7 Arsyet Freaky Online Dating mund të merrni ju pushuan

Rifreskimi i fundit: Mar. 28 2020 | 2 min lexuar

Gjithkush e ka dëgjuar që një djalosh i cili u konservuar sepse ai ishte në match.com gjatë punës. Ju kurrë nuk duhet të jetë në takim faqen tuaj, kur ju jeni në punë. Ajo mund të japë një ndjenjë që ju nuk bëni kujdes për të qenë atje, ose që ju nuk dëshironi të Këtu janë disa këshilla që do t'ju ndihmojë të mbani hundën tuaj të pastër dhe të qëndrojnë jashtë telashe kur ju janë takim dikë online dhe ju duan të jenë ende në gjendje për të bërë mirë në punë.

Ju bie prapa punës tuaj

Për të filluar, ju gjithmonë do të duan të jenë në kohë. Një arsye ju mund të merrni shkarkuar për takim internet as nuk kanë të bëjnë me ju të qenit në internet në punë duke kontrolluar kutinë tuaj. Nëse ju doni të qëndruar jashtë telashe, parë mesazhet në pushim tuaj drekë ose kur ju merrni në shtëpi. Mos të jetë vonë për punë.

Bosi juaj mendon se ju e humbni kohën tuaj në internet

Një tjetër gjë që mund të përfundojnë duke ju gjuajtur për online takim është kontrolluar faqen tuaj takim kutinë në punë. Ju jeni atje për të punuar, për të mos u kontrolluar në jetën tuaj sociale. Kontrollimi kutinë tuaj është e rëndësishme, por ju do të dëshironi të bëni atë kur ju jeni në një pushim apo një kohë tjetër që ju nuk keni për të punuar. Ndryshe, shefi juaj mund të mendoni se ju jeni të humbur kohë në internet, dhe do të përfundojë deri qitjes ju dhe punësimin e dikujt që “nuk është në internet gjatë gjithë kohës.”

Ju shikoni sikur ju jeni duke fshehur diçka

Ju gjithashtu duhet gjithmonë të jenë të vetëdijshëm se si sjellja juaj është perceptuar. Nëse jeni duke vepruar cuditerisht u përpjekur për të mbuluar diçka deri në vendin e punës, shefi juaj menjëherë do të dyshojnë diçka, dhe pastaj të mbajë një sy të ngushtë në ju. Një e thjeshtë shqip-up dhe BAM, ju jeni duke shkuar.

Ju nuk jeni mjaft fleksibël

Duke qenë fleksibël është një tjetër pjesë e rëndësishme e takim online dhe të kesh një jetë të suksesshme të biznesit. Ju mund të duhet të ri-organizoni orarin tuaj pak, por nëse shefi juaj me të vërtetë ka nevojë për diçka të bërë, të bërë kohë për atë apo të saj.

Ju nuk përqëndrohet në punën tuaj

Ju gjithashtu duhet të i kushtoj vëmendje të përpjekje ju janë vënë në. Kur ju jeni duke menduar për atë që ju do të veshin në atë datë të nxehtë ju keni sonte, ju nuk jeni duke u fokusuar në punën tuaj, dhe nuk vënë në potencialin tuaj të plotë.

Ju shpif për punëdhënësin tuaj online

Edhe, ju kurrë nuk duhet të shpif për kompaninë, madje as në datën tuaj online. Nëse kompania juaj vesh për këtë, ajo mund të çojë në largimin tuaj nga puna juaj, dhe askush nuk dëshiron që. Mbani të gjitha komentet elektronike për Positive tuaj në vendin e punës.

Ju përzierje me llojin e gabuar të njerëzve

Së fundi, ju duhet vetëm përgjithësisht të përpiqen për të qëndruar jashtë telashe. Përzierja me llojin e gabuar të njerëzve mund të çojë në ju duke u larguar. Ndjekur këto këshilla do të bëjë që ju të suksesshëm në të dy jetën tuaj romantike dhe profesional.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio