7 Ide Unique Totally për një datë të

Rifreskimi i fundit: tetor. 27 2020 | 3 min lexuar

Dating, ne kemi përjetuar të gjithë disa hurma të mira, disa / ato zymtë shurdhër, disa ato temena e tmerrshme të denjë dhe shpresojmë se disa fantastike / ato emocionuese too. Pra, çfarë e bën një datë e mahnitshme? Sigurisht personi që ju jeni takim ka shumë të bëjë me të, megjithatë unë mendoj se ka më shumë për atë se kaq. Unë mendoj gjë që mund të bëjë një datë dal është e ndarë përvojë ju keni së bashku, dhe lidhje kjo sjell.

Takim në një bar apo pub për një datë të parë është shumë klishe dhe ndërsa të paturit e një vakt është e bukur, ajo mund të merrni mërzitshëm kur ju bëni atë çdo javë për datën e natës me bashkëshortin tuaj. Nëse ajo është një datë e parë apo një e përjavshme 'datë natë' i rregullt me ​​të vërtetë erëz atë duke zgjedhur për të bërë diçka zbavitëse dhe duart mbi.

A e dini se përvojat e përbashkëta të krijuar lidhje mes njerëzve? Ai punon si kjo. Kur ju keni ndonjë lloj të përvojës ju gjithashtu do të ketë emocione që shkojnë së bashku me të. Kështu për shembull, nëse ju abseil nga një shkëmb ju ndoshta do të përjetojnë një nervozizmi, ndoshta terror, adrenalin dhe një të lartë. Tani kur ne kemi një përvojë të përbashkët me një person tjetër, dhe ne jemi duke shkuar nëpër emocione të ngjashme së bashku, kjo krijon një lidhje. Për një gjë që ne mund të lidhen me njëri-tjetrin dhe kanë diçka për të folur për, megjithatë me gratë ka një arsye më të prekshme. Kur gratë kanë një të përbashkët (mirë apo emocionuese) Përvoja me dikë një kimike të quajtur Oxytocin në të vërtetë merr lëshuar në trupin tonë. Kjo është hormon lidhjes dhe do të na bëjë të ndjehen më afër me personin ne jemi që ka përvojë me. Tani çift që me disa adrenalin nga duke bërë diçka emocionuese, dhe disa endorphins dhe serotonin nga duke bërë diçka zbavitëse, dhe kjo është një përzierje mjaft marramendëse. Kur ju shikoni në atë në këtë mënyrë ajo është e lehtë për të parë se si mund të bien për dikë që ne sot.

Pra, si mund të zbatohet kjo në konceptin e takim? I lehtë, ju doni të planifikojë datat që krijojnë këtë përvojë të përbashkët dhe përfshijnë një argëtim dhe emocionuese element. Lajm i mirë është se normal, njerëzit e zakonshëm të cilët nuk janë model i look-alikes ende mund të krijojë këto lloj të përvojave. Dhe kjo ju jep një avantazh ndaj konkurrentëve tuaj. Sa i fuqishëm dhe tërheqës për të të jetë në gjendje për të krijuar këtë lloj të përvojës, dhe atë që një mënyrë e madhe për të luftoj deri tërheqje. Kur ne të ndjehen emocione të ngritura dhe lidhjes me një person tjetër që ne të ndjehen të tërhequr për ta.

Përfitim tjetër i zgjedhur diçka unike dhe argëtim për datën tuaj është se ajo do të thyejnë akullin, e cila është veçanërisht e rëndësishme në qoftë se kjo është një datë e parë. Kur ju jeni duke punuar jashtë se si të gatuaj një pizza së bashku ju nuk keni shumë kohë për ndjenja të vështirë. Dhe kjo mund të lejojë mundësitë për marrjen fizik dhe koket me njëri-tjetrin. Kjo është shpesh e vështirë për të prekur dikë që ju mezi e di kur në një datë në një bar, megjithatë, kur ju jeni duke bërë diçka praktike së bashku është shumë më e lehtë. Nëse ju duhet të punojnë së bashku në aktivitetin që është edhe më mirë, mos harroni se përvoja e përbashkët krijon lidhje të. Dhe nëse aktiviteti juaj është e bukur dhe që ju të gjeni veten duke qeshur kjo do të ju ndihmojë të dy të çlodhur.

Këtu janë disa ide për ju:

  • Gatim së bashku - Gatim së bashku mund të jetë një shumë e fun. Ju ose mund të librit një mësim gatim ose gatuaj diçka në shtëpi (duke supozuar se nuk është një datë e parë).
  • Qeramikë - Përsëri kjo është një duart në opsion dhe mund të jetë shumë sexy. Mendoni e "Frymës 'film. Dhe pjesa më e madhe është se nuk do të jetë një dhuratë për kujtim nga data në formën e çfarëdo që keni bërë. Vetëm sigurohuni data juaj e di që të veshin rroba të vjetra.
  • Një shëtitje me pamje dramatike - Ne foli për krijimin e një përvojë të përbashkët dhe në qoftë se ju nuk keni shumë kohë ose ju jeni në një buxhet një shëtitje së bashku mund të jetë ideale. Njerëzit shpesh e gjejnë më të lehtë për t'u çlodhur dhe të flasim kur ata janë në këmbë. Dhe në qoftë se ju zgjidhni diku që ka pamje të bukur kjo mund të shtoni në përvojën. Një nga datat më të mira unë ndonjëherë kishte qenë picking kërpudha të egra në një pyll. Për fat të mirë njeri isha dating dinte që ato ishin ngrënshëm!
  • Diçka e guximshme si abseiling ose Zorbing - Për Junkies adrenalin kjo është e përkryer. Vetëm sigurohuni data juaj e di se çfarë jeni duke planifikuar dhe është për atë para se të shkoni!
  • Shko në kopshtin zoologjik - Çdo gjë me kafshët është e madhe. Petting kafshët mund të merrni tuaj të ngrohur deri dhe në humor për petting njëri-tjetrin. Plus ajo ndihmon për lirimin e hormoneve që të gjithë të rëndësishëm Oxytocin.
  • Kalë hipur - Hipur në kalë të vërtetë mund të jetë një e qeshur, dhe gjithashtu një sfidë në qoftë se ju nuk keni provuar atë më parë. Përsëri vetëm kontrolloni partneri juaj është për sfidë para se të shkoni si ajo nuk është për të gjithë.
  • Art ekspozitë - Nëse ju të dyja art si kjo mund të bëjë për një përvojë të kulturuar dhe të pabesueshëm të përbashkët. Ekspozita foto mund të jetë shumë e fun.

Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio