7 Gjërat që duhet të dini para se Dating një Foodie

Rifreskimi i fundit: nëntor. 23 2020 | 2 min lexuar

Ndërsa unë vetë nuk jam një tifoz i madh i ushqimit, shumica e miqve të mi dhe datat kanë qenë foodies vetëshpallur. Ky term nuk do të thotë vetëm duke marrë fotografitë e ushqimit dhe postimi atë në mediat sociale. Foodies janë të mvarur nga ushqimi, dhe kjo është me anë të marrëdhënieve të mia me foodies ku kam mësuar vetëm sa larg ata do të shkojnë për ushqim.

Ushqimi është gjithçka
Varësia e tyre të ushqimit shkon përtej çdo gjë që ju mund të imazhit. Ushqimi është prioritet i parë dhe i fundit i ditës. Dhe, nuk ka linjë tërhequr për të gjetur “i përkryer” pika ushqim. Jini të gatshëm të udhëtojnë në distanca të mëdha për vetëm luleshtrydhe e drejtë.

“Shijoj aromë”
Foodies janë ekspertë kur është fjala për pairings ushqimore. Nëse ata sugjerojnë hahet peshk me oriz ose përzierjen e dy sauces së bashku, shkoni me të. Shanset janë sugjerim i tyre do të hapë sytë tuaj për një pjatë më shumë flavorful.

Foodies gjithashtu priren të shijoj shije me ngadalë provë ushqimin e tyre. Derisa kjo mund të tingëllojë si budalla, ajo në të vërtetë do të ju ndihmojë që të vlerësojmë ushqim më të cilat nga ana tjetër mund të përfitojnë marrëdhënien tuaj.

Online Shqyrtime
Nëse kjo është kuisje apo Google, menjëherë pas duke u përpjekur për një restorant të ri apo gjellë, Foodie juaj do të bëhet i ngacmuar tepër për të shkruar një shqyrtim për si një Foodie, ata ndjejnë një përgjegjësi për të informuar foodies të tjera të reja gjetur zbulimit të tyre.

Planifikoni kohën tuaj rreth të hahet
Datat dhe udhëtimi do të sillen rreth ushqimit. Shanset janë ato kanë bërë një listë kovë të duhet-provoni enët dhe restorante. Kënaq ato, Shikoni listën dhe gjej disa nga ato restorante që ju doni të provoni.

Serverat e preferuar
Foodies të bëhen miq të mirë me serverat në restorantet e tyre të preferuar. Jo vetëm që ata të dy të marrë për të bonove mbi ushqim por duke marrë të dini një server mund të çojë në ulje dhe / ose enët sekrete. Edhe, të paturit e një server të preferuar do të thotë vetëm duke shkuar për atë restorant kur se serveri është duke punuar.

Netë Gatim
Jo vetëm që e bën Foodie juaj të doja të shtroj jashtë, por ata kryesisht do të ngjarë të jetë shumë i dobishëm në kuzhinë. Ndërsa ju të merrni për të provoni recetave të shijshme, foodies do të jetë “i humbur” në kuzhinë për orë të tëra. Kur ata e marrin në humor gatim, Unë sugjeroj bashkimin e tyre në kuzhinë për të shpenzojnë kohë me ta.

Gjithmonë e dinë vendndodhjen e një dyqan ushqimor
Ti nuk e di kur ju mund të kenë nevojë për diçka. Foodies jo vetëm di ku dyqan afërt ushqimore është, por ata gjithashtu do të dinë orët. Jenë të përgatitur për të bërë minutën e fundit dyqan ushqimesh dyqan shkon.

Dating një Foodie është gjithmonë një aventurë. Duke përqafuar varësinë e tyre të çmendur-si, ju kurrë nuk do patjetër të jetë e uritur për dashuri përsëri.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio