Rreth Data My Pet

Rreth Nesh

Mirë se vini në DateMyPet.com

Një tjetër vend takim? A Jo. Një faqe takimi për njerëzit e përkëdhelur? Po.

Ideja për DateMyPet.com filloi gjatë një shëtitje me qenin tim në parkun tonë lokale. Si zakonisht, folks do të na afrohet dhe të komentojnë sa bukur ai është. Në mënyrë tipike kjo do të çojë në një bisedë. Këto biseda të shkojnë nga bisedë të thjeshtë shkakësore në detaje rreth jetës së tyre. Totali i huaj dhe ne do të jemi duke biseduar si miq të vjetër. Thats fuqinë e kafshët tona. Ato ofrojnë një lidhje të përbashkët, një kuptim të asaj që ne jemi.

Folks unë të takohen në këto shëtitjet shkojnë nga kohë të gjatë për fat të mirë çiftet e martuara për teke. Edhe pse jeta e tyre janë shumë të ndryshme, ata të gjithë ndajnë një dashuri për kafshët. Ose si një pronar i përkëdhelur apo një 'dua-të-të ". Duke folur për teke, ajo më befasoi se si shumë prej datave dhe marrëdhëniet e tyre përfunduan sepse partneri tjetër nuk ishte në përputhje me dashurinë e tyre për kafshët e tyre. Këto shkojnë nga 'ajo urrente drooling qen tim’ për të 'ai është alergjik ndaj mace tim’ dhe klasik 'ai mendon se unë jam i çmendur, sepse unë trajtoj si bebe ". Kur vendimi erdhi për të zgjedhur midis partnerit ose manar – ajo ishte një brainer për shumicën. Manar fitoi.

Pra, këtu ne jemi të, “në qoftë se ju doni të datës mua, ju keni për të tani kafshët e mia”. Thats me makinë pas këtë website. Nëse ju e dinte dora e parë se një person është një dashnor manar, ajo do të bëjë gjëra shumë më të lehtë. Kjo është një lidhje e fortë që mund të ndërtohet mbi.

DateMyPet.com nuk është vetëm një tjetër vend takim. Unë dua që ajo të jetë një komunitet për pronarët manar. Duke kërkuar për dashuri apo miqësi. Pra, provoni atë dhe të na tregoni se çfarë mendoni.

Nëse ju nuk jeni një pronar i përkëdhelur, ju jeni të mirëpritur shumë. Por vetëm mos harroni, “…datë kafshët e mia”.

Anëtarët : Për pyetje mbështetëse, ju lutem identifikoheni në llogarinë tuaj

Kontribuesit: Nëse ju dëshironi për të siguruar përmbajtje artikull për faqen tonë, ju lutem na kontaktoni autorin AT datemypet.com

Hetimet për shtyp: Ju lutemi të paraqesë kërkesën tuaj të shtypni AT datemypet.com

themeluar në 2004, Data My Pet u bë vendi kryesor takim për të dashuruar vetme manar. Për të vazhduar këtë rritje dhe më të mirë të shërbejë anëtarët tanë, në 2014, Data My Pet partneritet me Venntro Inc (një grup global media) për t'u bërë pjesë e rrjetit të tyre globale takim, duke arritur miliona teke nëpër botë.


Mbrapsht në krye ↑

    © Copyright 2018 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio