7 Vërtetat shëmtuara Rreth Moderne Dating

Rifreskimi i fundit: shtator. 23 2020 | 2 min lexuar

Dating ka qenë një pjesë e kulturës perëndimore që nga kohë të gjatë. Megjithatë, takim i sotëm është shumë e ndryshme nga ajo që përdoret për të jetë e gjatë 60, 70s, 80s dhe madje viteve '90.

Ardhjen e internetit dhe me daljen e takim faqet e internetit është kryesisht përgjegjës për këtë ndryshim. Ndërsa ka shumë gjëra që e bëjnë ditë moderne takim më mirë dhe më emocionuese (online dating është sigurisht një prej tyre), Prania e demerits nuk mund të mohohet shumë. Më poshtë janë disa të vërteta të shëmtuara rreth moderne takim që do t'ju lejojë të merrni njohur me ato demerits.

1. Njerëzit kanë harruar pothuajse të flasin me njëri-tjetrin

Komunikimi Easy është një nga dhuratat më të mëdha që teknologjia ka dhënë njerëzit me. Sot, njerëzit në dashuri të marrë për të qëndruar në kontakt me njëri-tjetrin, edhe ata janë me kilometra larg. Megjithatë, ky avancimi i teknologjisë ka vrarë edhe synimin e njerëzve për të folur.

Po, ju keni lexuar atë të drejtë; shumica e njerëzve sot nuk e vdes për të dëgjuar zërin e të dashurit e tyre, një seri e mesazheve me tekst të bëjë punë për ta. Po në lidhje me thirrjet telefonike? Oh, për më ato janë gjëra të së kaluarës.

2. Ju jeni një, në qoftë se ju jeni injorant

Ju dëshironi për të fituar zemrën e dikujt? Sot, Mënyra më e lehtë për të bërë këtë është duke qenë injorant. Ju do të duken më tërheqëse për partnerin tuaj takim, në qoftë se ju kujdeseni më pak. Këto ditë, pothuajse askush nuk duket të jetë i interesuar në individë që tregojnë interes.

3. Reagimet janë pothuajse gjithmonë mashtrues

Reagimet deshifrim janë pothuajse e pamundur për aq sa njerëzit që i përkasin brezit aktual janë të shqetësuar. Një person i cili nuk është aspak i impresionuar me ju sillet në të njëjtën mënyrë dhe ka një pamje të ngjashme në fytyrën e tij / saj si një person i cili është me të vërtetë i interesuar në ju. Shumica e njerëzve, sot, kanë harruar se si për të shprehur emocionet dhe ata mendojnë se është një cilësi e mirë.

4. Para, parave dhe të holla dhe pastaj vjen pamja

Deklarata e mësipërme është e vërtetë kryesisht për meshkujt; për gratë, ajo do të jetë raundi tjetër mënyrë (Shfaqja vjen e parë dhe pastaj të holla). Me pak fjalë, nëse personi që ju jeni takim do të jenë të interesuar në ju varet se ku jeni duke renditur aq sa këto dy faktorë janë të shqetësuar. Po, vetëm këto dy; çdo gjë tjetër vjen pas këto.

5. Gjërat janë shumë të organizuar të jetë romantike

Sot organizimin hangouts romantike janë bërë shumë e lehtë. Ju bëni një telefonatë dhe ofruesit e shërbimeve do të organizojë një darkë të lehta qiri për ju. Kjo është zbehur ndjeshëm bukuri një përdorur që të lidhen me plane të tilla të mëparshme.

6. Intimitet? Çfarë privacy?

Nuk ka asgjë private për takim sot. Keni datë një person në pasdite dhe në mbrëmje nga ju do të shihni fotot e të dyve të ju klikuar së bashku në mediat sociale e personit tjetër llogari pasuar nga një seri e komenteve me fraza të mërzitur. Nëse ju nuk janë përdorur për të, ju nuk i përkasin këtij brezi.

7. Duke thënë se është e gjatë është aq e lehtë tani

Vetëm një tekst dhe partneri juaj do të dini se ju nuk janë më të interesuar në atë / saj. Në herë tekstet shpërbërjes përmbajë vetëm një e dy apo fjalë. A është thyer një marrëdhënie të vërtetë që e lehtë?

Sot, njerëzit janë bërë me siguri më të padurueshëm dhe i rastësishëm; Mungesa e kohës është gjithashtu një demon i madh. Megjithatë, kjo nuk mund të mohohet se ata ende duan të dashurisë dhe të dashurit. Kështu, shpejt mund të vijë një kohë kur dating bëhet si romantike dhe emocionuese si ajo përdoret për të në të kaluarën.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio