Angel Cats

Rifreskimi i fundit: prill. 05 2020 | 4 min lexuar

Pyetni ëmbëlsitë

Të dashur Cuddles,

A macet me të vërtetë na duan, ose jane ne thjesht burim i furnizimit të tyre të ushqimit?

Sinqerisht,

A Mund Opener Njerëzore

I dashur mund të hapës,

Nuk mund të them që ne të dua nga rruga ne të vinim pas jush rreth, hidhen mbi gjoks tuaj, kur ju të paktën presim atë, dhe kerrmëz ​​edhe kur nuk ITIS drekës? Sigurisht, ne dashuri ju edhe më shumë pas youíve na dhënë ushqimin tonë të preferuar mace!

Juaji kompleksi,

Cuddles

Mommas është një lara-lara gri me striping bukur tigër. Kur ne e gjeti, ajo ishte shtatzënë dhe ishte abuzuar ó lënë të qëndroj për veten e saj dhe të ketë kittens saj në rrugë. Unë isha në vitin tim të parë të kolegjit kur prindërit e mi mori në Mommas dhe Persephone, të catís endacak një fëmijë të mbetur. Ne ishim mirënjohës për praninë e tyre. Thorndike, cat jonë e pesëmbëdhjetë vjet, kishte vdekur kohët e fundit. Hidhërim ynë mbi humbjen e tij ishte e madhe, dhe ne didnít duan të vazhdojnë të jetojnë në një shtëpi catless. Ne kishim nevojë për atë që unë e quaj dashuri mbuluar me qime,
veçanërisht sepse unë kam qenë i vetmi fëmijë që jetojnë në shtëpi pas dy motrat e mia më të vjetër kishte lëvizur jashtë. Për fatin tonë të mirë, Mommas dhe vajza e saj provuar të jenë ekspertë në fushën e psikologjisë cat; ata e dinin se si të kujdeset për peopleís nevojat emocionale.

Mommas fituar emrin e saj duke miratuar prindërit e mi dhe mua sikur ne të ishim pjellë e saj. Menjëherë pas ardhjes në shtëpi me ne, Mommas filloi të na ndjekur rreth për të parë se çfarë ne ishim deri në. Sa herë që ndonjë prej nesh bërtiti, Mommas u ul në këmbët tona dhe të pritur me durim derisa ajo të mund të administrojë dashurinë e saj dhe rehati.
Pas viteve të jetesës në të njëjtin qytet, prindërit e mi u zhvendos në Pensilvani me Mommas dhe Persephone, ndërsa motrat e mia dhe kam qëndruar prapa në Massachusetts. Babai im do të thotë gjithçka për mua, dhe gjëja e fundit që unë ndonjëherë do të kishte kërkuar ishte për të që të vdesin vetëm. Por një natë, Frika e mia më të keq duket se kanë ardhur e vërtetë. Motrat e mia arritur në pragun tim me disa lajme shumë të trishtuar: Nëna jonë e kishte thirrur për të të treguar atyre se sheíd vijnë në shtëpi për të gjetur babai im shtrirë në dhomën e ndenjes ?vesh; ai kishte vdekur ndërsa shikuar televizion. Për lehtësim tim, megjithëse, motrat e mia, tha se babai im nuk kishte qenë vetëm në momentet e fundit të jetës së tij. Një mik shumë i dashur kishin qenë bashkë me të: Mommas.

Mommas kishte qenë fatherís mia shoqërues i vazhdueshëm kur nëna ime udhëtoi për punën e saj. Natë se ajo e gjeti në një gjumë të përjetshëm, ajo gjithashtu gjeti Mommas i ulur pranë tij. Edhe si nëna ime bërtiti mbi të, kjo mace nuk do të lërë babanë tim. Kur erdhi ambulancë, Mommas paced mbrapa dhe me radhë dhe gërmuan kthetrat e saj në qilim në çdo përpjekje për të bërë lëvizjen e saj.

Më në fund, nëna ime coaxed atë në dhomën e gjumit në mënyrë që shoqëruesit mund të marrë fatherís trupin tim larg.
Pas vdekjes sime fatherís, Mommas prirur për ditën time amtare dhe natën, nëpër të gjitha kohë të vështira. Ajo e bëri shtëpi të duket më pak i vetmuar. Me vëmendje të saj, Mommas ndihmoi në lehtësimin e kujtime të dhimbshme. Sa herë që nëna ime, ose unë bërtiti, Mommas me durim u ul pranë nesh, hoqi një dorëshkrim për të prekur krahun tonë ose dorën, dhe thau lotët nga fytyrat tona për të na tregoni ajo ishte afër.
Ajo qëndroi shumë i qetë në mënyrë që mos të na shqetësojnë; ajo dukej për të dini se kishim nevojë ta mbushë me trishtim. Pasi ne u ndal duke qarë, Mommas do të fillojë loudest, më kerrmëz ​​ngrohja. Pastaj sheíd ngjiten mbi një nga xhiro tona. I dont di se si nëna ime dhe unë do të kishte marrë përmes ato herë pa Mommas.
Pothuajse një vit pas vdekjes sime fatherís, Mommas u sëmur me hyperthyroidism. Pa trajtim të shtrenjtë të kancerit dhe mjekësi, ajo mund të ketë vdekur. Ne nuk hezitoi për t'u kujdesur për të që. Ne couldnít humbasin atë tani.

Në fund të fundit, ajo ishte një anëtar i familjes sonë. Si ajo filloi të hedhë paund pas kile, ne kemi punuar pafund me Mommas për t'u siguruar që ajo hante ushqim shtesë për të mbajtur peshën e saj up. Përfundimisht, ajo u tkurr nga normale figurën e saj dymbëdhjetë-kile në një të vogël 7 £. Kur ne kemi vendosur për të marrë e saj për një veteriner për trajtim rrezatimi, Stafi na tha theyíd nuk shihet një mace si Mommas; ajo ishte në shëndet të mirë se pacientët e tjerë në këtë peshë. Në ditën e trajtimit të saj, Mommas clung për të gjithë teknikët e vet të, purring dhe i lënë ata të mbaj në krah të saj.
Unë jam mirënjohës për të thënë se Mommas kthye në shëndet të mirë. Për fat të keq, kemi humbur Persephone të diabetit dhe moshës së vjetër të këtij viti. Është e çuditshme për të shikuar Mommas mbajë në gracefully si aq shumë të kalojnë para saj. Ajo është tani kreu i një familje që përfshin dy qentë të mëdha ne mori në nga rrugët. Ne gjithashtu tani kemi Dutchess, një mace i ri i ri i cili ishte abuzuar dhe neglizhuar. Dutchess shikon Mommasís çdo lëvizje, të mësuarit se si të veprojnë, ku të shkojnë, dhe çfarë për të ngrënë.

Mommas ka moshës shumë. Ajo është shumë më e hollë tani, dhe flokët e saj i ka humbur shumicën e famë e saj. Ajo është e qetë dhe i kënaqur për t'u ulur në diell ndërsa grooming lesh e saj. Edhe pse unë e di kohën time me të është i kufizuar, Unë nuk të përpiqet të mendoj për këtë. Në vend të kësaj, Unë të përqëndrohet në atë që Mommas më ka mësuar. Unë kam mësuar shumë nga kjo mace rreth dashurisë së pakushtëzuar, respekt, dhe përgjegjësia e familjes se nga kushdo tjetër. Rasti i saj është një dashuri që ka fjalë mund të përshkruajnë në mënyrë adekuate.

Mbi të gjitha tjetër, Mommas është arsyeja që unë kam bërë një teknolog veterinar. Ajo më i frymëzuar me një pasion që unë të marrë seriozisht dhe të mbajë i dashur. Unë jam mësuar të kujdesen për ata që nuk flasin për vuajtjet e tyre, që në heshtje kanë tendencë për ne dhe kërkoni vetëm për dashurinë tonë në kthim.

Përsiatje

Besnikëria e një mik të vërtetë mund të jetë një nga comforts më të mëdha në jetën e.
A ka të tjerë, kafshëve ose njerëzore, të cilët janë të dëmtuar dhe kanë nevojë për ju nga ana e tyre?


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio