Dating një grua të rinj në 5 Hapa të lehtë

Rifreskimi i fundit: dhjetor. 08 2019 | 3 min lexuar

Pyetje
“Unë jam duke kërkuar për një grua më të re, por shumica e grave duan të më sot dikush rreth moshës së tyre. Çfarë mund të bëj?” – Anonim

Pyetja e sotme është nga një prej lexuesve tanë që dëshiron të mbetet anonim; ne do të thërrasë atë Bill. Lexoni pyetjen përsëri. Vini re se si Bill është tashmë i bindur se gruaja më e re se ai kërkon nuk do të jenë të interesuar në dikë moshën e tij. Kjo është një besim vetë përmbushjen e cila është e garantuar praktikisht për të ardhur e vërtetë. Nëse besoni thellë poshtë se ju jeni do të dështojë, atëherë ju do të.

Përgjigja e vërtetë.

Me pak fjalë, po, ju mund absolutisht të gjeni një grua më të vogël që është e drejtë për ju. Ju vetëm duhet për të vendosur objektivin tuaj, të ndërmarrin veprime, dhe të qëndrojnë kurs.

Si mund të merrni filluar në drejtimin e duhur?

I parë, të marrë një vështrim të thellë poshtë brenda dhe të kuptoj se pikërisht pse ju doni të takohet një grua më të vogël. Dhe pastaj mendoni se çka do të ishte kjo grua e përsosur si. Përshkruani saj në sa më shumë detaje si ju mundshëm kanaçe. Pastaj, shkruajnë në një copë letër. Lista moshën e saj, pamja fizike, tiparet e personalitetit, hobi, pëlqen dhe nuk i pëlqen, etj. Pasi tuaj kanë përshkruar gruan e përsosur për ju në hollësi të madhe, dele deri atë copë letër dhe ta mbani me vete për 1 javë.

Paramendoni se ju jeni tashmë me të. Çfarë do të bëni? Çfarë do të flasim për? Ku do të shkojë? REALLY ndjehen atë dhe të marrë në emocion e saj — Si do të ndiheni kur ju jeni me të? E gjithë kjo mund të tingëllojë si budalla, por ju e dini se nga thjesht shkruar atë që ju dëshironi, ju të rrisë shanset tuaj për të marrë atë nga 80%!

Vetëm mendoni për atë një për një minutë…

“Disiplina e shkruar diçka poshtë është hapi i parë drejt duke e bërë atë të ndodhë.”

– Lee Iacocca

Stigmat sociale dhe pse nuk ju intereson?

Ju nuk bëni. Shoqëria jonë është e plotë të stigmas sociale. Ne jemi aq të zënë duke qenë të shqetësuar për “çfarë të tjerët do të mendojnë” se ne jemi të frikësuar për të ndjekur vetë ëndrrat tona. Po, shumë njerëz e duan për të kaluar gjykimin për të tjerët, por kjo është zgjedhja e tyre dhe të drejtën e tyre. Pse ata e bëjnë se është një temë e madhe për një ditë tjetër, por kjo nuk është me të vërtetë e rëndësishme këtu. Askush tjetër ndoshta mund të di se çfarë është e drejtë për ju, kështu që pse dëgjoni ata?

Një person i mençur një herë tha,

“Çfarë dikush tjetër mendon për ju është asnjë nga biznesin tuaj”.

A është e vërtetë se shumica e grave duan dikë rreth moshës së tyre?
Kjo është plotësisht e pavërtetë! Fakti është, secili prej nesh ka nevoja të ndryshme dhe unike dëshiron dhe. Qëllimi juaj dhe fokusi i vetëm duhet të jetë gjetja e grua të përsosur për ju. Periudhë.

5 këshilla të lehtë për tërheqjen dhe takim gratë më të reja.

Gratë më të reja janë tërhequr shpesh për tipare si pjekurisë (si babë e tyre), më shumë para dhe status më të lartë shoqëror, mashkullorësi, aftësitë e lidershipit, besim, dhe qetësi, kështu që është e rëndësishme për ju të përqëndrohet në cilado nga këto tipare që ju posedojnë.

1) Bëhu veten.

Kur djemtë më të vjetër të takohet me një grua të rinj ata shpesh merrni nervor dhe të fillojnë për të vepruar me të vërtetë i çuditshëm. A nuk e bëjnë këtë — vetëm të veten.

2) Keep it dritë dhe argëtim.

Të jetë i gjallë. Have fun. Vë në lojë e saj. Ajo nuk e ka harruar çfarë është si për të luajtur dhe budalla rreth. Ajo do të bëni ju disa të mira për të kujtuar për të mos marrë jetën aq seriozisht. Të jetë një i çmendur pak dhe të zgjedhë për gjërat që djemtë e rinj në përgjithësi nuk mund të përballojë për të bërë. Vazhdoj. Enjoy veten.

3) Të jetë lider. Bëhu burrë.

Gratë më të reja kanë më shumë gjasa duke kërkuar për dikë për të marrë rolin udhëheqës. Ata kanë më pak përvojë në jetë dhe kanë më shumë gjasa duke kërkuar për dikë për të treguar atyre se çfarë është atje. Bëni datën tuaj dhe plane të tjera përpara kohe, por të jenë të ndjeshëm dhe të kërkojë mendimin e saj e planeve që keni bërë tashmë. (Ajo mund të jetë alergjik ndaj sushi). Të jetë një njeri, ende respektojnë mendimin e saj. Hapur dyert, duke ecur në pjesën e jashtme të frenuar, dhe duke tërhequr jashtë karrige është një tjetër mënyrë për të bërë një përshtypje të madhe në gratë e reja.

4) A nuk veprojnë si një “perv”.

Shumica e grave tërheqëse të rinj janë goditur më nga disa çalamanin, djalë i çoroditur më të vjetër. Mos u mundoni për të lëvizur në shumë shpejt ose ajo do të mendoni se ju jeni vetëm një “perv” duke kërkuar për të marrë në pantallona e saj. Kur vetëm tuaj së bashku, është në rregull të flirtoj, por le të saj të të ndjekë për ndonjë gjë më tej. Përndryshe ju mund të trembë larg saj.

5) T'i japë asaj një hapësirë.

Gratë më të reja ndoshta kanë marrë vetëm nga shtëpia e prindërve të tyre me jetën e shumë të strukturuara dhe të lirisë zero. Nëse ajo është tërhequr për ju, kjo nuk është për shkak se ju jeni duke ri-krijimin e mjedisit mbytës që ajo vetëm të majtë… kjo është për shkak se ju të përfaqësojë diçka të ndryshme. T'i japë asaj një hapësirë. Bëhu njeriun që ajo e ëndërruar gjithmonë për, dhe pastaj nuk fole e saj. Le të saj të vijnë tek ju.


Mbrapsht në krye ↑

    © Copyright 2019 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio