5 Këshilla për të mbijetuar Long Distance Relationship – Student Edition

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 02 2020 | 3 min lexuar

Ora Summer është një pjesë e bukur e ekzistencës të nxënësit. Nuk ka dyshim për këtë. Ju merrni për të harruar për vetë realitetin e shkollës, të pushojnë pak, merrni në tuaj tan, pini pije me shije frute nga coconuts, dhe reconnect me familjen dhe miqtë tuaj qytetin e lindjes. Ajo të gjitha tingëllon goxha Grand vërtet.

Me përjashtim për një detaj të vogël ... ju ndiheni i paplotë. Ju jeni si një kon pa akullore. Ashtu si pica pa djathë, si Miley Cyrus pa një top shkatërrim, një Bonnie vetmuar pa Clyde tuaj.

Unë nuk jam duke folur për duke u ndarë nga binjak tuaj vëllazërore; Unë jam duke iu referuar kohës së madhe në një marrëdhënie të njohur si "ndarje në distancë të gjatë". Pasi kaloi tetë muaj të mrekullueshme në shkollë me të dashurin tuaj, ju të dy keni për të kthyer në steads shtëpinë tuaj dhe të mësojnë litarë për të qenë larg duke ruajtur atë shkëndijë të veçantë.

Ju mund të keni atë të lehtë dhe të jetë takim i vajzë të bukur në vendin fqinj që ka ndodhur për të shkuar në të njëjtën shkollë, ose ju mund të jenë të ndara nga kilometra, oqeanet, ndoshta madje edhe kontinente. Ajo merr të vështira në kohë dhe nuk është feat lehtë për të ruajtur lidhjen që ishte hartuar gjatë vitit shkollor.

Gjë e mirë e mirë unë jam këtu për ju.

Së pari dhe më kryesorja, angazhim është kyç.

Nuk është habi që vetëm ata që janë të përkushtuar për marrëdhëniet e tyre do ta bëjë atë të fundit. Shpirt. Dreq kjo vlen edhe për marrëdhënie të ngushta me distancë shumë. Nuk qenë në gjendje për të parë njëri-tjetrin në baza ditore kërkon konstante dhe një ndjenjë të rritur të entuziazmit dhe të qëndrueshme besnikëri nga të dyja anët.

Merrni përparësi të gjithë teknologjinë e madhe, Gadgets dhe gizmos.

Ne jetojmë në një botë digjitale të kompjuterëve, telefonat celularë dhe teknologji kudogjendur. Kthehu në ditë të kushtojë një pasuri vetëm për të thirrur dikë në telefon ... sot ne mund të Skype me askënd në botë për absolutisht falas. Ne kemi të lehtë, kështu që nuk ka të vërtetë duhet të ketë asnjë justifikim. Teknologjia është një mjet i madh për të përdorur, nëse kjo është një bisedë e vazhdueshme texting, duke folur në telefon, një nga degët e panumërta të mediave sociale apo Skype. Përdorin atë dhe e përdorin atë shpesh.

Get krijuese.

Distancohen në mes jush dhe tu krijon rëndësishëm të tjera mundësi për ju për të treguar disa krijimtari dhe zgjuarsi. Përdorni letër aktuale dhe një stilolaps të vërtetë dhe për të dërguar një letër mënyrë modës së vjetër, papritur lover tuaj me lule dorëzuar në shtëpinë e tyre (referohen numrit 2 dhe rendi në internet nga një dyqan me lule) ose të bëjë vizitën klasik papritur nëse është e mundur. Vendos kapak tuaj të të menduarit mbi dhe tregojnë disa origjinalitetin e vërtetë.

Përqafojnë kohë që ju bëni të merrni për të shpenzuar së bashku.

Sepse ju do të jetë larg për kaq shumë kohë, në qoftë se ju nuk arrijnë të marrin në një vizitë dhe të shkojnë në disa aventura ajo do të jetë pa dyshim super speciale. Unë nuk jam duke thënë se kjo do të jetë si ajo skena romantike në shi nga Notebook, por ajo do të jetë mjaft i afërt.

Mos harroni se kjo nuk është fundi i botës.

Ya ajo mund të merrni e vështirë në kohë dhe ju do të dëshironi të rehatohem në pozicionin e fetusit dhe rënkim (Unë kam qenë atje- ka turp) por mos harroni se distanca është fshehurazi i shëndetshëm. Duke qenë larg nga partneri juaj do t'ju ndihmojë të vlerësoni kohën tuaj së bashku më shumë dhe ju do të duhet të mësohen me të më shpejt ose më vonë. Pra, më mirë në qoftë se ju filloni duke praktikuar tani e drejtë?

Le këto pesë këshilla të veprojë si mësues feje tuaj të dashurisë për muajt e verës dhe ju do të jetë vetëm gjobë. Ju jeni me siguri do të të kërkohet një milion herë "ku është gjysma tuaj të tjera?"Dhe" po ju ende takim what's-saj-emrin?"Por tani ju me besim mund të përgjigjem" Unë jam në komunikim të vazhdueshëm me të tij / saj dhe ata janë aktualisht në shtëpinë e tyre "dhe" po, ju bast unë jam ".

 

 


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio