A Online juaj social Profilet shkatërrim Relationships juaj?

Rifreskimi i fundit: qershor. 30 2020 | 3 min lexuar

Ju e dini që ju nuk jeni i vetmi person i cili obsessively kërkimet për datat e tyre në faqet e mediave sociale dhe motorët e kërkimit në një përpjekje për të gërmoj up fëlliqur, e drejtë? A e dini se çfarë gjurmë tuaj në Internet është duke thënë se për ju për marrëdhëniet tuaja të mundshëm?

Mik Raporti

Ashtu si shumë flamuj të kuq ju ndoshta mund të jetë ngritur me miqtë tuaj dhe listat pasuesve? Ndoshta më shumë se sa mendoni. Një nga pjesët më të arritshme të informacionit rreth jush, të paktën kur është fjala për internet, është që miqtë tuaj janë. Datat e mundshme mund të kërkoni në listat tuaja dhe duke formuar disa mendime mjaft të forta.

Nëse ju shikoni përmes një listë të miqve shpejt, një pjesë e informacionit do të absorbohet menjëherë: raporti i burrat tek gratë në lista. Gratë që kanë shumë miq meshkuj mund të jetë frikësues për datat e mundshme. Ata do të pyes veten kush gjitha këta janë, çfarë marrëdhënie është, dhe ndoshta ndihen të kërcënuar. E njëjta gjë vlen edhe për gratë që janë të kontrolluar nga burrat mbi mediat sociale. Kur ata shohin një shumë të grave në listë, ata do të jetë kurioz dhe më të kujdesshëm.

Info Ju Reveal

Media sociale është një mënyrë e mirë për të mbajtur në kontakt dhe potencialisht të lidheni me personalitetet që ju të gëzojnë, por është e mbushur edhe me tema të nxehta. Shumë njerëz përdorin faqet e mediave sociale për të ndjekur shkaqet politike dhe sociale që kanë rëndësi për to. Disa madje e përdorin atë si një tribunë e sajuar për të tout interesat e tyre manar. Opinionet e forta mund të jetë shumë jashtë vënë në data të mundshme, i cili nuk mund të pajtohen me gjithë zemër çdo çështje.

Nuk është ideal për të gjetur një mik i cili pajtohet me ju në çdo çështje të vetme, dhe kjo është gjithmonë më mirë për të mbajtur një mendje të hapur. Kur ju bombardoj një mik potencial me interesat tuaja politike, ju mund të jetë i kthyer ato jashtë dhe i shtyjnë ata larg përpara se edhe ju keni një shans për të gjetur gjuhën e përbashkët.

Kërkesat Ju Bëni

Dy prej jush kanë qenë takim për një javë, dhe kjo është duke shkuar mirë. Por, para se ju të krehër nëpër listën e miqve të tyre dhe bombardoj gjithë anëtarët e tyre të familjes dhe të njohurit me kërkesat, ndalet dhe mendoj. Kjo nuk është e përshtatshme për të mikut vëllezërit e motrat e tyre, prindërit dhe miqtë e shkollave të mesme nëse nuk shprehimisht kërkoni leje për ta bërë këtë.

A atë pas shpinës martohem tuaj ose pa pëlqimin e tyre, dhe ju mund të erës deri në kërkim si një stalker. Edhe kur qëllimet tuaja janë krejtësisht të pafajshëm, ajo do të duket e dyshimtë nëse papritmas ju jeni friending gjithë miqtë e tyre. Personi që ju jeni takim do të ndjeni se jeni duke u përpjekur për të mbajtur tabs mbi ta, dhe kjo mund të ngrejë të gjitha llojet e çështjeve të besimit.

Të Photos Ju Share

Ju dieted gjithë dimrit dhe tani ju duket e mahnitshme në atë krejt të ri rroba banje ... por kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndajnë atë me botën. Sende të zbulojë në fotot tuaja mund të jetë i dhënë off përshtypje të gabuar në lidhje me atë lloj personi jeni. Show off një shumë të lëkurës, dhe shoku i juaj i mundshëm mund të bëhet xheloz. Ata mund të humbasin respektin për ju. Ato mund të tregojnë edhe fotografitë tuaja në njerëz të tjerë, ose ri-publikimin e tyre dhe ta ndani me botën, kur ju ishin vetëm të gatshëm të ndajnë pics me disa të zgjedhur.

Pasi të vënë diçka në internet, çdokush mund të merrni për të dhe të gjithë do të krijuar mendim rreth saj. Mos harroni se para se të të nxjerr atë shtënë rroba banje.

Neutraliteti lojë

Të kujdeset në mënyrën se si ju i pranishëm veten në faqet e mediave sociale. Ju nuk duan të zbulojnë shumë. Kjo foto budalla nga ju që e doni ku ju jeni duke kaluar jashtë në shtrat mund të ndezë kujtimet e madhe për ju,, por për një datë të mundshme ajo mund të jetë një flamur i madh i kuq. Ju kurrë nuk mund të merrni shans për të shpjeguar se një sjellje të tillë është e mirë në të kaluarën.

Trego personalitetin tuaj online, por të tregojë versionin e filtruar. Ju doni të gjeni një mik që ju pëlqen për të cilët ju me të vërtetë jeni, dhe ju do të keni shumë mundësi për të zbuluar shtresa tuaja shumë. Ju nuk duhet të nxitojnë për të treguar të gjitha aspektet tuaja off në internet.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio