5 Gjërat për një Wingwoman të kujto

Rifreskimi i fundit: prill. 02 2020 | 3 min lexuar

Duke qenë wingwoman është një punë e rëndësishme! Ju duhet të siguruar që ju jeni ndërtimin e besimit dhe të rritet copa të gjitha në një të shkojnë. Por kjo është ajo që një mik është për të dhe shpresojmë se ata do të bëjnë të njëjtën gjë, nëse dhe kur këpucëve është në këmbë të tjera. Unë e kam vënë së bashku këshilla, por unë mendoj se çdo wingwoman vlerë kripë e saj e di se ka një miliona më shumë. Në një mënyrë unë mendoj se çdo wingwoman e di se ne jemi gjithmonë të mësosh në punë – dhe nuk janë as të paguar!

Ndërtimi i besimit

miku juaj është duke shkuar për të përmbushur disa njerëz të tmerrshme gjatë rrugës. Për fat të keq kjo është jeta. Por, ndërsa ju nuk mund të bëjë asgjë në lidhje me të cilat ju do të duhet të jenë atje për të goditur hapur e Ben & pas Jerry dhe vetëm të jetë atje për ta. Të siguruar që ata e dinë se ata nuk bëri asgjë të gabuar dhe se ata do të takohen dikë më e përshtatshme për ta në të ardhmen. Natyrisht në qoftë se ata kanë thënë shumë gjëra mizore në shpërbërjen ju ndoshta do të duhet të kalojnë nëpër disa nga këto në detaje ose thjesht të dëgjoni. Për shkak se ata kanë qenë të lënduar ata do të duhet për të marrë atë jashtë sistemit të tyre. Oh dhe patjetër të jenë negative në lidhje me ish!

Siguruar se ata janë të sigurt

Mbaj mend një herë dëgjuar një grup të shokëve duke folur dhe duke dëgjuar një vajzë duke folur për të shkuar në shtëpi me një djalë që ishte pak i mërzitur një natë më parë. Fatmirësisht ajo ishte e mirë, por ajo luftoi pak për të marrë nga shtëpia e tij të nesërmen. Reagimi im i menjëhershëm ishte se pse e bëri as edhe një prej tyre shkojnë me të nëse ai ishte pak i mërzitur në qoftë se ata ishin menduar të jetë miqtë e saj? Unë mendoj se mund të jetë pak e vështirë, sepse është e vështirë për të lënë veten në shtëpinë e një djalë, nëse ju nuk keni qenë të ftuar, por unë mendoj personalisht, nëse kam menduar shoku im ishte duke shkuar në shtëpi me një zvarriten unë do të përpiqet tim më e vështirë, edhe në qoftë se ata mendonin unë kam qenë i çmendur për të marrë në dhe të fle në divan! Në dështuar që unë do të sigurt për të qenë në telefon për ta për të parë nëse ata ishin të mirë. Natyrisht frika është se ju mund të mendoni se ju do të vijnë të gjithë mbi-mbrojtëse, por unë mendoj se në afat të gjatë një mik do të dini se ju jeni duke bërë atë për sigurinë e tyre. Dhe kjo është shumë më mirë se alternativa e asaj që mund të ndodhë një shoku dhe çfarë trishtim kaq shpesh bën.

Duke pasur Essentials në stand-by

Kjo është pak më e rëndë bëhet në pjesën e parë. Tani mbi fun stuff! Çdo wingwoman e di që ju do të duhet furnizimin tuaj të make-up, furçat e flokëve, kombinezon, etj … në stand-by. Në këtë mënyrë, nëse as nga ju e sheh dikë që ju pëlqen ju mund të dyja ndajnë me njëri-tjetrin artikuj të tjera mund të ketë harruar në mënyrë që të duken një nokaut dhe të lë përshtypje se dikush të veçantë.

Duke vepruar Skills

Unë nuk jam duke thënë se ju duhet të jetë Oscar të denjë apo diçka i pëlqen. Unë nuk mund të veprojë për butonat, por me kalimin e kohës ju do të mësojnë për të vepruar se ju jeni të interesuar, kur ju nuk jeni veçanërisht të. Gjë në lidhje me njerëzit, kur ata si dikush (Dhe askush prej nesh nuk mund të diss askënd, sepse ne kemi qenë të gjithë atje!) është se ata flasin për to aq shumë. Dhe ju nuk do të jenë të interesuar tmerrësisht në çdo gjë që ata thonë se gjatë gjithë kohës, por për pjesën më të madhe ju vetëm duhet të buzëqeshni dhe ndërkall me fjalë të tilla si “Vërtet?”, “Oh cool.”, “Vërtet, shume romantike” dhe ju duhet të jetë mirë. Ata janë aq të interesuar në duke folur në lidhje me personin që ata nuk do të vini re.

Të jetë në dispozicion për të folur

Nëse jeni duke punuar apo çfarëdo në kohën që është e ndryshme. Por nëse kjo është diçka që ju jeni duke bërë që mund të presim gjithmonë vënë mikut tuaj të parë në qoftë se ata të paturit e një çështje të madhe se ata kanë nevojë për të folur me ju në lidhje me. Në qoftë se ata janë duke bërë atë vazhdimisht dhe ju nuk mund të merrni ndonjë gjë bërë, ose ata nuk do të bëjnë të njëjtën gjë për ju në kthim ju mund të kenë nevojë të rishohë atë, por në qoftë se ju keni një miqësi të mirë të jetë atje për ta, kujdes për ta dhe ju nuk mund të vërtetë të bëjë më shumë se kaq si një wingwoman mirë apo shoku.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio