Art Of Flirting

Rifreskimi i fundit: shtator. 25 2020 | 4 min lexuar

Flirting është më shumë se vetëm argëtim është fundamental. Gjithë mbijetesën tonë si një specie varet nga lidhja e njeriut. Nëse ne u ndal flirtim, rënie në dashuri, dhe riprodhuar ne së shpejti do të zhduken. Por edhe pse natyra na ka pajisur me të gjitha pjesët e nevojshme ne kemi nevojë për të shpëtuar veten nga shfarosja, jo të gjithë e di se si të përdorin ato në avantazhin e tyre më të mirë. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur vjen puna për flirtim.

Charlene, një menaxher me një zinxhir të madh të veshjeve, dhe Kira, një fizioterapist, të arritur në klub nate popullor Galapagos në fillim të mjaftueshme për të marrë një sofër në mes të veprimit, me një pamje të mrekullueshme të bar dhe katin e valle. Pretty së shpejti turmat endet në dhe vendi mbush deri. Të dyja gratë janë të veshur fashionably dhe duken si ata i përkasin këtu. Si Charlene bisedimet për Kira, ajo skanon në dhomë dhe fiddles me disa fillesa lirshme të flokëve të saj. Çdo çift i minuta ajo wiggles trupin e saj dhe, nga koha në kohë, vë bërrylat e saj në tryezë dhe mbështetet kokën e saj në duart e saj, pouting dhe duke e bërë sytë në perspektivat meshkuj në bar. Charlene mendon ajo e të qenit sexy, por ajo nuk është e. Ajo e bën atë një shumë njerëz, dy meshkuj dhe femra, bëjnë kur ata janë jashtë në vërdallë: Ajo është konfuze të qenë sexy me të qenë e bukur. Në të vërtetë, veprimet e saj vetëm e bëjnë të saj duket i pasigurt dhe fëminore, duke i dhënë off energji papjekur.
Mendoj, nga ana tjetër, duket gatshëm dhe të përbërë. Shumica e kohës ajo ulet në heshtje, koka e saj ulur ndonjëherë në mënyrë pak, dhe i kushton vëmendje të Charlene. Herë pas here, si ajo sips pijen e saj, sytë e saj do të kolegëve mbi krye të qelqit dhe ajo ngadalë do të marrë në dhomë. Në të vërtetë, në qoftë se keni shikuar nga afër, Kira duket se veprojnë në gjysmë me shpejtësinë e Charlene. Ajo duket të sigurt dhe të sigurt dhe po i jep off rritur-up të energjisë seksuale.

Tani Kira ka njollosur Harvey, një djalë ajo kohët e fundit e pa në një parti, por kurrë nuk u takuan siç duhet. Ajo do të qenë mjaft afër atë mbrëmje të dëgjojnë atë duke folur në lidhje me vela në Bahamas, dhe kishin menduar se ai ishte tërheqës dhe interesant (Kira e do me vela). Dhe tani këtu ai është me disa djem të tjerë, mbështetur mbi bar. Kira mban atë në vizionin e saj periferike dhe pret që ai të kthehet në drejtim të saj.
Sapo ai bën, Kira akuza për tre, justifikime veten, merr deri nga tabela, dhe saunters drejt shkallët deri në ballkon, e drejtë e kaluara Harvey dhe miqtë e tij, hips Subtly valëzim, kokë pak më poshtë. (Pse kokë ulur? Sepse ne njerëzit duket të jenë më të intriguar nga coyness se brashness.) Pastaj sytë Kira-së rregulluar në shenjë saj për një moment të shpejtë të kontaktit. Ai e sheh atë. E dyta ajo e di Harvey ka vënë re atë, ajo duket larg turpërisht. Por, para se Harvey ka kohë për të reaguar, Kira shikimet në atë përsëri, këtë herë duke mbyllur sytë e saj ndonjëherë në mënyrë pak si ajo ofron një aluzion e një buzëqeshje. Harvey merr mesazhin.

Premtim-tërhiqet rutinë është zemra shumë e flirtim. Është përdorur për të krijuar zgjimit.

Çfarë ju vërejtur vetëm është ajo që shkencëtarët e quajnë një premtim-tërhiqet rutinë nga ana e Kira dhe një përgjigje skuqje nga ana e Harvey. Kur vjen puna të drejtë deri në atë, duke krijuar eksitim është e gjitha për tension dhe lirimin, nëse ju jeni duke folur për filmat e frikshme, coasters rul, ose seksualiteti njerëzor. Premtim-tërhiqet rutinë që Kira përdorur në Harvey është zemra shumë e flirtim. Është përdorur nga të dy burrat dhe gratë për të krijuar zgjimit, dhe dinamik i saj është pikërisht ajo që ai thotë se është: duke i dhënë vëmendje, pastaj duke marrë atë larg, pastaj duke i dhënë atë përsëri tension, lirim, tension; kontakt sy, shikoni larg, kontakt sy. Një vështrim nuk do të thotë asgjë, por Kira sauntered në një mënyrë provokative, dha Harvey një vështrim të dytë, dhe buzëqeshi me kokën e saj pak më të ulur për të sugjeruar coyness. E gjithë kjo shton deri në një sinjal pagabueshme të interesit. Burrat dhe gratë në të gjithë botën përdorin këtë rutinë themelore, bazuar në shëtitje e një gruaje apo krekosje e një njeriu, i shoqëruar nga kontaktit sy dhe një buzëqeshje, për të sinjalizuar dhe të ngjall interes në një person tjetër.

Pra Kira ka ofruar në mënyrë të heshtur një ftesë dhe momente më vonë Harvey përgjigjet. Ai vjen deri në shkallët në ballkonin ku ai thjesht mund të shihni Kira duke kërkuar poshtë në katin e valle poshtë. Ai e shikon atë në sy, buzëqesh, dhe prezanton veten. “Një tjetër pije?” Harvey pyet.

“Falënderim, por . . .” Kira buzëqesh dhe përgjigjet, “Unë jam këtu me një mik dhe ne jemi duke festuar promovimin e saj, kështu që unë me të vërtetë duhet të kthehet në të.”
“Mirë,” Përgjigje Harvey, “Ju mund të ftojë mua për të festuar me ju. Në të vërtetë, Unë do të jenë të lumtur për të blerë disa shampanjë. Është gjithmonë mirë që të ketë një justifikim të vërtetë për të blerë me flluska.” Ai grins.

Edhe pse Kira di se Charlene nuk do mend nëse Harvey u bashkua me ta, thotë ajo, “Kjo është shumë bujar prej jush, por ne premtuar vetes një vajzat’ natë jashtë. Ju e dini, arrijë deri në sende personale.” Ajo anon kokën e saj, duke kërkuar deri në atë kohë të shkurtër, pastaj shikimet larg.
Harvey pyet, “Si për nesër pastaj të njëjtën kohë, njëjti vend, apo njëjtën kohë, vend i ndryshëm, ose . . . ?”

Kira qesh. “Më vjen keq, Unë nuk jam nesër falas. Por në qoftë se ju më jepni numrin tuaj, Unë do të ju quaj pasi unë të shikoni në orarin tim. Unë jam i sigurt se ne mund të bëjmë diçka në një pikë.”
E vërteta është, Kira di se Charlene nuk do të kujdesit në qoftë se ajo kaloi pak më shumë kohë me Harvey. Në mënyrë të ngjashme, ajo nuk është se i zënë natë më pas të gjitha ajo ka planifikuar është lavanderi. Çfarë Kira është duke bërë është duke përdorur parimin e njohur universalisht e mungesës si pjesë e strategjisë së saj flirtim.

Parimi i pamjaftueshmëri:

Si të Bëni Yourself Më shumë intriguese
Si një rregull i përgjithshëm, qeniet njerëzore duan më shumë për atë që ata nuk mund të ketë, kështu një mënyrë e thjeshtë për të rritur dëshirën tuaj kur flirtim është që të përdorin parimin e pamjaftueshmërisë. Ideja është që të japë përshtypjen se ju jeni popullor dhe në kërkesë.
Po, njerëz (dhe madje edhe kompanitë) përdorin këtë dredhi gjithë kohës, por reagimi ynë për të është aq instinktive që nuk kemi të ndaluar në rënie për të. Për shembull, të gjithë e dinë se kjo është tejet e vështirë për të marrë rezervimet në restorantet më të mira, por kjo nuk është domosdoshmërisht sepse të gjitha tabelat janë të rezervuar të vërtetë deri. Në mënyrë të ngjashme, designers modës janë shumë të veçantë në lidhje ku linjat e tyre janë të tregtohet, dhe e tyre tags çmimeve të larta të shërbejë për të përjashtuar më blerësit. Kur radio, televizion, dhe reklamuesit shtypura na bombardoj me deklarata si “Ndërsa furnizimet e fundit,” “Limit dy për klient,” “Edicioni i kufizuar,” dhe “Oferta e mirë vetëm deri të dielën,” ata janë duke punuar parimin e pamjaftueshmërisë.
Duke punuar parimin e pamjaftueshmërisë

Si do të duke përfituar nga kjo ndihmë parimit të bëjë dikush bie në dashuri me ju? By rriti tuaj “vlerë” në fazat e hershme të një marrëdhënie, duke e bërë të duket e rrallë, i çmuar, dhe vlerë ndjek.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio