5 Gjërat Celebrities mund të na Teach Rreth Relationships

Rifreskimi i fundit: tetor. 13 2020 | 2 min lexuar

Lajm i "bachelor konfirmuar" George Clooney përhap aq shpejt si një zjarr yndyrat në një kuzhinë; tronditëse kombin, dhe duke i dhënë gratë në mbarë botën një rreze shprese.

Kjo është "konfirmuar": Gorgeous George është duke u martuar!

Cila shkon për të provuar se fobi angazhim me të vërtetë mund të shërohet.

Ajo gjithashtu përcakton disa gjëra të tjera ne do të shqyrtojë sot këtu ...

Për të gjitha glitz tyre, magjepsës, para, dhe lavdia, kur bëhet fjalë për takim dhe çiftëzimit, ka një gjë që nuk mund të mohohet: yjet janë vetëm si pjesa tjetër prej nesh.

Kjo është e drejtë. Këto folks që ne shpesh e bëj idhull dhe aspirojnë të jetë si, luftojnë me disa nga të njëjtat çështje dhe sfidat si ne "njeriu i thjeshtë."

Gjëra të tilla si pasiguri, Foshnja mama dramë, Frika, ngatërrim, dhe pabesi– për të përmendur disa. Duke dëshmuar se dashuria është barazimin e fundit.

Dallimi më i madh këtu?

Çështjet personale të famshëm janë shqyrtuar, kritikuar dhe luajtur jashtë në një fazë kombëtare, për shikimin publike.

Si i tillë, këtu janë disa mësime që ne mund të mësojmë nga shumë të dukshme "rolet" e tyre dhe romances.

Get lapsa tuaj gati.

1. Pabesi nuk është gjithmonë në lidhje me "grua tjetër" duke qenë prettier ose duke sjellë më shumë në tryezë. Për fat të keq, djema nuk gjithmonë "tregtisë up."

Konsideroni bukur, i talentuar, realizohet zonjat në Hollywood dhe figurave publike të cilët thuhet se janë mashtruar mbi kryesor: Halle Berry, Sandra Bullock, Jennifer ANNISTON, Maria Shriver. Çfarë mund të mësojmë këtu? Pabesi është më shumë për çështjet e personit tjetër se personi duke u mashtruar në. Mos të jetë i hidhur, të jetë më mirë.

2. Paraja nuk mund gjithmonë të blejnë lumturinë. Statistikat tregojnë se një nga shkaqet kryesore të shkurorëzimit në Amerikë është e para. Ende, në Hollywood, ku folks të famshëm kanë para më shumë se shumica prej nesh do të shihni ndonjëherë në një jetës, ka ende "telashe në parajsë." Ne të lexoni titujt javore rreth abuzim, lufta për pushtet, sjellje problematike, menaxhimin e zemërimit, dhe pabesi. Ajo shkon vetëm për të treguar se pasuria nuk ka gjithmonë të ndikuar lumturi.

3. Dallimi mosha nuk duhet të jetë një "çelës marrëveshje."Shikoni Jennifer Lopez dhe cutie e saj koreografit, Casper. Ka gati një 20-vjeçar përhapur moshë për këtë çift, por ata duket të jetë marrë së bashku fabulously. Në të vërtetë, është e rrallë për të parë JLO pa një buzëqeshje në fytyrën e saj këto ditë. Ju shkoni vajzë!

4. Beqarëve konfirmuara mund të ketë një ndryshim të zemrës.

Ndonjëherë ajo merr gruan e duhur. Herë të tjera, Koha mund të jetë një faktor i madh. Asnjëherë kurrë nuk thonë.

5. "Nëse në të parë ju nuk e sukses, provoni përsëri. " Megjithëse pak prej nesh do të duan të përjetojnë rrotullimin e partnerëve dhe takimeve të shkurtëra që kemi dëshmuar me disa yje, ka diçka për të thënë për elasticitetin e tyre emocionale dhe besimin e tyre se ata mund të shkruajnë një "fund të lumtur" të historive të tyre personale të dashurisë, duke mbetur i hapur për dashuri. Për shembull, famshëm si Steve Harvey, Jennifer Lopez, Elizabeth Burton, dhe Demi Moore kanë ecur poshtë rresht më shumë se një herë ose dy. Filozofia e tyre supozohet? Përfundimisht, është e detyruar të rrinë.

Nuk keni atë.

Yjet na argëtojnë. Ndonjëherë ata mund të na edukojnë. Këto pesë mësime të shërbejnë posaçërisht për këtë qëllim. Ne të gjithë duhet të marrin parasysh ato.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio