5 Gjërat Vajzat A pas nje shkeputjeje

Rifreskimi i fundit: shtator. 17 2020 | 2 min lexuar

Le të përballen me atë, pushim-ups janë të vështirë. Pa marrë parasysh se kush inicioi atë, Javët e para duket të jenë më të vështira. Ndërsa, përfundimisht, ne të gjithë të lëvizin për të gjetur dashuri të tjera, ka disa gjëra që të gjitha vajzat të bëni pas shkatërrimit të. Disa janë të përshkruara më poshtë:

1. Klithmat – shumë

Nëse kjo është reminiscing mbi një kujtim, dhuratë, këngë, ose një shpërthim të rastit të emocioneve, qarë do të ndodhë në mënyrë të pashmangshme. Duke qenë të lënduar dhe duke treguar emocionet është hapi i parë në procesin e shërimit pas shpërbërjes-up.

Break Up Crying

2. Facebook gjeth ish e saj

Me përhapjen e mediave sociale, kjo është ndoshta gjërat më të dukshme dhe destruktive vajza të bëni pas një shpërbërjes. Edhe pas un-friending, vajzat nuk mund të ndihmojnë por të shkruani emrin e ish të saj në shiritin e kërkimit dhe vazhdimisht kërcell atë dhe gjithçka foto, faqe, dhe statusi i ka pëlqyer apo komentuar.

3. Ndalesa rruajtje

Ndërsa kjo ndodh për të mbështetur feminizmin në Angst të qenë të zemëruar me meshkujt. Ajo gjithashtu është për shkak të faktit se të gjithë e zemrës vajzat pushim fytyrë lë pak për të nuk ka energji. Më shumë, duke qenë rishtazi i vetëm nuk ka një për të bërë përshtypje dhe vajzat mund të kujdesen më pak në qoftë se këmbët e saj janë rruar ose jo.

gruaja Rruajtje

4. Shkon përmes një “femër e përdalë” fazë

Kjo fazë varet vajzë me vajzë dhe gjithashtu varet se sa kohë marrëdhënia zgjati. Por është e sigurt të thuhet se nuk ka rëndësi se çfarë, çdo vajzë shkon nëpër këtë fazë në një mënyrë ose një tjetër. Nëse kjo është që ka një pije shumë, Sexting, ose marrjen e miqësore me djemtë të shumta.

5. Reinvents veten përmes vetë-zbulimit dhe duke u përpjekur gjëra të reja

Nga vetë-ndihmë libra të frymëzuar filma dhe libra për të yoga, çdo vajzë përpiqet për të reinvent veten. Ky ngushëllim është shumë e rëndësishme në ciklin e shpërbërjes-up sa ajo jo vetëm që ndihmon në procesin e pikëllimin, por ajo është një moment sqarimin ku vajzat “gjej” veten.

Gruaja rishpik Herself

Ndërsa dashuria dhemb, është e rëndësishme të kujtoni se dashuria gjithashtu ju bën të fortë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio