Ju mund të gjeni True Love Online?

Rifreskimi i fundit: tetor. 21 2020 | 3 min lexuar

Vetëm dhjetë vjet më parë online takim ishte praktikisht i padëgjuar, dhe ata që e dinë për të menduar se kjo ishte një fenomen i çuditshëm për të vërtetë 'atje' llojeve apo për njerëz të dëshpëruar që nuk do të mund të marrë një datë në "mënyrë normale '.

Sa herë kanë ndryshuar! Online Dating është normë tani për të zënë, njerëz të karrierës me mendje, megjithatë kjo nuk është vetëm njerëz të zënë të cilët janë rritur në takim online tren – oh jo! Gjithkush nga veja derë të ardhshëm në Uncle Sam tuaj duket të jetë në të! I vjetër dhe i ri, burrat dhe grua nga të gjitha sferat e jetës, Fetë, gara dhe prejardhje po e bëjnë këtë. Online Dating ka ndryshuar nga diçka që vetëm 'zemrat vetmuar' do ta konsideronte, të bëhet një mënyrë seriozisht rrjedhë deri më sot. Edhe e bukur, njerëzit e suksesshëm janë duke bërë atë, e drejtë së bashku me të gjithë të tjerët! Sepse ne të gjithë e kuptuan se sa i përshtatshëm është! Në këtë epokë në internet kjo ishte një progresion natyrore.

Pra cilat janë të mirat dhe të këqijat e takim online dhe mund të vërtetë të presin për të gjetur dashurinë e vërtetë në këtë mënyrë?

E pra disa nga pro janë të dukshme. Ju merrni qasje në shumë njerëz më shumë se ju do të jetë në gjendje për të përmbushur me takim në ndonjë nga mënyrat tradicionale. E megjithatë kjo mund të vijë me një goditje në bisht, që do të thotë se ka shumë njerëz të cilët do të jenë në gjendje të gjeni ju që ju nuk mund zakonisht të doja të lidheni me. Gjithashtu ka një sasi të caktuar të 'qarkullim të shpejtë' që mund të ndodhë me online takim, që në qoftë se ju nuk janë të përgatitur për të, mund të lënë një person ndjenjë mjaft të disheartened.

Çfarë mund të thotë me "qarkullim të shpejtë '? E pra ju mund të jetë duke folur me dikë një ditë, vetëm që të ketë ato plotësisht zhduken off radar tjetër. Kjo është krejt e zakonshme. Ju do të dërgojë e-mail që kurrë nuk merrni përgjigjur dhe ka të ngjarë që ju do të keni disa ju kurrë nuk përgjigjeni ose. Është shumë më pak personale se disa nga mënyrat tradicionale të takim dhe kjo pengon disa njerëz. Unë kam vënë re se kjo duket të goditur gjeneratën e vjetër e vështirë, si ato janë përdorur për praktikat më të sjellshëm e tradicionale takim, ku për shembull ju do të tregoni dikush në qoftë se ju nuk doni të datës ato përsëri, dhe vetëm ajo nuk është si ajo internet (edhe në qoftë se ne mendojmë se duhet të jetë).

Megjithatë në qoftë se ju mund të pranoni këto nuanca të vogla, Unë mendoj se kjo mund të jetë një mjet i madh për lidhjen me njerëz, dhe po madje për të gjetur dashurinë.

Sigurisht, nuk është diçka pak më pak romantike dhe më shumë 'formale' për të komunikuar me e-mail, megjithatë kjo mund të jetë një lëvizje për të parë se çfarë e-mail që ju të merrni dhe të bisedojnë me interesa të mundshme të dashurisë. Dhe sigurisht, nëse ju merrni në 'personalisht' fazën aktuale dating, romancë mund të shfaqë më lehtë pastaj.

Ju gjithashtu duhet të jenë të përgatitur për faktin se ju ndoshta do të takohet shumë njerëz që ju nuk do të bjerë në dashuri me – në të vërtetë ju nuk mund edhe si ata! Dikush mund të postoj një profil të madhe, por kur ju të përmbushur ato në botën e vërtetë lidhja thjesht nuk është atje. Gjithashtu ki kujdes, sepse ka disa të përhershme në internet, njerëz që nuk janë të vërteta dhe janë vetëm jashtë në përpjekje për të scam tuaj për të holla ose personale detajet. Ka nuk janë shumë të zakonshme në përvojën time, por ata janë atje në përzierje. Ka edhe njerëz të cilët janë vetëm "duke pasur fun ', njerëz të cilët janë në internet në kërkim për seks, dhe madje edhe disa njerëz të cilët janë të martuar. Megjithatë në qoftë se ju mund të trajtojë këtë dhe nuk merrni de-motivuar, atëherë ju me siguri mund takohen në internet dikë që është i përsosur për ju, dhe të cilin sapo ju të takohen në jetën reale, ju mund të ndajnë dashurinë e vërtetë me. Unë e di nga shumë çifte të suksesshme që e kanë takuar në këtë mënyrë.

Vetëm mos harroni edhe pse, deri sa të keni arritur ata personalisht kjo nuk është e vërtetë.

Kështu Jeta Real = Real Dashuria.

Dhe kjo është vetëm një herë ju merrni atë linjë dhe në jetën e vërtetë se një lidhje e vërtetë mund të zhvillohet në një marrëdhënie të dashur.

Have fun!


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio