Tre Këshilla për Online Dating Suksesi

Rifreskimi i fundit: Jan. 20 2021 | 3 min lexuar

E re në internet skenën takim? Mirë, besoni apo jo, online takim mund të jetë po aq konkurrues, nëse jo më shumë, se tradicionale takim. Mos lejoni që të ju dekurajojnë, megjithatë. Shumë njerëz kanë gjetur një datë, dhe shpesh martesa, përmes shërbimeve online takim. Nuk janë këshilla dhe strategjitë që mund t'ju ndihmojnë të merrni profilin tuaj vënë re mbi konkurrencën tuaj. Këtu janë tre hapa strategjikë ju mund të marrë që mund të japin profili yt pamjen dhe të ndjehen ajo ka nevojë për të tërhequr llojin e njerëzve që ju do të duan për të përmbushur.

Majë 1: Pick Profile Perfect Photo

Foto juaj është një nga faktorët më të rëndësishëm që do të tërheqin njerëzit për profilin tuaj. Së pari dhe më kryesorja, sigurohuni që ju keni një foto të kohëve të fundit. I sigurt se foto e ju në bikini ndërsa në kolegj pranverë pushim prapa në 1995 mund të jetë e bukur, por kur data juaj të ju pret ju për të duken si ju e bëri në kolegj, data juaj do të jetë i zhgënjyer. Kjo mund të krijojnë mosbesim dhe të shkaktojë datën tuaj të ndjehen të mërzitur dhe i mashtruar. Kjo nuk është një gjë e mirë kur duke u përpjekur për të filluar një marrëdhënie.

Edhe, të zgjedhë një foto që do të tregojnë off karakteristika tuaja më të mira. Sigurohuni që ju jeni të veshur një buzëqeshje miqësore, ajo do të jetë shumë më tërheqëse se sa një qëndrim serioz ose, qartë, një vrenjt. Gjithmonë të shmangur fotot ku ju jeni me një person tjetër, ose, më keq akoma, ju keni copëtuar personin tjetër nga fotografinë, vetëm për të lënë pas një krah misterioze. Data juaj mund të ngatërrohet me të cilin personi është në të vërtetë ju ose pyes veten kush Armi ìmysterious takon.

Majë 2: Përdorni emrin e përdoruesit për të Reveal juaj Interesat

Ju mund të mendoni se emrin e përdoruesit është vetëm në rrugën tuaj të identifikohesh për shërbimin tuaj online takim, por kjo isnít rastin. Emri juaj është një nga gjërat e para që dikush do të lexoni për ju dhe një emër përdoruesi i mirë mund të thotë ndryshimi ndërmjet një pamje të profilit dhe një profil të kaluar deri. Një teknikë e zakonshme është që të shkoni me emrin tradicional anonim si ìJenny321î por pse të humbas në një mundësi kyçe për të kapur someoneís vëmendjen apo të zbulojë pak për veten tuaj?

Bëni emrin e përdoruesit origjinal dhe e bëjnë të them një diçka të vogël rreth personalitetit tuaj. Pick 'SweetSinger’ si emrin e përdoruesit nëse hobi juaj është kënduar ose ìDodgersDudeî në qoftë se një tifoz juaj avid Dodgers duke kërkuar për kompaninë. Emri juaj i zgjuar jo vetëm që do të ndajnë pak për personalitetin ose interesat tuaj, por gjithashtu mund të tërheqë njerëz me të njëjtat interesa. Por të jenë të kujdesshëm për të mos dhënë përshtypjen e gabuar. Vetëm për shkak se ju të interpretuar ìFunLovinî emrin e përdoruesit për të thotë se ju dua të ketë argëtim, Personi shihni profilin tuaj mund të mendojnë ìFunLovinî t'ju thotë duke kërkuar për disa fun loviní, në qoftë se ju e dini se çfarë dua të them.

Majë 3: Dont Thuaj It, Provojë It! Dhe Jini specifik

Kur zhvillimin përshkrimin e profilit tuaj, ju mund të joshet për të shkruar diçka si ìIím funny dhe i zgjuar me një sens të mirë të humor.î Kjo është thjesht një listë e mërzitshme e adjectivesÖ të njëjtat mbiemra që janë duke treguar deri në mijëra e profileve të tjera. Nëse ju doni profilin tuaj të vërtetë dal, ju keni nevojë për të përshkruar veten nëpërmjet specifikat.

Në vend të duke thënë se ju jeni “qesharak” ose kanë një “sens të mirë të humorit”, profilin tuaj qesharak. Crack disa shaka gusto ose të bëjnë një incident qesharak. Kjo do të provojë të shikuesit tuaj se çfarë lloj të sensin e humorit që ju keni. Nëse ndjenja juaj e humorit është tërheqës në atë shikuesit, ata do t'ju kontaktojmë. Në vend se vetëm duke deklaruar se ju jeni ìsmartî, lista librat tuaj të preferuar ose interesat tuaja që do të provojë të shikuesit tuaj se si i zgjuar ju jeni. Kjo gjithashtu do të japë shikuesit tuaj disa shembuj specifike se ai ose ajo do të jetë në gjendje të lidhen me direkt.

Mbaj mend, vetëm për shkak se ju keni një profil up, doesnt të thotë që ju menjëherë do të merrni përgjigje. Këto tre këshilla me siguri do të ndihmojë, por luajnë rreth me përmbajtjen e profilit tuaj deri sa ju filloni duke marrë rezultatet që doni. Nëse askush nuk është përgjigjur në listën tuaj të interesave, vënë disa të reja. Switch fotot tuaja çdo herë në një kohë për të parë se çfarë lloj përgjigje që ju të merrni. Si ju të eksperimentojnë me internet profilin tuaj takim, ju shpresojmë se do të fillojnë të gjeni përgjigjet që ju keni qenë në kërkim për.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2021 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio