipër në punë. Nëse ju nuk e kërkoni dhe të mbështetet në vend në imagjinatën tuaj, ju nuk do të fitojë të vërtetën, dhe ju mjaft ndoshta vendosë vetë për një argument të madh në fund.

3. Sjelljet kompliment të mirë: Nëse ju ndjeheni si partnerin tuaj nuk është duke ju shfaqur sa më shumë dashuri si përpara, provoni duke e çuar atë në një mënyrë të kompliment përmes sugjerim. "Unë me të vërtetë dua përqafime tuaja,"Dhe, "I miss mesazhet herët në mëngjes tekst,"Janë dy shembuj jo-kërcënuese të inkurajuar veprimet keni dëshirë. Kjo mënyrë, ju merrni pikë tuaj të gjithë me çdo gjuhë akuzues.

4. Vetë ndjenjat tuaja: Burrat dhe gratë janë të dyja emocionale, por ata kanë tendencë për të treguar ato emocione në mënyra krejtësisht të ndryshme. Nje grua mund qajë, dhe një njeri mund tym. Të dyja këto janë reagime të vlefshme emocionale, dhe të dy i përkasin personit që ndjen ato. Në vend se duke u thënë partnerin tuaj, "Ju bërë të ndjeheni budalla,"E cila është një deklaratë e akuzues, shpjegojnë ndjenjat tuaja në një ton posesive, dhe të sigurojë një shpjegim.

Për shembull, "U ndjeva budalla kur ju bëri shaka bjonde memec" është më pak argumentues se, "Ju gjithmonë bëni të ndihem budalla." Deklarata e parë gjithashtu jep partneri juaj një shans për të shpjeguar veten e tij dhe lejon atë e di burimin e vërtetë të çështjes.

5. Qëndro pozitive: Kjo është një toughie, Unë e di! Është kaq e lehtë për të marrë të zemëruar, ose të thonë gjëra që ju nuk do të thotë. A tuaj më të mirë për të qëndruar pozitiv dhe të punojnë drejt zgjidhjen e çështjes së të shëndetshme. I sigurt, gjërat janë duke shkuar për të hedhur në erë ndonjëherë. Kjo është një pjesë normale e dy njerëzve ndarë jetën e tyre së bashku. Vetëm mos harroni të qëndrojnë të ndërgjegjshëm nga arsyet që jemi së bashku në vendin e parë, dhe të vënë fokusin në ruajtjen e marrëdhënies.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio