A Ju Dating Një dashurin bumerang?

Rifreskimi i fundit: Maj. 21 2020 | 2 min lexuar

"Ai do mua. Ai nuk më do. "—Anonim

Çdo vajzë ka datë këtë djalë. Ai është si të përbashkët si alergji në pranverë. Zonja, ju e dini script ...

Ai mendoi bari i gjelbër në anën tjetër. Ose ai "nevojë për hapësirën e tij." Pra,, pa paralajmërim shumë, ai e bën një akt të zhduken që do ta bënte edhe më Houdini krenar.

Ju qaj. Ju pyesin pse. Pastaj përfundimisht, me disa kohë dhe distancë mes jush, keni arritur të shëruar zemrën tuaj dhe për të shkuar në.

Pjesa më e madhe për habinë tuaj, muaj / vjet më vonë ai kthehet. Këtë herë me trëndafila të kuq, lutjet për falje, dhe dëshira djegur për të rindezur flakët e vjetra. Shumë herë, pasi ju keni bërë të interesuar në dikë të ri.

Duket i njohur?

The 64,000 Pyetja bëhet ... Duhet të keni marrë atë përsëri, apo jeni në për më shumë dhimbje koke dhe heartaches për të ardhmen?

Mirë, të gjitha varet ....

Këtu ka një fletë mashtrojnë TË PËRDORET SI UDHËZUES.

Ia thyen ai një prej rregullave kardinale të takim? Këto do të jenë të pa-nos si mashtrimit me mikun tuaj më të mirë apo të afërm, ose dhuna fizike, ose shkelur besimin tuaj. Po të jetë kështu, "Nuk kalojnë shkoj."

A ka pasur kohë të mjaftueshme për të që të janë pjekur dhe të ardhur në kushtet me atë që ka ndodhur? A ai me të vërtetë njohin ERR rrugët e tij? Apo është ai ua malluar ndoshta vetëm për diçka të njohur?

Pse ai dëshiron marrëdhënie të rinovohet? A është kjo për shkak se kimi mes të dy prej jush që dikur ishte i nxehtë? A ai duhet të marrë hua të holla ose një vend për të qëndruar? Komoditet nuk është një arsye e mirë për të bashkuar. Mos lejoni ardhjen e tij përsëri të shërbejë si një pengesë për ju.

Si e bëri ai të përfundojë gjëra? A ishte metoda e tij të ftohtë dhe të pashpirt? Ose lloj dhe jo të fajësuar? Për shembull, djemtë që marrin rrugën e frikacak duke i dhënë fund të gjitha kontaktet e telefonit të gjithë një e papritur, ose të ju dërguar një mesazh me tekst në skajet gjëra janë të rrallë me vlerë hooking me përsëri.

A kishte gjëra më të mira për atë që e keqe? Bëni një pro dhe kundër lista pastaj të konsultohet atë me mençuri dhe objektivisht. Më e rëndësishmja, marrin parasysh këshillën e urtë e Maya Angelou: "Kur njerëzit të ju tregojnë se kush janë, besojnë ata. "

Po aq e rëndësishme si rrethanat e shpërbërjes tuaj është koha. A ai dorëzani nga të drejtë para Krishtlindjeve? Pasi ju u bë i sëmurë ose poshtë në fat tuaj? Njerëzit të cilët janë "miq të drejta-gërryjtem" rrallë mund të llogaritet gjatë kohëve të vështira. Konsideroni veten me fat për të gjetur jashtë, në qoftë se ky është rasti. Shkurtuar humbjet tuaj.

A nuk shpërthen syzet shampanjë vetëm ende. Konsideroni duke marrë atë përsëri në një "periudhe prove" me "qasje të kufizuar." Për rezultate optimale, besimi duhet të "fituar" nuk mori.

Kur ju shkatërroi, Ishte atje një kor i njerëzve chiming në, "Unë ju thashë kështu?" Nëse të gjithë të tjerët menduan se ai ishte i padenjë nga ju, mund të ketë një pikë këtu. A nuk e hedhin poshtë këtë lehtë. Edhe pse dashuria mund të jetë i verbër, ajo kurrë nuk duhet të jetë shumë në errësirë.

A mund të përballojë për të rrezikoj mendje e shëndoshë tuaj dhe vetë-respekt përsëri?

Ka qartë kohët kur të marrë një shans mund të jetë një lojë e keqe. A jeni aktualisht në një marrëdhënie tjetër që ka potencial premtues? Në këtë situatë, "kec replikë" nuk duhet të lejohen të kthehen!

Konsideroni këto këshilla në kohën e duhur për të që kanë të bëjnë me të dashurin bumerang. Duke pasur parasysh se "Ata që nuk arrijnë të mësojnë nga e kaluara janë të destinuara për të përsëritur atë."


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio