Dating – A Ju sabotim Yourself?

Rifreskimi i fundit: Jan. 13 2021 | 5 min lexuar

"Unë e urrej takim" është një koment që unë dëgjoj nga gratë klientët e mi të gjithë shumë shpesh. Ky qëndrim negativ ndaj takim është një nga arsyet kryesore që gratë e vetme mund të qëndrojnë 'mbërthyer' dhe i vetëm për kaq shumë kohë. Shumica e grave unë vijnë të gjithë në qasjen time praktikë stërvitje takim me plotësisht të vendosur të gabuar mendje, që do të thotë se mënyra ata qasja takim në të vërtetë sabotages shanset e tyre për përmbushjen partnerin e tyre të jetës.

E megjithatë ky qëndrim është krejtësisht e kuptueshme. Ne kemi qenë të gjithë atje, 'Detyruar' veten për të marrë në lojë, nënshkrimin e deri në faqet online takim, trawling përmes mesazheve që nganjëherë të bëjë zvarritje të lëkurës, shumë shpesh nga burrat e martuar dhe undesirables tjera, dhe përfundimisht duke i dhënë dikujt një shans sepse ai duket bukur. Making kontakt, biseduar prapa dhe përpara, ndoshta edhe fillimi për të marrë një dridhje e eksitim - ai duket i bukur, ai është mjaft i mirë në kërkim në fotot dhe ka një lidhje të caktuar. Pra, ju organizoni një takim. Ju jeni nervoz, ju shpenzuar shumë kohë dhe energji duke u përgatitur, ju pyes veten në qoftë se ju jeni duke bërë një gabim, por ju bëjë përpjekje, tërheq mbi pallton tuaj, shkojnë jashtë në të ftohtë dhe të udhëtojë në kudo (mjaft shpesh disa orë edhe) për të përmbushur datën tuaj. Keni ndjenja ngacmuar tani, në fund të fundit ai mund të jetë 'një'.

Dhe pastaj ju shohin atë! Zemra juaj bie sepse ai duket asgjë si foto të tij, në fakt ai është më 'Shrek' se 'Becks'. Ai është dy inç më të shkurtër se ai tha se ishte i, dhe ato fotografi janë marrë padyshim disa vite më parë duke gjykuar nga pesha shtesë dhe mungesa e veçantë e flokëve! Megjithatë ju dobët të zgjidhur për të "provoni" për t'i dhënë atij një shans, Unë do të thotë se ju erdhën të gjithë rrugën këtu! Nuk ka të bëjë sa më shumë magnetizëm si ju do të ndiheni me një lakër e lagur dhe ju menjëherë të fillojnë planifikimin shpëtojnë tuaj. Por ju nuk doni të jetë i vrazhdë, që kështu të ulen nëpër një orë agonizing e vështirë, bisedë sjellshëm për asgjë më shumë, dhe gjatë gjithë kohës që ju jeni vetëm kruhet për të marrë larg. Lidhja që ishte atje në internet është askund për t'u parë dhe ju jeni të qartë të dy ndjenja të pakëndshme. Si ju lënë në shi ju pyes veten pse ju shpenzuar kohë, të holla dhe përpjekje për të ardhur në një datë tjetër dhe ju kreu ndjenjë shtëpi zhgënjyer dhe madje ngulitur më shumë në mënyrë të vendosur në besimin se ekziston vetëm nuk ka ndonjë burra të mirë atje për ju! Është jo gratë çudi të merrni ngopur.

Dating mund të jetë frustruese dhe kjo është e lehtë për të marrë të demotivuar. Ajo mund të ndjehen kullues dhe madje wrenching zemër për të shkuar në një varg datash me njerëzit që ju mendoni që nuk ka shkëndijë me, dhe kanë shpresat tuaja të takimit një partner thye përsëri dhe përsëri. Ekziston rreziku i Burnout kur ju bëni një shumë të takim dhe disa gra mund të bëhet shumë cinik dhe madje i lodhur. Kjo nuk do të ndihmojë gjendjen tuaj në të gjitha sepse kur ajo është në këtë mënyrë, një grua e vetme mund të lehtë të humbasë Z. drejta e saj krejt kur ai ka ardhur së bashku.

A e dini se shumica e grave nuk në të vërtetë dashuroj njeriun që ata më vonë shkojnë në të martohen kur ata së pari të përmbushë atë? Interesant! Një studim i kohëve të fundit në The Daily News vlerëson se rreth 22% e çifteve të takohet me punë. Kjo nuk është rastësi – kjo është për shkak se tërheqja është e lejuar për të ndërtuar të natyrshme, me kalimin e kohës. Dhe në shumicën e rasteve ai është shpesh dikush që ju kurrë nuk do të kishte dhënë një shans për të në qoftë se ju kishte takuar atë në internet, diçka të mbajnë në mend si ju jeni duke kërkuar mes ndeshjet tuaja.

Pra, çfarë duhet të bëjmë atëherë për të ndryshuar këtë ndjenjë negative për takim?

E pra në fakt një ndryshim i thjeshtë në perspektivë është gjithçka që është e nevojshme për të transformuar gjithë përvojën e takim e për veten tuaj në mënyrë që ju në fakt mund të filloni duke shijuar atë, dhe ju mund të telefononi në njeriun tuaj shumë më shpejt. Nëse gratë mund të filloni të lexoni takim si "praktikë fun"Ata do të kenë shumë më shumë sukses, dhe gjithashtu ata do të gëzojnë procesin shumë më tepër. Pra, çfarë saktësisht ka 'praktikë fun'Do të thotë?

Këto TIPS TOP do të ju tregojnë se si të përdorin 'praktikë fun ' Qasja për sukses.

1. Drop axhendën.

A nuk mendojnë për atë si një partner potencial të jetës, në vend që vetëm të jetë i pranishëm në këtë moment me këtë person të ri dhe të jetë kurioz rreth tij. Është vetëm një datë – nuk ka asnjë premtim i një marrëdhënie apo martesë - kjo është vetëm një kafe, ose një shëtitje apo çkado që bëni së bashku. Përfitimet këtu janë të dyfishta, së pari ajo do të marrë të gjithë presionin e jashtë në mënyrë që ju mund të dyja të relaksoheni, dhe ai do të ndjehen se. Shumica e njerëzve të mirë janë nervoz në një datë të parë dhe nuk e paraqesin veten në të mirën e tyre, megjithatë kjo do të ndihmojë të vënë atë në lehtësi. Së dyti ju të merrni për të praktikuar të qenë rreth njerëzve të cilët si ju, që do të thotë se vetë për veten tuaj shkon deri, dhe kur 'njeri tuaj' ka treguar deri ju jeni gati për të, sepse ju janë bërë "një natyrore '.

2. Mbani datat fillestare shumë e shkurtër.

Mos pranoni datat darkë për disa datat e para, sepse ata janë shumë të gjata për të shpenzuar me dikë që nuk e dini. Një orë çdo kohë mjaft për të shpenzuar në të parë disa takimeve. Shkurtër dhe me ndikim është ajo që ne jemi duke shkuar për këtu. Kjo do të ndihmojë të parandaluar Burnout edhe ndërsa ju jeni takim disa njerëz në një herë në fillim.

3. A nuk komunikojnë online me njerëzit që jetojnë shumë larg nga ju.

Kjo kursen një shumë energji dhe dhimbje. Keni një rregull të vetëm datën njerëzit që janë vendor për ju (brenda majat në distancë të udhëtimit një orë). Shumica e faqet online kanë një tipar ku ju mund të përsosin rezultatet e kërkimit për të vetëm të përfshijë njerëz brenda një distancë të caktuar. Mos harroni ju nuk mund të vërtetë e di dikush deri sa ju të përmbushur ato në person, kështu që nuk është shpesh një internet lidhje që thjesht nuk është aty kur ju të takohen ballë për ballë. Unë gjithashtu mbrojnë njeriun udhëtonte gruas për datat.

4. Relax dhe gëzojnë datën. Have FUN!

Ruhem – kjo nuk do të thotë të pini një truckload e alkoolit! Edhe pse unë e kuptoj pse njerëzit si një pije në një datë të parë ajo është më mirë që të përmbahet tërësisht apo rrinë në vetëm një të tillë në datën e parë kështu që ju me të vërtetë mund të qëndrojnë të kryesuar qartë dhe të shohim se si ju ndjeheni në këtë datë, pa alkool i dhënë gjëra të një ngjyrë rozë. Në vend të parë nëse ju mund të gjeni diçka interesante rreth tij, të gjithë ka diçka!

5. Jepini atij një shans.

Kjo do të thotë se ai merr një datë të dytë, po t'i kërkojë një, me kusht që ju të ndjehen të sigurt me të. Ju jepni atij këtë shans edhe sikur ju nuk do të ndjehen të tërhequr tek ai. Po REALLY! Kjo është një pjesë e rëndësishme e procesit, veçanërisht për gratë që kanë një model të marrëdhënieve të këqija dhe burrave picking që nuk janë të mirë për ta.

6. Le të të çojë

Kjo është e gjitha pjesë e qasjes së përgjithshme time për gratë që janë duke kërkuar një marrëdhënie të lumtur. Kështu që do të thotë se ai do të jetë ai për të kërkuar për një datë të dytë, në qoftë se ka për të qenë një. Unë gjithashtu avokat që ai paguan për shkak se kjo ndihmon të ngritur marrëdhënie dinamike të saktë, edhe pse unë të kuptojë se kjo është e diskutueshme për disa njerëz. Zonja ju duan të jenë romantike e drejtë?

7. Praktika ndershmëri të plotë për mënyrën se si ju ndjeheni.

Kur ju jeni në datat me këtyre njerëzve ju jeni të sinqertë dhe ju them se si ndjeheni, edhe nëse kjo është e vështirë për ta bërë këtë në fillim. Pra, në qoftë se ju ndiheni i mërzitur / nervoz / fikur / e interesuar / qef ju mund të shprehë se. Jo në mënyrë të gërnjar, në një mënyrë të hapur dhe të ndershme. Kjo tmerron disa gra, dhe ju do të habiteni se si shumica e njerëzve do të marrë atë në hap i madh të tyre dhe të vlerësojmë ndershmërinë. Plus ajo hap rrugën për të vërtetë, komunikimi i sinqertë, dhe i jep atij reagime cila është një mundësi të artë për të që të përshtateni dhe të rritur lojën e tij për ju (nëse ai mendon se ju jeni me vlerë – që ju jeni).

8. Të jetë i sjellshëm, i interesuar dhe i sjellshëm.

Ju nuk mund të mendoj se ai është njeriu juaj ideal, por ai ka treguar deri për ju dhe është e trajtuar ju në një datë të, dhe që meriton vlerësim.

 

Dating këtë mënyrë jo vetëm që do të ju ndihmojë për të gëzojë atë më shumë, por ajo gjithashtu do të ju ndihmojë për të ndërtuar marrëdhënie të 'muskujve' tuaj, sepse ju do të merrni për të praktikuar të qenë veten (një të fortë, grua femërore) rreth burra të vërtetë. Dhe ndërsa ju jeni duke bërë gjithë këtë njeri tuaj do të shfaqen kur ju paktën presim atë!

Ndiqni këto këshilla të lartë për takim dhe të shohim se si përvojën tuaj takim krejtësisht transformon.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio