7 Sex Fakte Kjo do të fryj Your Mind

Rifreskimi i fundit: qershor. 30 2020 | 2 min lexuar

Seks. Ne të gjithë e dimë atë dhe shumica prej nesh e kanë atë. Por çfarë bëjmë ne me të vërtetë dini rreth seksit? Çfarë dimë ne për orgasms, Madhësia penis, dhe sexercise? Ne kemi përpiluar një listë të 7 fakte të habitshme se do të largohet nga miqtë tuaj dhe të dashuruar në frikë.

Fakt #1: Kur këndellur, madhësia mesatare e penisit është 5 në 5.7 inç i gjatë

Sipas studimeve të fundit të bëra nga Akademia Kombëtare e Studimit Paris, Masa djemtë më 5 në 5.7 inç e gjatë dhe 3.9 në 4.1 rreth kur ngjallur. Pra, në kundërshtim me besimin popullor, shumica e njerëzve nuk kanë një 7 inç penis.

Fakt #2: Kur ngjallur vaginë e një gruaje në fakt shtrihet

Një vaginë mesatare është zakonisht 3 në 4 inç i gjatë. Kur ngjallur kjo në fakt mund të zgjerohet deri në dyqind qind, sipas hulumtimit. Pra, në këtë rast, Madhësia në të vërtetë nuk ka rëndësi.

Fakt #3: Orgasms e grave mund të zgjasë deri në 4 herë për aq kohë sa e burrave

Orgazmë mesatare mashkull zgjat rreth 6 sekonda derisa zgjat një grua-së për 20.

Fakt #4: Tridhjetë minuta e seksit do të të ndihmojë të djegur 200 kalori

Sipas një artikulli të publikuar në Day Magazine Gruas, seksi mund të jetë djegia lartë kalori. Kryesore është që të bëjnë seks të nxehtë dhe të zgjasë më gjatë. Rënkim dhe moaning mund të ndihmojë të djegur kalori shtesë. Një tjetër mënyrë është që të kaloni pozicionet dhe për të edhe teproni pozitat. Për shembull, në qoftë se ju jeni në krye të përpiqet duke lëvizur hips tuaj si një balerin belly. Ekspertët gjithashtu thonë se gratë që arrijnë një orgazmë gjatë seksit kanë tendencë për të djegur më shumë kalori.

Fakt #5: Shpejtësia mesatare e derdhje gjatë një orgazmë mashkull është njëzet e tetë kilometra në orë

Demonët shpejta; megjithatë, dikur sperma të hyjë në vaginë ato në mënyrë drastike ngadalësojnë. Ajo merr spermës 5 minuta për të bërë 6 udhëtim inç i arritur qafën e mitrës. Ajo gjithashtu mund të marrë spermë deri në 72 orë për të gjetur një vezë, sipas Mark Elliot, drejtor i Institutit për Shëndetin Psikologjike dhe Seksuale.

Fakt #6: Pozicionet Simple sigurojë orgazma më intensive

Nëse jeni duke kërkuar për një mendje-defekt, krevat-i vrullshëm shkop orgazmë në bazat. Sipas edukator seksi Dorian Solot, kur duke u përpjekur të reja, Pozicionet më të komplikuara, fokusi juaj është në duke u përpjekur për të gjetur ekuilibrin kundrejt seksit aktual. Me disa modifikime në pozicione tradicionale të seksit, ju mund t'i bëjë ata edhe më orgasmic.

Fakt #7: Yoga mund të ndihmojë për të rritur zgjimit, orgasms, dhe kënaqësi seksuale

Seksi i madh është një nga përvojat përfundimtare mendje-trup, dhe kështu është yoga. Jo vetëm që është yoga një reliever stres i madh, por pozicionet e caktuara të përmirësuar sjellje, lakueshmëri, rrjedhjen e gjakut, dhe të hapur zemrën tuaj – të gjithë i madh për një jetë më të nxehtë të seksit. Yoga gjithashtu ndihmon për të mësuar mindfulness dhe jetesën në të tashmen, Dy gjëra të tjera që ndihmon të kthehet seks të mirë në seks të madhe.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio