Pse ju jeni Still Single

Rifreskimi i fundit: Jul. 17 2019 | 6 min lexuar

Evan
Evan Marc Katz në Martini Lounge. Një grua në shpinë ngre dorën e saj.

Ju keni një zonjë pyetje?

“Po. Pse janë burra assholes të tilla?”

Pyetja e madhe. Unë jam i frikësuar ne jemi duke mbetur shumë kohë, por ne do të kryen një seminar tre-ditor me këtë titull pikërisht në ditën e Shën Valentinit. Dikush tjetër?

Po, ju, në pjesën e prapme, me syzet.

“Si mund të dini nëse një djalë është duke u sinqertë kur ai tregon interes?”

Mirë, siç e dini, ka shumë nivele të interesit. Ka kompliment i papunë: “Jap, ju duket e madhe sot.” Ka kompliment me ngjyrime: “Çfarë është ajo parfum ju jeni të veshur? Unë e dua atë.” Ka kërkesa për herë të fytyrës që tregon se është vetëm përballen me kohë: “Le të kap drekë.” Ka kërkesa për herë të fytyrës që tregon potencial më të madh: “Le të kap pije.” Vetëm e di se asnjë nga këto gjëra do të thotë diddly-mbledhje. Çfarë ka rëndësi është se çfarë ndodh më pas. Kjo është ajo ku ju mund të tregoni se ku qëllimet e vërtetë të një Guy shtrihen.


“Çfarë do të thotë 'diddly-galiç'? Unë nuk kompliment burra në rroba të tyre ose pyesni ata për të rri vetëm për të qenë e bukur. Me siguri, një djalë duhet të ketë një nivel të interesit për të thënë gjëra të tilla.”

Dhënë, pak njerëz e bëjnë propozimet për vajzën dobët me buckteeth dhe flokë-net, por vetëm duke i kërkuar për një datë të thotë pak për synimet e tij afatgjata. Shtrirë edhe më tej, ai mund të fle me ju rregullisht dhe kanë absolutisht asnjë nivelin e interesit të rëndë.


“Huh?! Pra, një njeri investon kohë, energji, dhe të holla në dikë ai nuk ka edhe të kujdesen për?”

Saktësisht.


“Prit, po ju thënë mua se ne nuk mund të besimit edhe një djalosh i cili është i zhytur në mendime, qesharak, i vëmendshëm, një dëgjues i mirë, dhe flet shpesh për dëshirën e tij për dashurinë dhe martesën?”

Kjo është e drejtë. Vetëm për shkak se një djalë ju tregon një kohë të madhe dhe duket i sinqertë në lidhje me gjetjen e një grua me të cilin ai mund të ndajnë jetën e tij nuk do të thotë se ai është i interesuar në ndarjen e jetën e tij me ju.


“Pra, në qoftë se çdo gjë që ai thotë do të thotë absolutisht asgjë, atëherë si mund një grua e di se ku ajo qëndron me një djalë?”

Miqtë, kjo është zemra e çështjes. E gjithë kjo sende depo që ai thotë se çdo herë që të merrni së bashku? Shpërfillin atë. Kjo është ajo që ai bën kur ai nuk është me ju që ka rëndësi më. Çdo djalë mund të kthehet në bukuri dhe të ju tregojnë se çfarë ju doni të dëgjoni në të nxehtit e momentit. Çdo djalë mund të marrë kohë për të thirrni ju në 08:00 në një natë e premte në shpresë te shansi që ju jeni rreth. Çdo djalë mund t'ju bjerë një e-mail nga koha në kohë për të mbajtur investimet e tij në ty gjallë për vetëm një kohë pak më të gjatë. Çfarë i ndan burrat nga djemtë — ose më mirë, të boyfriends nga lojtarët — është përpjekje që ai e bën për të ndjekur deri. Guys të cilët janë të interesuar në ju do të thërrasë ditën tjetër për të ju them se ata kishin një kohë të madhe. Ata nuk do të zbres në telefon derisa ata kanë vendosur një datë tjetër për të marrë së bashku. I sigurt, ka përjashtime. Por edhe në qoftë se ai është duke shkuar në një udhëtim dy-javore e biznesit, Pyetja e tij e fundit për ju duhet të jetë “Çfarë natë jeni në dispozicion kur të shkoj përsëri?” Nëse, për disa arsye të pashpjegueshme, ju jeni duke pritur për të që të pyes ju nga, dhe ai nuk ka, shkrim është në mur.


“Ndoshta kjo është vetëm mua, por ju jeni të humbur diçka thelbësore këtu, Evan. Ajo nuk është si unë jam krejtësisht në errësirë ​​dhe mendoj se një djalë është në dashuri me mua kur ai nuk është i. Është më shumë se unë mendoj se ai mund të jetë një ditë. Nëse ne kemi një lidhje të madhe, nuk është e mundur që kjo është vetëm një çështje kohe?”

Dëgjoj, kjo nuk është vendi im për të sugjeruar se çdo dashuri pashpërblyerë do të mbetet përgjithmonë pashpërblyerë. Kjo nuk është vendi im për të sugjeruar se gratë që në të vërtetë kanë një çelës janë si qesharake sa gratë që janë në errësirë. Të gjitha unë mund të them është se, pa marrë parasysh nivelin e vetë-ndërgjegjësimin, Zgjidhja është e njëjtë kur bëhet fjalë për djalë i cili nuk po rrit në pjatë. Leviz mbi.

Nëse ju ka rënë një mollë pesëdhjetë herë dhe ajo ra çdo kohë, ju ndoshta do të presin që ai të goditi terren mbi 51 të përpiqemi, si dhe. Gratë që HARBOR shpresat për një të ardhme me një burrë që nuk e ndajnë dëshirën e saj shpresojnë, në esencë, se graviteti merr një pushim. Ata me këmbëngulje refuzojnë të shikojmë situatën si një vëzhgues objektiv, të gjitha sepse ata nuk të vërtetë duan të përballen me faktet. Është një turp.

Për të marrë hua dy klishe-së: E vërteta dhemb. Por ajo gjithashtu do t'ju bëjë të lirë.

Linda

Oh, dhuratë e këmbëngulje është një dhimbje e tillë në gomar, nuk është ajo?

Unë mund të hapur këtë kapitull me njëqind të ndryshme “më lejoni të ju tregojë për një kohë kur unë isha jashtëzakonisht budalla” Historitë, por këtu është një përmbledhje ekzekutive: Unë Adored një djalë dehur-up thellësisht për një numër vitesh version të cilit i përfundimisht rrëfyer ndjenjat e tij për mua ishte të drunkenly më thoni (para një dhomë plot me njerëz) se ai kishte qenë duke u ndeshur me tërheqjen e tij për mua për kohë të mjaftueshme që ai me siguri nuk ishte duke shkuar për të dhënë në për këtë tani. Dhe për shkak se jeta nuk është një film Ethan Hawke, ai kurrë nuk e bëri. Në vend të kësaj, ai përvjedhur larg, u arrestua, i zhdukur . . . por ju mund të imagjinoni se sa më mirë u ndjeva pas arritjes unazë bronzi nga rreth pritjes derisa ai më në fund pranoi. Vërtet . . . jo të vërtetë.

Ka një ironi të caktuar, Unë mendoj, në lidhjen e një vjet të gjatë marshojnë nëpër një i pashpresë, dëshpëruar makth e një jo-marrëdhënie me thënë vetes se të paktën ju e dini që ju nuk jeni i çmendur. Sepse në realitet, kjo është pikërisht i çmendur, lartësi rreth përgjithmonë, duke e ditur në një nivel që lojë ju jeni duke luajtur vetëm nuk është duke shkuar për të paguar, ndonjëherë. Ju mund të luajnë këtë jashtë në një numër mënyrash. Ata të gjithë duken të ndryshme, por ata janë të gjithë të njëjtën gjë. Guy martuar, dater i pandreqshëm që ju përdor si backup vajzë emergjente, djalë që ju ka dehur shumë e shumë kohë më parë që ju jeni të bindur një ditë do të zgjoheni dhe të kuptoj se se ai kurrë nuk është dashur të ju lejojnë të largohem . . . këto janë lojëra që ju janë të dënuar për të humbur para se të fillojnë të luajnë.

Pra, pse nuk ju mbani atë deri? Për një gjë, pas një sasi të caktuar të gjakut figurativ është derdhur, investimi juaj është e tillë që ju doni diçka. Ju thjesht duan diçka. Unë do të thotë, në fund, çfarë kam marrë nga djalë në atë histori, nëse ai i tregonte të vërtetën apo vidhosje me mua, ishte një goditje në dhëmbë. Unë do të kishte qenë shumë më mirë me asgjë. Por për shkak se unë nuk do të ulem, bëjë matematikë, dhe ulur humbjet e mia, Prita rreth deri sa kam marrë nga goditja. Ju mund të argumentojnë se në të gjitha gjasat, asgjë por goditje ishte duke shkuar për t'i dhënë fund atë, për shkak të mënyrë takë e mi u gërmuan në.

Veç kësaj, Fakti se situata kurrë nuk do të paguajë nuk do të thotë djalosh nuk është duke luajtur. Ndërsa disa djema në këto situata janë shumë e shumë të paqortueshëm, të tjerët janë të shqetësuar nga shumë dëngla e tyre, dhe një herë ata të mësojnë (nga ju) atë që e merr për të mbajtur ty në grep, ata do të mbajnë squeaking jashtë në këtë përpjekje minimale, duke shpenzuar sa më pak energji të jetë e mundur, sepse kjo është e gjitha ajo merr. Dhe çdo herë që ju mendoni për shkurtimin e tyre të lirshme, ata përsëri do të nxjerr me kollë një skrap ardhur keq pak që është kalibruar në mënyrë të përkryer për të mbajtur valle shkuar dhe të sigurohemi që ju nuk e lë. Pra duke e ditur se, në qoftë se ju pëlqen valle, pastaj me të gjitha mjetet, të vazhdojmë të bëjmë atë. Por ajo që ju nuk duhet të bëni është të bindë veten se gjithçka që vallëzimi të thotë se ai ka ndonjë shkallë të dashurisë së vërtetë për ju, sepse ajo nuk e bën. Fakti se djalë nuk dua që ju të merrni ndonjë më larg larg se ju jeni nuk do të thotë se ai është ndonjëherë do të ju lejojnë ndonjë më afër, ose. Ai mund të largohet vetëm ju në atë vend shumë i vetmuar, e drejtë ku ju keni qenë për muaj apo vite, për sa kohë që ju jeni të gatshëm për të qëndruar.

Dhe ndryshe nga shumë gjëra që ju do të përballet me, kjo nuk ka rëndësi pse. Ju jeni do të duan për të kuptuar atë. “Unë mund të them se ai . . . kështu që pse nuk do ai . . . sepse ai . . . dhe pastaj ai . . . ” Vërtet. Vetëm të ndaluar. Kjo është një lojë joshëse, duke u përpjekur të kuptoj se çfarë po ndodh në kokën e dikujt tjetër, por kjo është një ide e tmerrshme drop-vdekur. Së pari, shanset tuaja për të ndonjëherë me të vërtetë plasaritje kodin e askujt tjetër janë relativisht të vogla. Edhe në qoftë se ju bëni, depërtim juaj nuk ju japin opsione si kur ju keni atë për veten tuaj. Parafytyruar se si ju të veprojë është — deri në një pikë — i dobishëm, sepse në qoftë se ju kuptoj se çfarë jeni duke bërë gabim, ju mund të bëni zgjedhje të ndryshme. Por le të themi depërtim tuaj të vështirë-luftoi në fakt është i saktë, dhe dater i sëmurë trajton ju pëlqen vajzën rezervë emergjente vetëm për shkak se ai është i pasigurt, dhe në këtë mënyrë vazhdimisht ka nevojë për dashurin e reja të pompimit deri vetja e tij, pavarësisht nga fakti se diku në skutat e errëta të mendjes së tij, ai dëshiron që ju dëshpërimisht. Le të thonë se ju jeni të drejtë. Pra, çfarë? Çfarë po ju do të bëni në lidhje me të? “Unë do të them atë!” Vërtet, që do të mësojnë atë. Dhe në qoftë se ju jeni shumë me fat, ju do të “fitore” të jetë dashuria e dikujt aq emocionalisht të pazhvilluar që ai është tmerruar të pranojnë ndjenjat e veta pa ndërhyrjen e një bagëti stimuloj. Çfarë një trajtojnë.

Ajo duhet të jetë e qartë deri tani që unë nuk jam kundër duke u përpjekur për të kuptuar njerëzit e tjerë. Çfarë unë jam kundër është e vazhdueshme në një situatë që e bën asgjë, por të bëjnë të mjerueshme vetëm për shkak se ju keni me motive nga se është faji gjitha mamit të tij, apo faji të dashurën e tij të vjetër, apo faji për faktin se ai është një poet i irrituar. Cilado qoftë arsyeja, dikush që ju jep asgjë ndoshta do të vazhdojë të ju jap asgjë, të drejtë deri deri në pikën ku ju ecni larg. Dhe ju duhet të ecin tutje. Jo për të mësuar atij një mësim, jo për të përzënë atë në një epifani, dhe jo për të provokuar një rezolutë. Ju ecin tutje sepse ai të jep asgjë, dhe sipas definicionit, një marrëdhënie me të, është një propozim i humbur për ju. Sorollatem duke pritur për goditje në dhëmbë, dhe ju ndoshta do të merrni atë.


Mbrapsht në krye ↑
  • Interesant


© Copyright 2019 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio