8 Great pari Takon Pyetjet Ju duhet Pyetni

Rifreskimi i fundit: tetor. 21 2020 | 2 min lexuar

Ne kemi qenë të gjithë në datat e para. Nëse ata kanë çuar në një marrëdhënie ose përfundoi pas datave pak, ne të gjithë e dimë presionin dhe ankthin që vjen me këtë takim të parë inaugurues. Në të vërtetë, Datat e para mund të klasifikohet si një nga më të madhe të situatave nervore tortues në shoqëri. Por unë do të ju lejojnë në një sekret të vogël: Çelësi për një datë të parë të suksesshëm është e qetë, bisedë të rehatshme. Kjo mund të realizohet lehtësisht me anë të mirë-zgjedhur pyetjet e para data.

Kush ka qenë ndikimi më i madh në jetën tuaj?

Duke pyetur këtë pyetje, ju do të kuptoni më mirë moralin dhe vlerat Data suaj. Kjo gjithashtu do të ju tregojnë që ata do të kthehet për të për udhëzim dhe këshilla.

Ku është vend tuaj të preferuar në të gjithë botën? Përse?

Nëse kjo është plazh, male, apo diku në mes, kjo pyetje do të japë pasqyrë në karakterin datat tuaj '.

Cili është filmi juaj i preferuar i të gjitha kohërave? Përse?

Jo vetëm kjo do të tregojë shijet dhe interesat datat tuaj ', por ajo është gjithashtu një tregues i mirë për të parë nëse ju jeni të pajtueshme.

Cili është qëllimi juaj më i madh në jetën e drejtë tani?

Kjo pyetje nuk do të vetëm të ju tregojnë se si ambicioz data juaj është por do të japë pasqyrë në fazën e saktë të jetës që ata janë në.

Cila është mënyra juaj e preferuar për të kaluar fundjavën tuaj?

Përgjigja në këtë pyetje do të tregojnë mënyrën e jetesës Data suaj, Interesat, dhe hobi. Ky është një tjetër pyetje e mirë për të parë nëse ju jeni të pajtueshme.

Cila ishte familja juaj si rritje deri?

Getting një paraqitje e shkurtër se si është ngritur data juaj do të shprehin për ju se si ata do të rrisë (ose në disa raste, nuk ngrenë) fëmijët e tyre të ardhshme. Kjo përgjigje është gjithashtu tregues se sa data juaj është trajtuar në jetën, duke treguar edhe më shumë e karakterit të tyre.

Çfarë do të gjeni tërheqës?

Përveç që ka kimi dhe tërheqje fizike, dëgjoni me vëmendje se çfarë cilësitë data juaj e përshkruan. Përgjigja për këtë pyetje është e thënë që çfarë saktësisht ata duan në një partner. Dhe më shpesh sesa jo, cilësitë ato lista janë ato që ata posedojnë veten.

Çfarë është një ditë që ju do të duan të relive?

Kjo pyetje është mjaft domethënës si ju jo vetëm të merrni një paraqitje e shkurtër në jetën datën tuaj, por ju merrni për të relive atë me ta për ato minuta të shkurtër si ata e përshkruajnë atë për ju.

Sigurisht këto pyetje janë vetëm hapi i parë. Për sa kohë që ju dëgjoni me vëmendje, nuk janë shumë personale apo të etur, dhe janë të vërteta, ju jeni të sigurt që të ketë një datë të parë të kënaqshme.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio