6 Këshilla për të ndaluar atë datë Parë Nga Duke qenë Fundit Juaj

Rifreskimi i fundit: nëntor. 22 2020 | 2 min lexuar

Datat e para. Ne padurim presin momente magjike. Ata mund të jetë exhilarating, dhe ende frikësuese. Në shumë mënyra, ata janë ekuivalente e intervista pune. ACE atë, dhe ju mund të shikojnë përpara për gjallërim të ardhshme, Stimujt, dhe promovimi eventual. (Dhe le të shpresojmë një të favorshme "rishikim të performancës".)

Nga ana tjetër, veshin veshje të gabuar, komunikojnë dyluftimi në ajër, ose duket se mungon në zemërgjerësi sociale bazë, dhe ju mund të harrojmë duke u thirrur përsëri për të ecur përpara.

Dhe le të përballen me atë: konkurrenca mund të jetë e ashpër në të dy arenat.

Këtu janë 6 Praktikat ju do të dëshironi të miratojë si "procedurave standarde të veprimit" për atë datë të parë shumë të rëndësishme.

1. Vënë këmbën tuaj më të mirë përpara.

Të jetë në kohë. Veshje për sukses. Mbani telefonin tuaj celular nën përfundon. Asgjë nuk mund të jetë më përçarës apo frustruese se të paturit e një telefoni të shkojnë jashtë vazhdimisht gjatë një vakt. Nëse ju duhet të marrë një telefonatë nga dikush, (sepse është e rëndësishme) të përpiqet të bëjë atë të shkurtër– me keqardhjet.

Mos harroni se "Ju kurrë nuk merrni një shans të dytë për të bërë një përshtypje të parë."

2. Të jetë një dëgjues i mirë.

Kjo nuk është koha për të hog bukën dhe bisedë.

Merrni një interes aktiv në marrjen e të dini personi tjetër. Share një gjë apo dy lidhje me të cilët jeni dhe çfarë ju mendoni që ju bën unike ju. Shmangni pyetje ndërhyrëse.

3. Gjithmonë të jetë e përshtatshme.

Mbaj mend, Qëllimi këtu është që të dal në një mënyrë të mirë.

Mos përçartje për të kaluarën dështuar marrëdhënie, tregoj shaka off ngjyra, ose të silleni keq ndaj ofruesve të shërbimeve. Kjo mund të bëjë që ju vijnë të gjithë si i pagdhendur.

4. I kushtoj vëmendje të gjuhës së trupit.

A e dini se 93% i komunikimit është e thënë të jetë jo-verbal?

Gjëra të tilla si sjellje, shprehjeve të fytyrës, kontakt me sy dhe pozicionimin e trupit mund të ju ndihmojë për të vlerësuar nëse data juaj është e angazhuar dhe të interesuar, ose duke shpresuar se ju do të humbni numrin e tyre. Marrin parasysh shenjat.

5. Mos shko "holandisht!"

Finance kurrë nuk duhet të vijë para se romanca në një datë të parë. Dhe cheapness është një kthesë-off i qartë për shumicën e njerëzve. Nëse ju jeni të holla sfidohet, të jetë krijuese; konsiderojnë një shtëpi gatuar ushqim të shijshme me qirinj dhe muzikë.

6. Përfundojë në një notë pozitive.

Të fal. Nëse keni pasur një kohë të mirë, them kështu. Daljet janë po aq të rëndësishme sa fillon.

Ndiqni këto gjashtë këshilla në kohën e duhur për të bërë normën tuaj datën e parë e parë!

Ajo vetëm mund të jetë fillimi i diçkaje të veçantë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio