6 Këshilla kohë për Martesa me Smarter!

Rifreskimi i fundit: nëntor. 25 2020 | 3 min lexuar

Ka vërteta e madhe për shprehjen, "Dashuria është e verbër".

Ajo gjithashtu është përgjegjëse për pse për 50% i martesave në U.S. përfundojnë në divorc.

Edhe pse injoranca mund të ofrojë lumturi në shumë fusha, duke marrë në një partner për jetën nuk është një prej tyre. Çfarë ju nuk e dini se mund të çojë në drama të përditshme, stres, shëndeti i dobët, Pritjet e paplotësuara, hidhërim, dhe përfundimisht ... lidhjet shkëputur.

Por ka lajme të mira.

Ju nuk duhet të luajnë ruletë marrëdhënie me të ardhmen tuaj. Është e mundur për të shkruar një fund të lumtur për historinë tuaj të dashurisë, në qoftë se ju mendoni se përpara para se të martohet.

Ky artikull ka për qëllim për këtë qëllim.

Shumë prej këtyre vëzhgimeve dhe rekomandimeve janë të bazuara mbi 'sens të mirë ole përbashkët, Përvoja dhe logjikë. Të tjerët janë mirësjellje e goditi reality show, Bridezilla.

Këtu janë disa gjëra që ju duhet të dini për të rritur Dashuria IQ tuaj.

6 Parimet dhe Praktikat për Martesa me Smarter:

1. Njohin se martesa nuk do të rregullojmë çdo gjë që është e thyer.

Kjo është e drejtë. Unë e urrej të jetë një "Debbie Dovner" këtu; por është e vërtetë. Çështjet e menaxhimit të zemërimit, papjekuri, kumar, egoizëm, dhe varëshme tregtare nuk do të shërohet vetëm sepse marrëdhënie është ngritur në një statusi martesor. Për fat të keq, duke marrë në një shoku është shumë si të blesh një "siç është" blerje. Çfarëdo kusht, është juaji tani. Zgjidhni me kujdes për të shmangur keqardhje blerësit.

2. Edhe pse opposites tërhequr, çiftet me përbashkëta thelbësore kanë tendencë për të zgjasë më gjatë.

Askush nuk duhet të martohet me një kopje të karbonit të veten e tyre. Ajo do të jetë i mërzitshëm, dhe ofrojnë pak në rrugën e rritjes dhe eksitim. Ende, ka disa gjëra dy prej jush duhet të kanë të përbashkët. Kjo do të përfshijë qëllimet tuaja, sistemi juaj vlerë, dhe të paktën një ose dy interes ose hobbies. Këtu janë disa fusha të tjera të marrin në konsideratë: Sa fëmijë të bëjë dy prej jush dua? Wedding madhe apo e vogël? Shtëpi apo apartament? Merrni ide këtu?

3. Nëse ju duhet të kontrolloni email e tyre, të thyer në llogaritë e tyre të mediave sociale, ose ekran thirrjet e tyre telefonike, "Houston ka një problem."

Suksesi i çdo afat të gjatë, marrëdhënie serioze është i ndërtuar mbi besimin. Dhe ose keni atë ose ju nuk e bëni. Edhe pse disa folks thonë se në qoftë se nuk ka asgjë për të fshehur, ata duhet të jenë në gjendje të ketë tepricë carte blanche në llogaritë Mate tyre. Jo domosdoshmërisht–gjithkush meriton një shkallë të privatësisë. Përsëri, besimi është një domosdoshmëri! Kjo është natyrisht, përveç nëse partneri juaj ka një histori të mashtrimit. Kjo është një tjetër artikull në një kohë tjetër.

4. "Shikoni thellë para se të brishtë,"Gjyqtari Mablean thoshte gjithmonë në saj popullor shfaqje televizive në gjykatore. Dhe kjo është një mësim me vlerë vënë veshin.

Para se të "kërcejnë fshesë" të marrë kohën e nevojshme të dinë se personi tjetër. Përvoja një stinët pak së bashku. Shih se si ai / ajo sillet në kohët e stresit, gjatë kohë të mira dhe të këqija, gjatë sëmundjes dhe shëndetit, për rezultate optimale.

5. Mbani prioritetet në perspektivë të duhur.

Çdo javë një Bridezilla, shikuesit dëshmitar folks zgjuar duke bërë disa vendime mjaft qesharake. Mos të jetë një prej tyre. Ja një shembull. Një nusja do të shpenzojë $60,000 në një martesë, edhe pse ajo mban një punë ku ajo është duke e bërë $24,000 një vit. Çifti, si rezultat, filloni bashkimin e tyre me barrën e rëndë të borxhit hipur mbi shpinat e tyre. Ose që jetojnë me në aktet nënligjore të tyre për disa viteve të para. Jo të ftohtë. A e dini se një nga shkaqet kryesore të shkurorëzimit është financat? Mos harroni se një martesë është vetëm një ditë, ndërsa një martesë synon të jetë përgjithmonë. Edhe pse kjo është e natyrshme për një nuse që të duan të ndjehen si një "princeshë" në ditën e saj të veçantë, ajo nuk duhet të kalojnë si "mbretër".

6. Feja faktor në ekuacion romantike.

Duke pasur një themel shpirtëror mund të ndihmojë për ballë stuhive të jetës, dhe për t'u dhënë forcë dhe drejtim gjatë kohë të vështira.

Ndiqni këto gjashtë rregullat kardinal e martesës për shumë vite lumturi martuar.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio