Hobbies Kafshëve-Friendly për Çiftet

Rifreskimi i fundit: shtator. 24 2020 | 3 min lexuar

Lucky ju - ju keni gjetur dikë mahnitshme që ndan dashurinë tuaj të filmave, ka një ndjenjë të madhe të humorit, dhe adhuron kafshët. Nëse ju jeni drejtimin nga data ide natës dhe kanë hulumtuar çdo shëtitje romantike, pse jo të fillojë një filantropisë si një çift, veçanërisht në qoftë se ajo inkorporojë hobi ju tashmë gëzojnë? Këtu janë disa ide për mënyrat që ju mund të ndihmojë jashtë, të gjitha me ndihmën e partnerit tuaj:

1.) Fotografi: strehimoret rrëzua shpëton shpesh kanë nevojë për ndihmë fotografi me cilësi kapjen e kafshëve të tyre aktuale në dispozicion për miratim. A ju ose partneri juaj një mjeshtër i Instagram, ose nuk ju duan për të shpjeguar ins dhe largimet e aperture? Kjo mund të jetë një përshtatje të madh për ju, dhe ajo lehtë mund të bëjë një ndryshim në numrin e kafshëve duke u miratuar. Kontaktoni strehim tuaj për të parë nëse ju mund të ofrojë shërbimet tuaja, dhe ndajnë ato fytyra të bukur në faqet e rrjeteve sociale për të ndihmuar të gjetur atyre shtëpi.

2.) Pastrim: Të sëmurë e rrëmujë? Është kaq e lehtë për të grumbulluar shumë gjëra si çift, kështu që të marrë mundësinë për të pastruar shtëpinë dhe të sigurojë sendet e nevojshme për strehimore lokale dhe shpëton. Peshqir, batanije, gazetat, enët, placemats, dhe më shumë të gjithë mund të provojë të dobishme për të këtyre grupeve. Dhënë atyre një telefonatë, dhe të shohim se çfarë ata kanë nevojë. Ju do të ndihmojë ata me furnizime, ndërsa duke e bërë shtëpinë tuaj më të organizuar.

3.) Gatim: Prerja nga mish dhe / ose shtazore mund të gjallëroj deri ushqimin tuaj së bashku. Jay-Z dhe Beyonce bëri atë, kështu që pse nuk ju? Vegan vegjetarian dhe merr në enët tuaja të preferuara mund të bëjë natë pica shumë më interesante, dhe kjo mënyrë jetese jep mënyrë për shije të reja të kuzhinës dhe aventurat restorant. Bëjë atë për kafshët, për shëndetin tuaj, ose vetëm për të përfshirë më shumë prodhime në darka tuaj. Sido që të jetë, është e dobishme - dhe të shijshme!

4.) Udhëtim: A dy prej jush dashuri goditur rrugë? Po udhëton në listën tuaj të dëshirave, por ju kurrë nuk duket për të bërë atë të ndodhë? Shumë strehimoret dhe shpëton nevojë për transporte në mes vendet e tyre dhe të shpëton tjera ose familje kujdestare. Nëse jeni duke shkuar jashtë qytetit gjithsesi, ose në qoftë se ju keni kërkuar gjithmonë për të parë një pjesë tjetër të shtetit, ofrojnë për të transportuar një kafshë, madje edhe nëse është vetëm një pjesë e rrugës.

5.) Arte dhe Mjeshtëri: Nëse ju të dy të ndodhë me dashuri projekte DIY (vëmendje të gjithë dashnorët e Pinterest dhe djema me mjete,) atëherë ky është një projekt fun për ju. Me disa artikuj dhe disa puna ekipore, ju lehtë mund të ndërtojnë strehimoret motit të ftohtë apo shtëpi qen për kafshët endacake në komunitetin tuaj. Kjo është edhe një provë e madhe për marrëdhënie, shumë si blerje Ikea. Nëse ju të dy e duan artin, krijuar disa pjesë së bashku dhe të dhurojë ato për një jofitimprurëse të kafshëve në ankand jashtë ose të përdorni për të rritur ndërgjegjësimin.

6.) Kompjuter: Nëse ju jeni tech-tru, Oferta për të ndihmuar shpëton ose strehimore me dizajnin e tyre webpage apo faqet e rrjeteve sociale. Nëse ju blog, shkruaj disa artikuj rreth këtyre burimeve të komunitetit, ose të ndihmojë ata të formojnë bloge të tyre.

7.) Socializing: Unë punoj në shtëpi pleqsh në Kentaki, dhe unë mund t'ju siguroj se shumica e banorëve nuk do të marrë shumë vizitorë. Nëse keni një kafshë që ka personalitetin e duhur për këtë linjë të punës, bisedoni me një grup terapi të kafshëve për të filluar procesin e gjetjes manar tuaj gati për vullnetarizmin. Ne të gjithë e dimë se sa ngushëlluese ndërveprim kafshëve është, kështu që pse të mos ofrojë atë për dikë në nevojë për rehati? Konsideroni duke ofruar këto shërbime për strehimoret e dhunës në familje, fëmijët të nxisë, dhe pacientët bujtinë, shumë. A nuk mendoni se vetëm macet dhe qentë mund ta bëjë këtë punë, ose! Unë e kam parë bunnies, derra, dhe madje edhe breshka të gjithë duke bërë pjesën e tyre!

8.) Sportiv: Nëse ju dhe dashur juaj dashuri qëndruar aktiv, konsiderojnë organizimin dhe pjesëmarrjen në një 5k për të rritur ndërgjegjësimin për mizori të kafshëve, ose të ofrojë për të ecur qentë në një ngjarje të miratimit lokale. Ndoshta edhe të presë një qenush "garë" ose kotele Superbowl për të përfituar tuaj Shoqëria lokale humane. Ju do të ndihmuar organizatat bamirëse në përpjekjet e tyre duke u argëtuar, dhe kjo është një fitore të fitojë.

9.) Qëndruar në: Strehimoret e kafshëve tona janë plot me qentë dhe macet që kanë nevojë përgjithmonë shtëpitë, dhe grupet e shpëtimit kanë nevojë urgjente edukon për këto kafshë për të parandaluar eutanazinë. Nëse ju jeni një homebody dhe të ketë hapësirë ​​shtesë për të nxitur përkohësisht një kafshë, kontaktoni strehimoret tuaj lokal kafshëve dhe grupet e shpëtimit. Çfarë është më mirë se të shpëtuar një jetë dhe duke marrë për të luajtur me një mik të ri mbuluar me qime?

Gëzojnë këto hobbies filantropike si një çift, dhe e di se së bashku ju jeni duke bërë një ndryshim në jetën e kafshëve rreth jush.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio