5 Gjërat për të Thuaji Kujtoj Atë Ai ka nevojë për ju

Rifreskimi i fundit: nëntor. 29 2020 | 2 min lexuar

Ajo është me të vërtetë shumë e lehtë për të thënë gjërat që tregojnë një djalë që ju intereson dhe ende, veçanërisht në marrëdhëniet afatgjata ku kemi marrë djalë ne jeni me mirëqenë, ne nuk priren të. Kryesisht për shkak se në një marrëdhënie afatgjatë ne të ndihet si ne jemi gjeste të tilla në mënyrë të hapur të dashur e kaluara dhe deri në atë masë që ndoshta është e vërtetë, sepse ju janë të kënaqur me partnerin tuaj. Por çdo tani dhe pastaj ka pak, gjëra understated ju mund të them për të treguar ju kujdeseni dhe për t'i kujtuar atij se ai ka nevojë për ju po aq sa ai e bëri në ditët e para dhe edhe më shumë tani.

Tekst Një mesazh të mbarë

Nëse ai është në punë, një të thjeshtë “Shpresoj se dita juaj është duke shkuar mirë” gjatë drekë-break do të jetë një mënyrë shumë e mirë për të treguar dashuri. Ajo tregon se jeni duke menduar prej tij dhe që ju intereson. Është e sigurt për të bërë atë buzëqeshje.

Një përshëndetje Bukur On The Way Out The Door

Duke thënë diçka si “Ju uroj një ditë të mbarë” ose “Kujdes” kur ata janë në rrugën e tyre jashtë do të tregojë që ju intereson. Ju nuk keni nevojë për të puthur në qoftë se nuk është diçka që ju bëni si një lamtumirë përshëndetje shumë shpesh edhe pse unë jam i sigurt se ajo do të jetë shumë.

Tregojnë një interes

Diçka që njerëzit e duan në një partner është dikush që i dëgjon ata, sepse kjo tregon se ju jeni të interesuar në ata si një person. Por shpesh një person nuk e kupton se personi që ata janë me të do të marrë një interes në to dhe interesat e tyre në mënyrë të treguar atyre se ju bëni. Vetëm thjesht heqin atë në një bisedë shumë rastësisht. Diçka si, “Kjo shfaqje ju pëlqen është në sonte” tregon që ju e dëgjoni.

Thuaj diçka pozitive

Gjykojë atë që thoni në atë që ju mendoni se do t'i bëjë ata të lumtur. Kështu për shembull, nëse ai luan kitarë them atij se ai është duke luajtur një akord mirë, në qoftë se ai është në mënyrë të them atij se ai duket mirë ose në qoftë se ai e pëlqen muzika thoni atij se ai është shumë i dijshëm për muzikë. Ndonjëherë ne jemi të gjithë të peshkimit për kompliment rastësishëm.

Tregoni atyre që ju i doni ata

Një shumë e çifteve nuk e them atë shumë shpesh, kur ata janë të kënaqur me një person. Në një mënyrë dashuria është e qartë atje dhe ndoshta nuk ka nevojë për të thënë gjithë kohës, por çdo tani dhe përsëri kujtoj ata që ju bëni.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio