Data My Pet Dating Siguria

Rifreskimi i fundit: Jan. 13 2021 | 3 min lexuar

Online Dating Këshilla Safety Tips

Online Dating mund të jetë një përvojë më të sigurt se sa tradicionale takim. Kjo ju jep një fushë më të gjerë të zgjedhjes dhe mund të mbetet në një distancë deri sa të jeni gati për të përmbushur.

Nëse ju nuk e kam provuar atë para ose në qoftë se jeni të shqetësuar nga ndonjë histori që mund të keni dëgjuar, këtu janë disa këshilla për të merrni ju takim online në mënyrë të sigurtë:

 • Besim instinktet tuaja. Nëse diçka nuk ndjehen të drejtë, pse të marrë një shans. shkëput gracefully, nëse kjo nuk funksionon, vetëm shkëput.
 • Mbani atë të vërtetë. Të jetë aq i sinqertë si ju mund të kur të krijuar profilin tuaj, ju nuk do të duan të jenë të mashtruar kështu që nuk mashtrojnë askënd. Është gjithashtu shumë e vështirë për të pretendojë se ju jeni 6'2″ kur ju jeni me të vërtetë 5'6″!
 • Posto një foto, por sigurohuni që ju nuk mund të identifikojë familjen tuaj, miq, shtëpi apo makinë në të.
 • Mbajnë nën kontroll. A nuk heqë dorë nga asnjë informacion personal shumë shpejt ose post personal pa e ditur saktësisht se kush ju jeni duke i dhënë atë për të.
 • Mbroni identitetin tuaj. Përdorni një vend si yni që fsheh mail adresën tuaj dhe informacionin e kontaktit tuaj.
 • Shmangni çdo bisedë e financave shumë lehtë. Nuk ka asnjë arsye pse ju duhet ndonjëherë të zbulojë çdo informacion financiar në internet.
 • A nuk do të joshur nga kërkesa për ndihmë financiare, nëse dikush ju kërkon të holla edhe në qoftë se ju keni ndërtuar një marrëdhënie mirëbesimi me ta, ata janë pothuajse me siguri një scammer.
 • Mos të jetë nën presion në dhënien e çdo informacion ose fotografitë që ju nuk dëshironi për të dhe sidomos në takimin e parë të jeni gati.
 • Nëse jeni të pasigurt, kërkoni për një fotografi të kohëve të fundit të cilët ju jeni duke folur për.
 • Mendoni se çfarë ju shkruani në profilin tuaj dhe kur të biseduar. A do të përcjellë tonin e duhur dhe qëllimin?
 • Të jetë i kujdesshëm e të gjithë ata që deklaron dashurinë e tyre pavdekshme për ju, veçanërisht në qoftë se ju kurrë nuk kam takuar ata.
 • Kur të jeni gati për të përmbushur, shikoni këshillat tona në-personi takim sigurisë poshtë

In-Person Dating Siguria Këshilla

Dil me dikë nëpërmjet një shërbim online të tilla si e jona është një përvojë e sigurt, por me rush e eksitim ndonjëherë është e lehtë të harrosh për ta mbajtur atë në këtë mënyrë.

Ju mendoni se ju keni takuar datën internet e ëndrrave tuaja ose ndoshta ju jeni vetëm kurioz, por ju keni rënë dakord për të përmbushur. Ju mund të jetë një dater veteran apo ndoshta kthehen në takim, pas një marrëdhënie ka përfunduar, por këtu janë disa fjalë të shpejtë të këshilla për takim up:

 • Mos merrni shtyrë në një datë dhe me siguri nuk japin mbi të dhënat tuaja personale kontaktit nëse nuk janë të kënaqur për të bërë këtë. Asnjëherë mos jepni shtëpi ose zyre të adresën nëse nuk janë plotësisht të sigurt se ju e dini dhe mund të besimit datën tuaj.
 • Shmangni të gjithë ata që flet për seksin apo financat para se ju keni takuar edhe ato. Të jetë i kujdesshëm e të gjithë ata që deklaron dashurinë e pavdekshme për ju shumë lehtë.
 • Kur jeni takuar për ato pak datat e para, zgjidhni një vend neutral publik që është e lehtë të arritshme për ju të dy dhe është brenda pamje dhe dëgjimit distanca e njerëzve të tjerë.
 • Tregoni dikush që ju besoni që ju po takohen, ku po shkon dhe çfarë kohë keni ndërmend të jetë atje. Nëse planet tuaja të ndryshojë mos harroni që të sigurojë një përditësim.
 • Organizoni me dikë për të "kontrolluar në’ në intervale të rregullta dhe të ketë një mënyrë të koduar e duke u thënë atyre se si ajo do, veçanërisht në qoftë se keni nevojë për ndihmë.
 • Besim instinktet tuaja, në qoftë se ju mendoni se diçka është e gabuar, ju duhet të me edukatë të bëjë një justifikim dhe të lënë.
 • Nuk mbështetet në datën tuaj për transport ose nga vendi juaj e takimit, sidomos në plan shtëpinë tuaj udhëtim në rast se keni nevojë për të lënë papritur. Kanë një numër taksi dobishëm në qoftë se keni nevojë për një të tillë.
 • Në qoftë se ju keni për të shkuar në shtëpi së bashku në një taksi, përpiqen për të rënë off e fundit, por të paktën mos treguar datën tuaj saktësisht ku jetoni.
 • Kini kujdes me alkoolin në mënyrë që ju të mbani lajthis tuaj për ju. Nëse ju mendoni se ushqimi juaj ose pije ka qenë e ngatërruar, atëherë nuk e konsumojnë atë.
 • Sigurohuni që ju keni një telefon plotësisht e ngarkuar në minutën e mjaftueshme.
 • Respekti që data juaj mund të ketë të njëjtat shqetësime dhe nuk do të shtyjë ata në duke bërë çdo gjë që ata nuk janë të kënaqur me.

Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio