7 Këshilla për një marrëdhënie romantike

Rifreskimi i fundit: tetor. 30 2020 | 2 min lexuar

Engjëlli i dashurisë ka trokitur në derën tuaj? Ju jeni një prej atyre me fat, por tani ju duhet të mbani flakën. Si mund ato çifte të përjetshëm të bërë atë? Keni të drejtë të shikoni në drejtim të tyre dhe të përpiqet për të mësuar diçka prej tyre. Këtu janë disa nga sekretet e tyre dhe disa këshilla për t'ju ndihmuar të mbajë një marrëdhënie të suksesshme romantike:

1. Trust veten

Kjo nuk është e gjitha për ju, por shumë çështjeve të marrëdhënieve të gjetur burimet e tyre në të dy partnerët’ vetëbesim. Me të vërtetë, para se të duash dikë, ju duhet të jetë në pajtim të plotë me veten tuaj, në dashuri dhe besim veten. Duke qenë në një çift nuk është një mundësi për të fshehur pas shpinës së dikujt. A është ai / ajo të ndritshme? Mos pyesni veten se pse ai / ajo është me ju. Në vend të kësaj, të jetë i sigurt që ju të bëjë një ndeshje të mirë. Ai / ajo gjithashtu ka shansin për të qenë me dikë si ju. Pa qenë tepruar, ju duhet të shikoni veten për atë që ju jeni, dhe për çfarë partneri juaj e sheh në ju.

2. Bëj një sy gjumë xhelozi tuaj

Duke qenë një çift do të thotë duke ecur së bashku në të njëjtin drejtim. Duke besuar njëri-tjetrin është thelbësore dhe e lidhur direkt me vetë-besimin tuaj. Partneri juaj ka në plan të ketë një mbrëmje me miqtë në një bar? Jepni atij / asaj një hapësirë ​​dhe jo të bëjë sulmin e tyre me pyetje si: Ku ishit ju? Ishin vajzat atje / djema? Xhelozia është e lodhshme dhe kjo sigurisht është mënyra më e mirë për të dërguar dikë larg.

3. Të mbështesin njëri-tjetrin

Një nga gjërat më të mira për të qenë në një çift është se ju keni dikë për të mbështetur ju në kohë e nevojë. Prano inkurajim, dhe të miratojë një qëndrim të ngjashëm kur partneri juaj ka nevojë për atë. Kushdo që është në një marrëdhënie të suksesshme do të ju them se partnerët romantike janë, së pari, i sinqertë dhe mbështetjen miq me njëri-tjetrin, dhe vetëm më pas, të dashuruar.

4. Befasoni njëri-tjetrin

Ne të gjithë të ndjehen pasojat e rutinë, ky ndryshk që ju dhe i dashur tuaj kthehet në patate shtrat. Ne të gjithë kemi zakonet tona të vogla që mbushin jetën tonë, por në qoftë se ju doni të mbani flakën marrëdhënie tuaj up, nuk përpiqet për të marrë të absorbohet nga rutina e përditshme pa asnjë twists në jetën tuaj. Get out së bashku, ndajnë përvoja të reja. Mos harroni se dashuria është si një foshnje, ajo duhet të jetë ushqyer.

5. Komunikoj

Komunikimi i hapur është mënyrë i pagabueshëm për një marrëdhënie të fuqishme. Kjo ndihmon që ju të merrni të njohin njëri-tjetrin më mirë, të kuptojnë se si ju ndjeheni për çështje të ndryshme, dhe shih pikën tjetrit e parë. A nuk të ndërtuar kështjellat e rërës! Komunikoni me njëri-tjetrin dhe fondacionet marrëdhënia juaj do të çimentohet në beton.

6. Merrni pak kohë për veten

Një marrëdhënie kërkon kohë të dedikuar, por kjo nuk do të thotë se secili partner nuk mund të ketë asgjë pos që. Ju ende keni miqtë tuaj, hobi juaj dhe puna juaj! Kushtoj pak kohë me ta dhe vetëm për veten. Disa orë larg nga partnerin tuaj do të bëjë që ju të humbasë dhe të vlerësojmë njëri-tjetrin më shumë.

7. Jini të ndershëm me njëri-tjetrin

Sinqeriteti është një bazë i arsyeshëm për çdo lloj marrëdhënie. Jini të ndershëm me njëri-tjetrin komunikoni ndjenjat tuaja me gojë ose jo-verbalisht. Kjo do të bëjë vetëm lidhja juaj më e fortë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio