Përshtypje Date juaj – Veshje për sukses

Rifreskimi i fundit: nëntor. 22 2020 | 3 min lexuar

Ju kurrë nuk merrni një shans të dytë për të bërë një përshtypje të mirë të parë. Është e vërtetë se shumica e njerëzve e bëjnë të menjëhershme, shpesh nënndërgjegjeshëm, gjykimet rreth personalitetit të dikujt në bazë të para disa sekonda e takimit të tyre të parë. Për shkak të këtij fakti, është me rëndësi jetike që të shikoni dhe të vishen tuaj më të mirë kur takim për një datë të parë. Veshje e përshtatshme, grooming mirë, dhe stil në modë mund të vërtetë përshtypje dikë në një datë të parë, dhe mund të jetë faktor make-ose-break në lidhje me mënyrën se si ata do të ndjehen për një datë të dytë. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të duken më të mirë tuaj, kur duke u përpjekur për të bërë përshtypje.

Mëso për të duken më të mirë tuaj

Nëse ju nuk keni një ndjenjë e stil inert, ju mund të kenë nevojë për të bërë një pak të hulumtimit në mënyrë për të gjetur se çfarë duket më mirë përshtaten llojin e trupit tuaj, çehre, dhe personalitet. Një mënyrë e mirë për të gjetur se çfarë ngjyrat duken më të mirë për ju është që të ketë një analizë ngjyrë bërë. Vizitoni një banjë me reputacion apo sallon që mund të kryejnë një analizë ngjyra mbi ju dhe shihni se cilat ngjyra të punojnë më mirë me përfundimin tonë. Në bazë të analizës, të dalë dhe për të blerë disa veshjet që punojnë brenda skemës compatible tuaj ngjyra.

Një tjetër mënyrë për të gjetur se çfarë veshjet, make-up, dhe zgjedhje të modës duken më të mirë për ju është që të mbajnë gjurmët e asaj që miqtë tuaj, familje, dhe bashkë-punëtorëve janë duke thënë se për ju. Nëse shoku juaj më i mirë mban komentuar për mënyrën se si e mirë që ju shikoni kur ju vishni një ngjyrë të veçantë, të bëjë shënimin e se dhe veshin se ngjyra në datën tuaj. Nëse bashkë-punëtorëve ngrit në qiell prerje flokësh tuaj të re apo veshje të, kjo është një shenjë e mirë se kjo prerje apo grup i organizuar është hije mbi ju dhe do të jetë një zgjedhje e mirë për një datë të parë.

Ju gjithashtu mund të marrë një mik që ju e konsideroni të jetë elegant jashtë pazar me ju për datën veshje tuaj. Ajo mund gjithashtu të jetë një ide e mirë për të lexuar nëpër disa revistave të modës për të mbajtur up-to-date mbi trendet dhe blerjes takim rroba të bazuar në rekomandimet. Sigurohuni që ju vishni veshje tuaj të re në publik para se të shkoni në datën për të parë se çfarë lloj i reagimit ju merrni nga kolegët tuaj. Mos eksperimentoni me diçka krejt të re në datën tuaj të parë.

Bëhu Subtle – Më pak është më shumë
Mos shkoni jashtë bordit kur bëhet gati për datën tuaj. Ne të gjithë duan të duken të mira tona, por nerva mund të bëj që të shkoni pak shumë larg me tuaj make-up, rroba, ose aromë. Mbaj mend, delikate make-up që thekson tiparet tuaja më të mira e fytyrës mund të bëjë një përshtypje të mirë se sa duke u përpjekur për të fshehur të metat tuaja me të rëndë të bërë deri dhe të kuq buzësh të ndritshme ose skuqem.

Është gjithashtu e rëndësishme për të shkuar lehtë në veshje dhe bizhuteri. Një palë vathë bukur, një orë i bukur, apo gjerdan i shijshëm mund të ndihmojë të theksoj bukurinë e një personi dhe stil, por zinxhirët e arit të rënda, unaza në çdo gisht, dhe rrathë i shkëlqyer në fakt mund të shkëpusin një datë nga njohja bukurinë tuaj natyrore.

Kur veshur Cologne apo parfum, mos qull veten në aromë tuaj! Për të shmangur të qenë imponues me aromë tuaj, llak Cologne apo parfum para jush para se veshja dhe pastaj të ecin në llak. Kjo do të japë një aluzion të hollë aromë pa një erë të shfrenuar.

Dating Moda DOS dhe Don'ts për Gjithmonë Mos harroni
Këtu janë disa këshilla të modës ju duhet gjithmonë të veprojnë në përputhje me kur shkon në një datë të:
1. Kanë të pastër, Duart e bukur manicured, Flokët i pastër fytyrës, dhe një prerje të pastër.
2. Veshin rroba që përshtaten dhe të kënaqem me ju, shmangur çdo gjë too baggy (ajo mund të bëjë që ju duken yndyrë ose frumpy) dhe të qëndrojnë larg nga diçka që është shumë i ngushtë ose kufizimin.
3. Vishen siç duhet për rastin, qëndrojnë larg nga krye të rezervuar dhe sandale (edhe nëse ajo është e zakonshme në stilin tuaj) në qoftë se ju dhe data juaj po ndjekin një darkë

Dhe këtu janë disa gjëra që ju duhet të shmangin kur salcë për të bërë përshtypje në një datë të parë:
1. A nuk veshin këpucë krejt të re ose një grup i organizuar që ju nuk janë të rehatshme në këpucë si të reja kanë potencial për të vërtetë të lënduar këmbët tuaja, nëse ato nuk janë thyer në siç duhet dhe, në qoftë se ju jeni vazhdimisht përshtatur kravatë tuaj ose jakë sepse ju nuk janë të rehatshme në një kostum, ju do të kthehet off datën tuaj.
2. Shmangni rëndë make-up dhe veshjet skandaloze, ata marrin larg nga të cilët ju me të vërtetë jeni dhe bukurinë tuaj natyrore.
3. Mos u mundoni të jetë shumë e modës; ju nuk mund të jetë në gjendje të tërheqë atë. Nëse ju doni të eksperimentojnë me sy tuaj, bëjë atë para datës dhe për të marrë reagime si për të nëse janë apo jo look punon për ju.


Mbrapsht në krye ↑

© Copyright 2020 Data My Pet. Made me nga 8përshpejtojnë Studio