6 Arsyet për të vënë poshtë juaj Cell Phone

Rifreskimi i fundit: nëntor. 25 2020 | 2 min lexuar

Ju jeni ulur të gjithë nga vajzë apo djalë e ëndrrave tuaja gjatë një darkë candlelit në vendin hippest ri në qytet. Çdo gjë është kodrina së bashku në një mënyrë të royally romantike derisa telefoni juaj fillon hedhjen në erë me tekste nga miqtë tuaj, Motra dhe madje mom - të gjithë duke i kërkuar se si është duke shkuar ose në qoftë se kjo është "një." Ju keni dy zgjedhje: Heshtja bie ziles, vënë telefonin larg dhe injorojnë atë derisa data juaj është e gjatë ose ju mund të përgjigjem çdo mesazh që është duke ardhur në. Nëse ju vendosni më vonë ju jeni duke rrezikun e jo vetëm prishjen e datës, por edhe potencial i mundshëm i romancë në të ardhmen me këtë person tani-e dëmtuar.

Pse duhet të vendosni telefonin tuaj celular poshtë gjatë një datë të, dhe si mund të bëjnë këtë deri shanset për sukses në të ardhmen? Hidhni një sy në gjashtë arsyet pse hutuar Dating është një marrëdhënie ender dhe çfarë ju mund të bëni për ta kthyer jetën tuaj tech-mbushur dashuri rreth.

Ju jeni duke e bërë atë të ndihet si ai është krejtësisht e parëndësishme. Nëse nuk ka një urgjencë e tmerrshme si një anëtar i afërt i familjes i është dërguar në spital ose shefi juaj po kërcënon të zjarrit ju nëse ju nuk ktheheni email e saj, ka pak arsye për të devijuar vëmendjen tuaj nga data juaj në telefonin tuaj. Në vend të ndezur në ekran në vend të fytyrës Data suaj për tërë mbrëmje, vënë telefonin tuaj larg dhe t'i japë atij vëmendjen tuaj të plotë.

Ajo mund të mendoni se ju nuk jeni vetëm në atë. Paramendoni se ju jeni në një datë me dikë që ju me të vërtetë më tepër kurrë nuk do të flasim për të përsëri. Çfarë do të bëni? Nëse përgjigjja juaj bie diku pranë "të paguajë asaj asnjë vëmendje" kategori - kjo është pikërisht ajo që ju jeni duke bërë, kur ju jeni një datë hutuar. Edhe pse ju jeni në të vërtetë texting bud tuaj më të mirë se data juaj është uber-e mahnitshme, ajo mund të marrë veprimet tuaja si një tregues se ju keni interes zero në atë.

Ju duken keq. Çfarë do nëna jote thonë për sjellje tuaj të varfra? Pretendon se ju jeni në një darkë familjare, dhe mendoj për rregulla të mirësjelljes duhur tryezë. Edhe në qoftë se ju jeni jo saktësisht Mis Mënyrat 100 përqind të kohës, kjo është një për-bërë që ju duhet të ndjekin.

Biseda është një rrugë me dy kalime. Ato pak Datat e para të ofroj një kohë kur ju dhe partneri potencial tuaj të re janë vetëm duke marrë të dini njëri-tjetrin. Vazhdimisht glancing në qelinë tuaj, duke iu përgjigjur email ose texting miqtë tuaj vë një pengesë të madhe kur bëhet fjalë për bisedë të jetojnë që duhet të ndodh e drejtë para jush. Pyesni veten nëse i thënë BFF tuaj se data juaj është "tepër e bukur", sepse ai trajton Beagle e tij si ajo e fëmija e tij është më e mirë se në të vërtetë duke folur për atë për dashurinë e tij për manar tij.

Ju jeni duke e bërë një përshtypje jo-aq-e bukur e parë. Dating pishinë arrin tani dhe të gjerë, dhe ka gjithmonë një tjetër peshk për të marrë vendin tuaj. Duke bërë një përshtypje të dobët në datën e parë ka të ngjarë të ngjyrës mendimet e partnerit tuaj të mundshëm në të cilët jeni dhe nëse ajo do të dalë me ty përsëri. A është ajo do të thonë "po" për një datë të dytë pas shikuar ju kaloni 30 nga tuaj 45 minuta darkë texting? Kjo nuk është e mundshme.

Lidhjet janë bërë nga njerëz, dhe jo teknologji. Ndërsa ju mund të keni takuar në internet dhe së pari "biseduar" nëpërmjet tekstit, për të bërë një lidhje e vërtetë dashurie ju duhet aktuale njerëzore-me-njerëzor ndërveprim. Picking up telefonin tuaj gjithashtu jep një datë tuaj hapësirë ​​e lirë për të bërë të njëjtën gjë. Duke folur me njerëz të tjerë gjatë datën tuaj të ju distracts nga bërja e një lidhje me njëri-tjetrin.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio