7 Mënyrat e thjeshtë për të bërë Atij Fall in Love

Rifreskimi i fundit: korrik. 05 2020 | 2 min lexuar

Pra, ju keni rënë në kokë-mbi-këmbë për një njeri, tani çfarë? Hapat më poshtë të thjeshtë do të ndihmojë për ta bërë atë të bjerë edhe më thellë se ju.

Simple Hapi #1: Gjithmonë buzeqeshjes
Ndezje një buzëqeshje të sinqertë sa më shpesh të jetë e mundur që ju bën të duket i arritshëm. Nëse kjo buzëqeshje çmim-fituese e juaja ka për qëllim djalë tuaj ose në një moment në kohë, i qeshur do të ndihmojë për të ju bëjë më të lumtur e cila nga ana do të bëjë djalë tuaj të duan të shpenzojnë më shumë kohë me ju.
Majë: Kur bën kontaktin me sy me dashurinë tuaj, ngadalë buzëqeshje duke lejuar që ajo të përhapet në të gjithë fytyrën tuaj. Pasi ai vë re, rastësisht shikoni poshtë. Kjo do të bëjë që ju të papërmbajtshëm.

Simple Hapi #2: Trego You mirë
Ndryshimi për të gjithë, le të vetëm një njeri është një recetë për katastrofë. Ne të gjithë e kanë tipare të mahnitshme të personalitetit kështu që pse të mos nxjerrë në pah ato? Jo vetëm kjo do të mburremi besimin tuaj, por ajo do të ju bëjë që shumë më tërheqës për njeriun tuaj.
Majë: Thjesht të bëjë përpjekje për të shqyrtuar mirë. Mbani flokët tuaj të pastër dhe të vetëquajtur, të gjejnë një parfum nënshkrim, gjithmonë kanë frymëmarrje të freskët, veshin kuq buzësh, dhe sigurohuni veshjet juaj është i pastër dhe të përshtatura.

Simple Hapi #3: Bëhu Mysterious
Në mënyrë që të duket misterioze dhe i papërmbajtshëm, ju doni të largohet nga ju pyesin njeri për ju.
Majë: Nëse ai pyet për historinë tuaj, vetëm tregoni atij disa hollësi atëherë buzëqeshni dhe të thonë “Pjesa tjetër unë do të ruaj për një kohë tjetër”. Edhe, prisni për të që të lidhen me ju. Kur ai e bën, sigurohuni që nuk të përgjigjet menjëherë. Jo vetëm do ai të jetë duke menduar për ju të gjithë kohën, por ai gjithashtu do të jetë i impresionuar që ju keni gjëra të tjera për të bërë se bëj si i marrosur në të gjithë ditës.

Simple Hapi #4: Gjithmonë Lini Atë Dëshirojnë Më shumë
Duke lënë njeriun tuaj që duan më shumë, është gjithmonë një ide e mirë. Nëse ju të përfundojë në bisedë para se të merr bajat dhe i mërzitshëm, ai menjëherë do të shikojmë përpara për herën tjetër që ju të dy të flasim.
Majë: Nëse kjo është texting, emailing, apo një bisedë ballë për ballë ndaluar bisedë para se të ndodh heshtje. Edhe, sigurohuni që të mos obsessively kontaktoni atë. Nëse ju bëni veten shumë në dispozicion, ju do të shfaqet shumë pushy.

Simple Hapi #5: Subtly Flirt
Tërheqja delikate, lë të kuptohet se flirtues do ta ndihmojë atë për të fituar besimin në marrëdhënie që ju të dy janë në zhvillim.

Majë: Get kapur duke kërkuar në të nga nëpër dhomë, mbani gjuhën e trupit tuaj i hapur nga angling trupin tuaj ndaj tij, dhe kur lind mundësi të vë në lojë atë. Edhe, të lejojë veten që të nervozizëm rrotullim flokët tuaj ose kafshoj cik tuaj sa që do të tregojë atë që ju janë tërhequr tek ai.

Simple Hapi #6: Të jetë i vëmendshëm ndaj tij
Tregojnë se ju të vini re atë që ai po bën dhe do të ofrojë për të ndihmuar para se ai e pyet. Duke mbajtur gjest i vogël, bujaria juaj do të jetë më shumë se i çmuar.
Majë: Nëse ai është në mes të një projekti të mërzitshëm ose i sëmurë, duke treguar atë që ju intereson duke kaluar kohë me të, do të tregojnë se ju jeni përkrahës dhe të edukuar.

Simple Hapi #7: Bëhu Force pozitiv në jetën e tij
Të jetë një person pozitiv në prani të tij me qëllim që të jetë pozitiv pa marrë parasysh situatën ose bisedën. Është shumë më e lehtë të bie në dashuri me dikë që është pozitiv kundrejt dikujt që është gjithmonë duke u ankuar.
Majë: Ndërsa disa negativitet dhe ankues është në rregull, të përpiqen të mbajnë jetën tuaj pozitiv kështu që ai kujton kohën tuaj së bashku si të ngrohtë dhe fuzzy.

Ndërsa është e pamundur të “bëj” dikush të ndjehen një mënyrë të caktuar, duke treguar positivity tuaj dhe natyrën e dashur do të inkurajojë dhe shtytje e lehtë ndjenjat e tij në drejtimin e duhur.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio