9 Datat Gjithkush Nga San Francisko Goes On

Rifreskimi i fundit: Aug. 07 2020 | 3 min lexuar

Njerëzit në San Francisko janë romantiket reale; ata e dinë se si të kthehet në një datë në një datë të përsosur. Megjithatë, me kaq shumë vende të mëdha për të shkuar në një datë në qytet, është e vështirë të shkojnë keq me planin tuaj takim. Seksion më poshtë bisedimet rreth nëntë datat gjithëve në këpucë San Francisco shkojnë në.

1. Një udhëtim në Magic Bus SF

Magic Bus do të ju merr në një 90 minutë udhëtim psychedelic ndonjë gjë e San Franciskos. Gjatë kësaj emocionuese turne multimedia, ju do të merrni për të dëshmuar me shumë foli për kulturën hipi dhe shumë fasada të tilla të tjera të viteve 1960. Udhëtimi do të jap të dy ju dhe shumë e tua partnere të kujtimeve të çmojnë.

2. Merrni e saj në Ocean Beach

Nëse partneri juaj është një entuziast në natyrë, ajo patjetër do të duan këtë vend. Ocean Beach ndodhet pranë Parkut të Shtetit Artë; kohë ju do të shpenzojnë këtu do të jetë emocionuese dhe të fun-mbushur. Merrni pjesë në aktivitete të tilla si të fluturonte një qift, hiking, dhe biking; dhe pastaj të shpenzojnë disa orë relaksuese së bashku mbi një gotë koktej tuaj të preferuar.

3. Shko tek skelë peshkatar për një datë mëngjes

Skelë peshkatar mbetet jashtëzakonisht të mbushur me njerëz pothuajse gjatë gjithë ditës; megjithatë, në qoftë se ju mund të arrijnë të vizituar vendin para 9 paradreke, ajo me siguri do të ju ofrojnë ngushëllim ju dhe partneri juaj të etur për.

Të ketë një mëngjes të përzemërt, kontrolloni kuriozitete detit jashtë dhe si ditë përparon shkoni në Pier 39 për disa pazar. Për të bërë datën pak më emocionuese, ju gjithashtu mund të marrë një udhëtim makinë kabllor nga skelë peshkatar në Union Square.

4. Një udhëtim biçikletë nëpër Bay Area

Në qoftë se kjo është një datë vjeshtë, të shkojnë për një udhëtim me biçikletë në SF Bay Area. Çdo gjë që ju do të përjetojnë do të ketë një kontakt të romancë; le të jetë ngjyrat, fllad apo erë me gjethe.

5. Shkoni për një datë të veçantë film

Në vend që të shkojnë për një datë të rregullt film, kokë të Kastro Theater, një pallat i njohur film dhe një nga monumentet më të njohura historike në San Francisko. Të tjera se hosting filma repertor dhe i festivaleve të filmit, ajo gjithashtu fazat e një sërë ngjarjesh të veçanta.

6. Kalojnë disa orë në Forbes Island

Ajo thjesht nuk mund të merrni më shumë romantike se kjo; vizitoni Forbes Island me dashur tuaj dhe ju me siguri do të keni disa data të pas të mëdha kujtime.

Pyesni gruan tuaj apo mik vajzë për të sjellë një xhaketë me të si fllad është shpesh mjaft i ftohtë këtu. Nëse ju harroni të kujtojmë atë, mos u bëni merak; duke ofruar xhaketën ose pallton është një i vjetër, por mënyra me të vërtetë i ëmbël për të bërë gratë të ndjehen të dashur.

7. Planifikoni një udhëtim të nxehtë tullumbace e ajrit

Muzg dëshmitar në San Francisko nga një tullumbace e ajrit të nxehtë; me siguri vullneti juaj i dashur të impresionuar me zgjedhjen tuaj aventuresk. Kjo është një ide e përkryer takim për të festuar raste të veçanta. Fundi shëtitje me një vakt të madh dhe një dolli shampanjë.

8. Një udhëtim në Crissy Field

Crissy Field do t'ju ofrojë mundësi të ndryshme për ta kthyer një shëtitje normale në një datë romantike. Vendi, që përdoret një herë të jetë një fushë ajrore të ushtrisë amerikane, tani ka qenë i përfshirë në Golden Gate Zona Kombëtare Zbavitje.

Në Crissy Field, ju mund të fluturojnë një balonë, kanë një filxhan kafe në një kafene aty pranë, ose vetëm të kalojnë disa orë të qeta me partnerin tuaj shikuar valët butësisht crashing dhe pamje të lë pa frymë bregdetare.

9. Shkoni për një shëtitje shkallëve

Kjo mund të duket të jetë një ide shumë e thjeshtë dating, por kur ju jeni në San Francisko shkallë shëtitje është sigurisht një alternativë duhet-të përpiqet që daton. Qyteti është shtëpi për një numër të shkallë unike dhe elegante; shumë nga këto shkallë janë të vendosura nga distanca dhe si rezultat kanë backdrops mjaft romantike. Dy Shkallët SF që e bëjnë njollat ​​e mëdha takim janë Hapi Lyon Rruga, dhe 16 Avenue Tile Hapat.

Këto ishin vetëm nëntë datat njerëzit në San Francisko kurrë nuk duhet të humbasë në vazhdim e sipër. Çfarë është e madhe për ta është se ju nuk do të duhet të shpenzojnë mijëra dollarë për ndonjë prej këtyre datave, por ende ju do të merrni të kalojnë disa kohë të paharrueshëm dhe plot pasion me partnerin tuaj.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio