Mund Pet Alergjia dhe Dating bashkëjetoj?

Rifreskimi i fundit: Jan. 12 2021 | 2 min lexuar

Kështu, ju keni gjetur dikë që ju doni të merrni të dini më mirë. Kur ju flisni me ta, nëse në person apo online, ka një buzëqeshje në fytyrën tuaj. You feel that things couldn’t get any better than they are, dhe pastaj ju mësojnë se ata kanë një kafshë që ju jeni alergjik ndaj. Çfarë është një person për të bërë? A do të duhet të heqin dorë nga marrëdhëniet për shkak të alergji tuaj? A ka alternativa për të mos shohim personin përsëri? Për shumicën e njerëzve, ka.

Së pari dhe më kryesorja, le personi e di që ju keni një alergji. Kjo është thelbësore që të ketë një marrëdhënie të hapur dhe të ndershme (për të filluar me), dhe gjithashtu ato mund të jenë në gjendje për të pakësuar reagimin që ju keni. Si mund ata e bëjnë këtë? Ata mund të bëni të sigurtë që ata janë të veshur me rroba të freskëta para datës tuaj (që nuk ka ndërveprim me kafshë pasi ata u veshur). Përveç kësaj, ata mund të kenë një furçë garzë apo diçka të ngjashme për të përdorur pas ata arrijnë për datën tuaj (if their pet rides in the car and there is a transfer from the car to their clothes).

Zona e ardhshme e fokusit është të dimë peshën e alergji tuaj. A mund të marrë një ilaç alergji OTC dhe të jetë në gjendje për të trajtuar në mbrëmje? Apo do të keni një reagim të ashpër që do të kërkojë një EpiPen? Për ata që kërkojnë një EpiPen, ju do të duhet të vlerësojnë marrëdhënien në një nivel më të madhe, because literally, your health is at risk. Për të tjerët, ju vetëm mund të bëni të sigurtë që ju të marrë ilaçin tuaj alergji para se të bëhet së bashku me ta, dhe pastaj të monitoruar reagimin tuaj si nata vazhdon.

Nëse ju kaloni kohë mbi vendin e tyre, ata mund të krijuar një dhomë ku manar nuk lejohet. Si një shtresë e shtuar e mbrojtjes, ata mund të kenë një makinë filtrim running për të mbajtur alergeneve nga ajri. Ka shumë produkte që janë në treg për të sëmurë alergji. Këto produkte do të zvogëlojë sasinë e inat në ajër, ose të punojnë si një pengesë për të mbajtur alergeneve nga hyrja në hapësirën e caktuar.

Për shumicën e sufferers alergji, ata tashmë do të kenë këto ekstra me ta, por kjo nuk do të dëmtojë të përsëritur ato. Sigurohuni që ju gjithmonë keni indet në dorë. Nëse ju keni alergji që shkaktojnë itchy, sytë e përlotur dhe më shumë, ju mund të ndihen më pak tërheqëse për datën tuaj nëse hundë juaj është vazhdimisht vrapojnë ose duket sikur ju keni qenë të qarë. Ju mund të keni disa sy alergji bie me ju si. This will not only help flush the allergens from your eyes but will also help with the redness and irritation that will be present.

A alergji tuaj të shkaktojë që të kolliteni? Shurup për kollën dhe lozenges fyt janë thelbësore për të pasur një datë stres të reduktuar. How many times have you gotten a tickle in your throat and the more you cough the drier your throat gets? Disa lozenges apo edhe candies vështirë mund të shtoni lagështi vetëm të mjaftueshme për të marrë gudulis larg dhe pallto fytin tuaj kështu që ju mund të përqendrohen në datën tuaj.

Me hapur, komunikimi i sinqertë dhe një përgatitje pak, ju ende mund të ketë një marrëdhënie të kënaqshme edhe pse ju keni një alergji në kafshët e tyre.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio