A Ju Dateable?

Rifreskimi i fundit: Aug. 03 2020 | 3 min lexuar

Një listë e mënyrave për të njohur veten pak më të mirë, duke ju bërë "pak Lotta" më dateable

Gabim shumë njerëz bëjnë në jetën e tyre takim nuk është që ka një ide e mirë të cilët ata, vetë, janë. Kjo mund të duket counterintuitive, por kur ju jeni në mënyrë aktive duke u përpjekur për të gjetur një partner, është një e herë më të mirë për të përqëndrohet në veten tuaj dhe çfarë ju bën të “tik-tak”. Femrat, më shumë se meshkujt, janë të prirur për “I Like Çfarëdo Pëlqeni”-Sindromë (ndoshta për shkak të zvarritura pritjet kulturore se gratë janë menduar të jetë fleksibël, ato amorf mungon interesat e tyre), në fund të fundit duke rezultuar në një marrëdhënie jo të kënaqshëm dhe unfulfilling në të mirë; dhe surpriza, humbur kohë dhe zemërimin në personin tjetër që ka “ndryshuar”, në rastin më të keq.

Një nga thëniet e mia të preferuar shkon diçka si kjo–si është dikush tjetër dashur të dinë dhe të dua, në qoftë se ju nuk e dini dhe ju dua? Investimi në duke e ditur veten ju lejon të dini saktësisht çfarë ju të sjellë në tryezë, dhe bën më të lehtë për ju dhe një tuaj të drejta të njohin njëri-tjetrin dhe të jenë të tërhequr për cilësitë që nuk janë duke shkuar për të ndryshuar me kompaninë tuaj ose me vitet.

Si Shel Silverstein shkruan në poemën e tij, “Maskat”:

Ajo kishte lëkurë blu
Të njëjtën gjë bëri
Ai e mbajti ajo fshehu
Dhe kështu bëri ajo
Ata kërkuan për blu
E tërë jeta e tyre përmes
Pastaj kaloi mu–
Dhe kurrë nuk e dinte

Këtu janë disa mënyra për të marrë të dini dhe ju dua, kështu që dikush tjetër mund, shumë!

1. Marrë veten jashtë

Kjo një është tossed rreth nga të ndryshme dhe një morie “vetëndihmë” gurus, books, dhe grupet e grave. Njerëzit zakonisht mendojnë për këtë në aspektin e darkë, të cilat mund të jenë frikësuese dhe të vështirë nëse ju nuk e keni ngrënë vetëm para në publik. Pra, ajo mund të jetë çdo shëtitje e rëndësishme, sa kohë që ajo është e bukur dhe diçka që ju të gëzojnë–një film (dikur dritat shkojnë poshtë, askush nuk është i fokusuar në të cilët është ulur vetëm), një lojë top, ose ndoshta një ditë udhëtim diku i ri.

2. Çfarë doni të bëni sot?

Kanë disa kohë të lirë? Stop për një minutë dhe të blatantly pyesni veten se çfarë do të bëjnë të lumtur drejtë atëherë dhe atje–dhe pastaj të shkojnë të bëjë atë! Kjo është një nga mënyrat më të thjeshtë dhe efektive për të akorduar nga zhurma e jetës dhe të ndaluar humbur kohën duke u thithur në Facebook apo televizion. Ajo gjithashtu ju hap deri në atë shumë më tepër të rastit, twists dhe kthehet magjike, dhe përmbushjen se shumë njerëz më shumë se ju do të keni, menduar dhe në mënyrë të pandërgjegjshme vrarë kohën. Në proces, ju do të zbuloni se ju nuk keni nevojë për dikë së bashku të jenë të lumtur–ju mund të jetë i lumtur dhe tolerues duke qenë i qëllimshëm me zgjedhjet tuaja.

3. Pyesni miqtë tuaj

Kjo është lloj i një elaborim të aktivitetit popullor Facebook kërkuar njerëz për të komentuar në postin me një fjalë që përshkruan poster. Por ju mund të mësoni për veten, ose te pakten rreth publik imagjinoni dhe Përshtypja veten, duke i pyetur miqtë tuaj se si ata do të përshkruajnë ju. Kjo do të ndihmojë për të ndriçuar “Ju” që ju janë paraqitur në botë, dhe për këtë arsye datat. Ndoshta, dhe ka shumë të ngjarë, Kjo përputhet me atë që ju besoni se është vetja juaj e vërtetë. Por nëse ju jeni perceptuar padashur si të paturit e një karakter të ndryshëm se ajo që ju e dini se është e vërtetë për ju–kjo mund të manifestimit si një varg të pasuksesshme, Marrëdhëniet konfuze.

4. Provoni gjëra të reja

Kjo është lloj i e kundërta e #2. Në vend të trajtuar veten me diçka që ju e dini që ju do të dëshirojnë të bëjnë, bëni diçka krejtësisht të re! Asnjëherë mos tejkalohen një kalë përpara? Gjeni një kompani që ofron udhëtime të lehtë gjurmët. Unë nuk do të avokojnë bërë ndonjë gjë që frikëson pantallona off prej jush, sepse–ndërsa që mund të tërheqin datat–frika juaj mund të shkëpusin nga të qenit në gjendje të gëzojnë një përvojë të re. Në fund të ditës, ju do të kanë izoluar një tjetër eksperiencë të jetës që i ndihmon të përcaktojë ju dhe interesat tuaja, dhe ju mund të ketë një tjetër aftësi dhe bisedë pikë për të sjellë në tryezë.

Duke pasur një sens të sigurt të vetë është tërheqëse. Duke kultivuar ndjenjën tuaj të vetë, ju do të jetë një më të lumtur, personi më i plotësuar dhe ju do të keni se shumë më shumë për të ofruar në një marrëdhënie; dhe në ndërkohë, ju do të keni një shumë e fun marrjen e të dini ju se ju jeni të gjithë rreth.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio