5 Mënyrat Not To Be Tech që kanë nevojë

Rifreskimi i fundit: shtator. 19 2020 | 2 min lexuar

Para se ditët e telefonuesi ID, texting dhe media sociale drerësh ju mund të sigurtë të thirrni një djalë-së (apo vajzë-së) numër pa pushim derisa gishtat u bë e mpirë nga shtypur butonat. Me mrekulli moderne të teknologjisë njoftuar çdo veprim tuaj, duke parë emrin tuaj dhe numrin e pop deri në qelinë e tij katër, pesë ose më shumë herë në ditë është një kthesë totale off. E njëjta gjë vlen edhe për tekstet, postë elektronike dhe mesazhet sociale të mediave. Kjo nuk është e mundshme qëJohnDoe dëshiron për të lexuar britmë tuaj nga tweets për të në orën e çdo orë apo të merrni tekstin pas tekstit pyesin se ku jeni dhe çfarë jeni duke bërë. Kjo është ekuivalente teknologjik i ndjekur atë rreth, vazhdimisht peaking mbi shpatullën e tij.

Nëse overdependence juaj për partnerin tuaj po del si një overdependence mbi teknologjinë, prerë kapem dhe të lëvizin për në një aktivitet që nuk ka të bëjë texting, tweeting, mesazheve ose përndryshe cyber mëposhtëm atë.

Goditi palestër. Si gunga eliptike ju lart dhe poshtë, aftësia juaj për të thirrni ose teksti do të shkojnë nga yjor të lëngshëm. Nëse nuk e keni ndërmend të texting diçka që del si, "T w Hu? Wgats up "ju nuk jeni të ngjarë të merrni që ngjitet dhe të përpiqet të bëjë kontakt gjatë stërvitje tuaj. Si një bonus shtuar ushtrimit mund të ju ndihmojë të relaksoheni dhe të de-stresi, duke e bërë nevojën që të jetë nevojtar shkuar drejt greminës. Nëse ju nuk keni një anëtarësim palestër, mos dalë jashtë dhe për të marrë një vetëm për të marrë larg nga vet sjelljen tuaj nevojtar. Merrni qen tuaj jashtë për një shëtitje, shkoni për një goditje e lehtë rreth lagjen tuaj, ose goditi shtigje biçikletë në park lokal tuaj. Gjëja kryesore për të kujtuar: Lini qelizë tuaj në shtëpi ose në dollap tuaj palestër. Nëse ju nuk e keni atë, ju nuk mund ta përdorni atë.

Call dikë tjetër. Emri një nga miqtë tuaj jelek si një thirrës të caktuar. Kur ju jeni gati për të bërë thirrje të dytë ose tekst të tretë, ju ende mund të marr telefonin tuaj - për aq kohë sa personi në anën tjetër nuk është djalë tuaj apo vajzë. Le shoku juaj flisni ju poshtë, ju kujtuar se ju keni mjaft njerëz në jetën tuaj për të mbajtur kompaninë.

A kërcell nuk kibernetike. Nëse ju do të ndodhë që të shfletoni faqen e tij në Facebook disa shumë herë, shanset janë se ai kurrë nuk do të dini nëse nuk e bëjnë të qartë. Nëse ju me të vërtetë besoni atij, nuk ka asnjë arsye për të kontrolluar deri në atë 20 herë në ditë. Në fund të fundit, ai është ndoshta tepër i zgjuar për të postoj pics të vetes së tij dhe një tjetër vajzë, kur ai e di që ju mund të shihni atë. Nëse ai nuk është se i zgjuar, pse jeni ju me të gjithsesi? Nëse ju do të ndodhë për të kapur një glimpses shumë të faqen e tij sociale në media, mos vazhdimisht postoni komente. Ai, dhe miqtë e tij, nuk kanë nevojë të dini se ju jeni në faqen e tij në çdo pesë minuta.

Shkoni në një dielave celular. Nëse ju jeni duke filluar për të le të kapem zvarriten deri në ju, vënë qelizë tuaj për të pushuar për një ditë. Derisa kjo duket si një pamundësi, raca njerëzore ka vazhduar gjatë para se telefonat celularë ndonjëherë erdhi në jetë. Kthejeni telefonin tuaj off, e vënë atë në një sirtar dhe të bëjnë plane me miqtë dhe familjen për një ditë të tërë.

Goditi qytetin. Planifikoni një mbrëmje jashtë me miqtë. Ndërsa ju jeni ngrënie zënë, vallëzimi apo shikuar lëvizje e lehtë e fundit blockbuster, ju nuk do të jetë formimi i numrit deri dashurinë tuaj ose texting atë relentlessly. Nëse gjeni veten ku kulmin në telefonin tuaj, që duan të marrin në një tekst të shpejtë ndërsa miqtë tuaj janë duke kërkuar rrugë të tjera, hedhin veten përsëri në të tashmen.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio