7 Mitet Rreth Sex

Rifreskimi i fundit: qershor. 02 2020 | 2 min lexuar

Nëse ajo vjen nga miqtë, prindërit, pornografi, ose Hollywood, ne të gjithë kemi informacion të rremë në kokat tona rreth seksit. Për fat të mirë, ne jemi këtu për të ndihmuar deshifroj disa nga mitet më qesharake.

Mit #1: Ju mund të thoni se sa e madhe një penis një njeriu është me madhësinë e tij të këpucëve, për siç shkon duke thënë “nëse ai ka këmbët të mëdha…”. Kjo është e rreme. Nuk ka absolutisht asnjë korrelacion midis madhësisë penisit dhe numrin e këmbës. Kjo vlen edhe për madhësinë e dorës dhe madhësinë e veshit.

Mit #2: Sa më i madh penis, më shumë kënaqësi grua do të marrë. I rremë, Madhësia në të vërtetë nuk ka të bëjë me sasinë e kënaqësisë, ajo kryesisht vetëm ka të bëjë me egon e një njeriu. G-Spot është e vendosur dy inç brenda në vaginë dhe ajo është kreu i penisit që stimulon atë, ndërsa futje. Në të vërtetë, një penis më të mëdha shpesh mungon G-Spot krejt. Pra në teori, Madhësia vjen për shkak të jo preferencat e kënaqësisë.

Mit #3: Është e pamundur për një grua që të krijoj një fëmijë ndërsa ajo tashmë është shtatzënë. I rremë, i quajtur superfetation, një grua në fakt mund të krijoj ndërsa shtatzënë edhe pse ajo është shumë e rrallë.

Mit #4: Martesa do të prish jetën tuaj seksuale. Kjo është e rreme. Seks, në të vërtetë, përmirëson pas martesës. Studimet e fundit tregojnë se çiftet e martuara të kenë kënaqësinë më të lartë, provoni pozicione më të ndryshme, dhe bëjnë seks më shpesh.

Mit #5: Gratë nuk shikojnë pornografi. Mendoni përsëri. Ndërsa shumë mund të mos e pranojnë këtë, gratë shikojnë shumë pornografi. Gjatë hulumtimit të kohëve të fundit, 85% e grave pranoi të kishte shikuar pornografi. Pra duket se gratë ndjekin atë po aq sa burrat.

Mit #6: Ju nuk do të merrni shtatzënë në qoftë se ju keni marrëdhënie seksuale në një pishinë ose vaskë të nxehtë. Studimet kanë dëshmuar se të jesh në një vaskë të nxehtë për më shumë se 30 minuta mund të ulët numërimin e spermës; megjithatë, nuk ka asgjë në ujë të ndonjë temperaturë apo natyre kimike që do të vrasin off spermës. Pasi një spermë hyn në vaginë, qëllimi i saj është për të gjetur një vezë të fekonduar, asgjë nuk do të ndaluar atë.

Mit #7: Njerëzit e vjetër nuk bëjnë seks. Edhe pse sëmundjes, vdekja e një bashkëshorti, Efektet anësore të ilaçeve mesin shkaqe të tjera mund të bëhet një pengesë, mosha nuk ndalet seks. Seksualiteti është një aspekt përgjithmonë-i gjatë i gjendjes njerëzore që nuk përcaktohet nga mosha, pamja fizike, shëndetësor, ose aftësi funksionale. Në të vërtetë, shumica e njerëzve qëndrojnë seksualisht aktive edhe në moshën e vjetër. Në krye të se, seksi i rregullt në të moshuarit në fakt mund të ndihmojë mendërisht dhe fizikisht.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio