5 Unique Summertime Data Ide

Rifreskimi i fundit: korrik. 03 2020 | 2 min lexuar

Summertime është koha e përkryer për kicking mbrapa dhe shijuar kohën me miqtë dhe familjen njësoj. Është gjithashtu koha e përkryer për të marrë për të shijuar disa fun, jo tuaj drejtuar-of-the-mulli datat. Check out këto pesë ide unike data e verës që janë të sigurt për të zbehet në kujtimet e madhe gjatë pasi temperaturat kanë rënë.

Janjić Adventures: Nëse ka një liqen të lumit apo të madhe diku brenda makinës në distancë, ka një shans mjaft të mirë që ka edhe një lundër flijim spot (ose kajak) Rentals. Shumë nga këto biznese janë hapur vetëm gjatë muajve të verës, kështu që të jetë i sigurt për të librit aventurën tuaj aq larg sa që më parë që ju nuk do të lë në baltë me zhgënjimin e mbërritjes në një vend vetëm për të gjetur të gjitha anijet në dispozicion tashmë kontrolluar jashtë për ditë. Shpesh faqet si Groupon ketë marrëveshje për Rentals të tilla edhe, kështu kursimit të parave përmes e bërë përdorimin e njërës nga këto oferta mund të jetë gjithashtu një mundësi. Pak një drekë piknik në enë i papërshkueshëm nga uji për të mbajtur të dy ju dhe data juaj ushqyer mirë gjatë aventurën tuaj.

Frisbee ose Mini Golf Sfidat: Kalo rrugicë të errët bowling gjatë muajve të verës dhe të zgjidhni një nga këto opsione argëtim golfing në vend. Ndërsa golf mini tenton të jetë një zgjedhje e "sigurt" për të gjithë të pasigurt për aftësitë e tij / saj atletike, më të prirur athletically mund të dëshironi të marrë një shans dhe të shikoni një kurs golfi Frisbee lokal. Jo vetëm që të dyja këto aktivitete përkryer për të mbajtur silences vështirë në gji, por ata janë gjithashtu mënyra të madhe për të marrë një pak më afër datën tuaj si ju të ndihmuar ata të kuptoj se të përsosur duke i dhënë formë / duke hedhur. Vras datën tuaj me një udhëtim në një kon lokal borë kasolle-një biznesi tjetër në mënyrë tipike vetëm e hapur gjatë verës.

Datat Dog Park: Në qoftë se të dy ju dhe data juaj janë të dashuruar avid qen, nuk ka nevojë për të lënë shokët tuaj i qenit prapa si ju kreu jashtë për një mbrëmje të fun. Ndërsa kjo nuk është e pazakontë që ata të jenë të mbyllura gjatë muajve të dimrit, shumica parqet lokale qen janë hapur gjatë verës. Nëse është e mundur, të jetë i sigurt për të lexuar komente online dhe të hulumtimit ndonjë nga rregullat specifike për parqet veçanta qen para se të sjellë qen tuaj dhe datën atyre. Nëse nuk ka parqe qen duket të jetë e hapur në zonën tuaj, zgjedhur për të caktuar një datë qen-këmbë me të tjera tuaj të rëndësishme mund të jetë gjithashtu një opsion fun alternativë në vend. Të kujdeset për të sjellë së bashku ujë shtesë për të mbajtur të gjithë të qetë të qetë dhe hydrated gjatë jush datë.

Outdoor Teatri Mbrëmjet: Merrni përparësi të mbrëmje të ngrohtë dhe të mësojnë pak më shumë rreth artit lokal tuaj skenës. Shumë qytete ofrojnë çmime të lira apo të reduktuara për bileta për ngjarjet në natyrë teatrore, me shfaqje duke filluar nga musicals në drama shekspiriane në kor koncerte. Grupet lokale janë gjithashtu shpesh të kryer tregon në vende të ndryshme në natyrë gjatë muajve të verës, si dhe. Nëse nuk artet natyrë kryerjen opsione të duket të jetë në dispozicion në zonën tuaj, konsiderojnë duke kërkuar në çdo makinë-në teatro film në vend; edhe pse jo gati i njëjtë si një shfaqjeje të drejtpërdrejtë, makinë-në teatro ende kanë një cilësi të caktuar të përjetshëm në to.

Geocaching: Ndërsa kjo teknikisht nuk është një aktivitet që është i kufizuar vetëm në muajt e verës, një shans më të mirë të motit më të mirë me siguri nuk do të dëmtojë shansin tuaj të kesh kënaqësi gjatë një datë geocaching. Të marrë hua një GPS koordinon sistemin nga një mik ose përdorni smartphone tuaj për të ndihmuar ju në kërkimin tuaj, dhe hulumtim geocaches lokale para se duke filluar nga në datën tuaj. Të jetë i sigurt për të sjellë së bashku një artikull fun për ju dhe datën tuaj për të lënë në cache!


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio