Shmangni Gënjeshtarët

Rifreskimi i fundit: Jan. 19 2020 | 5 min lexuar

Kur unë parë filloi internet dating, Unë kam qenë një drejtor të marketingut për një nga firmat më të mëdha të Milwaukee-së ndërtimit, Unë shkova në shkollë me kohë të plotë, dhe unë isha duke punuar në botimin e një libri me poezi. Dhe ende, Unë veten, pse nuk e kishte kam takuar personin e duhur ende? Ajo kurrë filluar në mua se i çmendur im, Orari i harbuar ndoshta mund të jetë arsyeja.

I kontaktuar Internet takim si një projekt tjetër të punës. Së shpejti unë u emailing dhe takim djema të reja mbi një bazë shumë të shpeshta. Sigurisht, Unë gjithmonë u takuan ato diku i përshtatshëm dhe i shpejtë, një dyqan kafeje si vendin tim të preferuar. Unë mund të pop në, chat për një orë (e cila ishte gjithmonë rregull im personal) dhe pastaj të jetë në rrugën time. Ajo ishte thjesht një tjetër takim I kontrolluar mendërisht off listën time gjithnjë në rritje i të-do-së.

Dhe i sigurt, djalë të rastit do të rrok sepse unë do të duhet për riskedulimin datat tona… dhe riskedulimin… dhe pastaj nganjëherë, anuloj. Por hej, Unë i realizuar artistikisht, në qoftë se ai nuk mund të kuptojnë se unë jam një vajzë i zënë me një jetë të mi atëherë ai nuk ishte me vlerë kripë e tij. E drejtë?

Kjo nuk ishte deri sa unë kishte takuar një njeri përmes emailit, i cili ishte pak më i vjetër se mua, me fëmijët dhe një biznes ai filloi lart dhe kishte zgjeruar kohët e fundit. Ai dukej i zgjuar dhe interesante dhe unë u intriguar nga emailet e tij. Më në fund erdhi dita kur ne kemi rënë dakord për të përmbushur. I planifikuar datën në kalendarin tim për javën e ardhshme, por si data afruar kuptova nuk kishte asnjë mënyrë unë do të jetë në gjendje për të bërë kohë për ta thërrasë dhe të anuloj. Ai ishte i mëshirshëm dhe ne kemi vazhduar për të folur në telefon, çdo herë kam qenë në ankth për të marrë atë jashtë vijës sepse unë i realizuar artistikisht unë do të duhet kohë për të marrë të dini atë një herë u takuam. Ne planifikuar një datë tjetër dhe unë kam për të anulluar që ishte gjithashtu dhe një propozim minutën e fundit kishte popped up në mirësjellje time tavolinë të paaftë-me-ju lutem shefit tim.

Më vjen turp të them unë riplanifikuar data tri herë tanë më shumë. Pastaj në fund, më në fund nja dy javë më vonë unë e takova e drejtë para Krishtlindjeve. I kishte marrë pushim të punës, por ishte duke shkuar në për të "kapur dorë’ në dokumentet minutën e fundit. I ranë dakord për ta takuar për një filxhan kafe të shpejtë në rrugën time në.

Ai ishte i bukur dhe funny dhe unë i pëlqente atë menjëherë. Pastaj ai tha diçka që më bëri të ndaluar në gjurmët e mia, gjilpërë me zë të lartë screeching off fonogram të jetës sime të zënë.


Unë një herë e bëri një nënshkrimi libër në Barnes Noble dhe u përshëndet me këtë hapje nga një grua fiftiesh redheaded. “Çfarë është me të gjithë ata që qëndrojnë në internet?”. Ka pasur disa të qeshura, dhe disa duartrokitje si dhe. Unë nuk ishte i habitur fare me pyetjen, sepse në qoftë se unë do të flasim në një dhomë prej njëzet e pesë burrash, ata do të pa dyshim të kërkojë të njëjtën pyetje rreth gruas.


Përgjigja ime pat në këto situata është që të bëjnë të pamundurën të theksohet se me gënjeshtarëve pa injoruar sjelljen e tyre. Le të mendojmë: Pse njerëzit gënjejnë? 1) Për shkak se ata janë të pasigurt dhe 2) Sepse ata e dinë se nëse ata them të vërtetën, ata nuk do të marrin edhe datën. Shumë e drejtpërdrejtë, e drejtë? Jo për gratë në këtë audiencë. Në të vërtetë, jo vetëm që ata të ngrihet në krahasimin gënjeshtra meshkuj (keq) të gënjeshtrave femra (jo aq i keq), por ata këmbëngulën se kjo është pacivilizuar për një njeri për të pyetur për moshën e vërtetë e një gruaje.

Dëgjoj. Unë nuk mund të ndalet gënjeshtrat, por unë shpresoj për të ndaluar hipokrizinë. Gënjeshtarët dënuar gënjeshtarë dhe veçanërisht kur ata bushtër për mua në partitë koktej dhe është veçanërisht e rraskapitëse.

Pra, le të hedhin jashtë disa çështje të përbashkëta dhe të përpiqet për të kuptuar pse gënjeshtrat gënjeshtar.

Nëse ju jeni një djalë i 5'5 dhe 80% e grave të shkurtër nuk do të dalë me ju, ju thonë se ju jeni 5'8′ dhe shpresoj bukuri juaj kapërcen gënjeshtër. Ajo nuk e bën, por ju shpresoj që të bëjë.

Nëse ju jeni një 175 grua lb, ju mund të telefononi veten 'firmë dhe dinjitoz ". Po, 'disa paund shtesë’ apo edhe 'i madh’ do të jetë pak më i saktë, por ju rrinë me përshkrimin tuaj sepse djemtë më nuk do të përgjigjet për të vërtetën. Kur ju i përmbushni, ju përpiqeni të injorojë që duken zhgënjyer ai ju jep, sepse ju jeni të paktën duke marrë shtënë tuaj të drejtë, e drejtë?

Dhe kush mund të fajësojnë një të ri-në-zemër 61 vit burrë i vjetër apo një rinor 44 vit grua e vjetër për tweaking të vërtetën një fëmijë? Ata e dinë se për shkak të rrethanave përtej kontrollit të tyre, ata janë off një shumë të radarëve të njerëzve. Kështu ata gënjeshtër pak dhe ose një shumë – të mbeten të dukshme për daters tjera online atje. Unë nuk jam duke thënë se është e drejtë. Unë jam vetëm duke thënë se kjo ndodh.

Nga vetë natyra e këtij të mesme dhe të njerëzve të vetme korrespondon me kompjuterin përpara takimit dhe një përqindje të mirë të tyre nuk do të jetë plotësisht i ardhshëm. Ajo ka kuptim. Çfarë përqindje prej nesh janë të pasigurt? Çfarë përqindje prej nesh nuk arrijnë të përmbushin kriteret për të tjerët’ listat kontrolluese mendore? Çfarë përqindje prej nesh janë të zgjuar të mjaftueshme për të dini se një i ndershëm 63 vit grua e vjetër mbipeshë nuk i plotëson listat kontrolluese shumica e burrave, cila është arsyeja pse ajo poston atë foto nga gjashtë vjet dhe £ 30 më parë?

Pika ime nuk është se ne duhet të përqafojmë dhe gënjeshtarët në një lloj të përqafim grup, ose falënderoj ata për të na mbajtur në gishtat tonë. Më tepër, ne duhet të përpiqet për të kuptuar dhe të pranojnë faktin se kjo sjellje do të ndodhë dhe si të sigurt si gonna mallkim Ozzy-së, ose gonna të J.Lo-së të divorcuar. Getting zemëruar zgjidh asgjë dhe gjithçka që bën është të bëjnë të tingëllojë e hidhur dhe e paarsyeshme, dy tipare që asnjëherë nuk kanë marrë askënd kudo.

Por, pasi që ne nuk mund të ndalet gënjeshtarët, këtu janë disa masa që ju mund të merrni në përpjekje për të shmangur ato:

1) Pyesni për më shumë fotografi. Unë nuk e di se sa herë unë kam për të parë të shtëna kokë që duken si Natalie Portman, vetëm për të zbuluar se ajo është e Natalie i shëndoshë në jetën e vërtetë, por unë kam mësuar mësimin tim. Në qoftë se unë mund të dërgoni fotot shtesë prej meje merret brenda vitit të fundit, atëherë nuk ka asnjë justifikim për dikë tjetër jo të kenë ato, si dhe.

2) Konsiderojnë cilësinë e fotografive. Film dhe veshje duket e ndryshme se ajo e bëri dhjetë vjet më parë. Hairstyles të ndryshme, modelet e ndryshme, paleta ngjyra të ndryshme. Nëse një foto duket datë, person shumë i mirë mund të jetë fshehur diçka.

3) Konsideroni përbërjen e fotografive. Really mbyll foto dhe asnjë fotografi të tjera mbështetëse? Dikush nuk është e kënaqur me trupin e tij / saj. Vetëm shoh dikë nga gjoksi deri? E njëjta gjë. Veshja gjithë e zezë, varrosur prapa shokët, ose penguar nga një fier madh? Ai person është i fshehur, me arsye të mirë.

4) Mendoni logjikisht. Ju nuk doni të theksoj fizik, ose për profilin it ose në telefon, por nëse diçka nuk do të shtoni deri, të bëjë një shënim të saj. Një djalosh i cili e quan veten 'grabitur’ por nuk bëjnë asgjë atletike nuk është e thënë të vërtetën. Same me grua që pretendon ajo është 39 por ka dy grandkids.

Unë do të shkoj në arkiv dhe të thonë se kjo është në rregull për dikë që të gënjejë për moshën e tij / saj VETËM nëse personi pranon vërteta më vonë në profil. Shtrirë për të bërë veten të duket në kritere arbitrare të ngushta e kërkimit të njerëzve është shumë larg nga të gënjyer me qëllim të mashtrimit.

Getting çmendur në gënjeshtarëve është gjithashtu d'classe. Unë kam biseduar me disa djem që ishin aq të zemëruar në duke u gënjyer se ata vepruan turpëruese. Njëri i tha off një grua që të rruhet tre vjet jashtë moshën e saj. Tjetër u kthye dhe LËNË gruan që nuk jetojnë deri në foton e saj. Mua, kjo është dy gabimet që dështojnë për të bërë një të drejtë. Gënjeshtar i dehur, dhe do të paguajnë për shkak se ajo nuk do të marrë një datë të dytë, por se ka arsye për të mbresë e saj për jetën.

Nëse dikush ju mashtron me një foto, të jetë një akt klasë nga jo vetëm të qenë i dhembshur, por duke mos gënjyer veten. Duke thënë të vërtetën, ju keni bërë të gjitha që dikush ndoshta mund të bëjmë për të pastruar të gjithë në internet skenën takim.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio