5 Gjërat Ju Mund Mëso Rreth Dating Nga 50 Hije e gri

Rifreskimi i fundit: shtator. 16 2020 | 3 min lexuar

Dëgjuar ndonjëherë Pesëdhjetë hije e gri? Ndërsa të gjitha hype ka të bëjë me dëshirën seksuale të njeriut dhe mënyrat unike dhe keq për të përmbushur atë, nuk është në fakt një kuptim më të thellë. A mund që të jetë e mundur? Në të vërtetë, po. Ky libër paraqet dëshirën, tërheqje, dhe dashuria romantike përmes psikologjisë njerëzore. Në të vërtetë, ajo në fakt mund të përdoret si një Bibël takim. Intriguar? Lexo më të gjetur mënyrat e ndryshme në të cilat Pesëdhjetë hije e gri mund të ju mësojnë për takim dhe marrëdhëniet.

Mësim #1: I sinqertë Kujdes

I krishterë, personazhi kryesor mashkull, dëshiron Anastasia, heroinë. Ai e bën qëllimi i tij jashtëzakonisht i qartë. Vëmendje dhe seksual i Tij energji nuk zhduket kur gratë e tjera të mrekullueshëm të hyrë në foto. Fokusi i tij i vetëm është në Anastasia dhe Anastasia vetëm.
Kjo vëmendje është jashtëzakonisht e intoxicating të shumë grave, veçanërisht në ditët e sotme si shoqëri thotë se ajo është në rregull për njerëzit për të dhënë interes të paqartë për një grua. Dhënia e datës vëmendjen tuaj të plotë duke eliminuar distractions dhe duke i dhënë kontakt të plotë me sy do të ndihmojë për të thelluar lidhjen tuaj dhe të tregojnë se ju jeni me të vërtetë në këtë moment.

Mësim #2: Nxitur dhe qëllimshmëria

Gjithmonë në kontroll të vetvetes, I krishterë vendos për të investuar kohë dhe përpjekje në zhvillimin e një gamë të gjerë të aftësive dhe shkathtësive. Ai gjithashtu vazhdimisht duket të mënyrave për të sfidojnë dhe të përmirësuar veten si një person, ashtu si Anastasia bën kur ajo përfundon intervistën e saj me të krishterë pa marrë parasysh sa e vështirë ishte.
Ndërsa kjo mund të duket e pamundur, ka burra dhe gra atje të cilët janë të suksesshme, i zgjuar, dhe fizikisht dhe emocionalisht i aftë. Duke jetuar një jetë të qëllimta përmes rritjes dhe sfidave të përditshme, ju mund të bëhet vetë tuaj më të mirë që do të çojë në tërheqjen qëllimisht një partner të ngjashëm.

Mësim #3: Gatishmëria për të jenë të rrezikuara

Të jetosh një jetë të mbushur me abuzimin dhe traumën e udhëhequr krishterë për të marrë gjithçka në duart e veta dhe të përqëndrohet në pasuar. Ndërsa ai duket i mbyllur off në fillim, Karakteri i krishterë bëhet endearing si ai ngadalë lejon Anastasia në botën e tij emocionale dhe të lejon të saj shëronte.
Anastasia, ndërsa mbushur me pafajësinë dhe vetë-vetëdije, vendos se ajo në të vërtetë nuk dua të krishterë. Dhe ndërsa bota e tij është krejtësisht e panjohur dhe e re të saj, ajo përqafon atë dhe stilin e jetës së tij.
Për shkak të shoqërisë dhe nocionin se duke treguar emocionet do të thotë dobësi, ajo është frowned mbi të treguar atyre. Por në realitet, duke treguar emocionet është në fakt një nga gjërat më të fortë për të bërë. Dhe lejuar një person tjetër që ju me të vërtetë kujdeset për dhe besim të shohin këto emocione lejon respekt dhe marrëdhënie të thelluar.

Mësim #4: Vendimtar

I krishterë e di se kush është ai dhe çfarë ai dëshiron nga jeta, duke jetuar deri në standarde të larta dhe për shkak se ai me të vërtetë e di veten. Kur ai vendos se ai dëshiron Anastasia, ai në fakt do të thotë diçka.
Marrja e vendimeve të fortë, duke qenë i pasionuar dhe duke treguar atë, kryesor datat tuaj përveç në mënyrë proaktive të komunikuar me partnerin tuaj ndihmon që të fut synimet e forta. Është gjithmonë mirë që të dini se ju jeni duke kërkuar vetëm dhe e dëshiruar.

Mësim #5: Dashuri, Dashuri, dhe pa shfajesuar Desire seksual

Parashikueshmëria është vdekja për dëshirën seksuale. Kur i krishterë nuk është i fuqishëm, rrahje me kamzhik, ose i lidhur Anastasia up, ai po e mban, ledhatues, dhe puthjeve të saj. I krishterë është i fortë, butë, agresive, dhe e ëmbël të gjitha duke unapologetically dëshiron Anastasia. Dhe nga ana tjetër, Anastasia mëson për dashuri dhe vdes për vëmendjen e tij dhe nevojën e pakontrolluar për të,.

Seksualisht të eksploruar dhe eksperimente do të ndihmojë të thelluar marrëdhënien tuaj. I dashuruar, komplimentuar, dhe të dashur për të bërë partnerin tuaj të tregon të lumtur vetëm se sa ju kujdeseni. Kryesore është që të tregojnë se ju jeni një partner i mirë për shkak se ju doni të jenë të.
Këto learnings nga Pesëdhjetë hije e gri do të ju ndihmojë për të tërhequr një partner ëndërr apo thellojnë marrëdhëniet tuaja tashmë lulëzuar.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio